Typ studia
Komerční studio
Působení studia
1997
Místo působiště
Mníšek pod Brdy

Popis studia

Neoficiálně bylo studio založeno již v roce 1997 bratry Ondřejem a Markem Španělem, kdy začal vývoj hry Operace Flashpoint. V roce 1999 pak bylo studio Bohemia Interactive založeno oficiálně. Vznik zafinancoval Slavomír Pavlíček (majitel firem JRC Interactive a Cenega).

Studio v červnu 2001 dokončilo vývoj hry Operace Flashpoint, které se vydalo po celém světě na 1 500 000 nosičů, o distribuci se postarala firma Codemasters. Firma otevírá v Austrálii svou novou pobočku a své sídlo v ČR stěhuje do Mníšku pod Brdy. V roce 2002 vydává ke své první hře datadisk Resistance. V roce 2005 byla vypuštěna Operation Flashpoint: Elite pro Xbox. Firma vytváří také tréninkové software pro armády VBS1, který jí zajišťuje financování pro další projekty. Přichází o práva na původní Operaci Flashpoint a věnuje se vývoji vlastní IP vojenského simulátoru.

V roce 2006 vydává svůj očekávaný titul ArmA: Armed Assault, který zejména v Německu trhá rekordy v prodeji. Tým se stává celosvětově uznávaným pojmem v oblasti počítačových her. Také vydává v roce 2007 datadisk Queen’s Gambit. V roce 2009 vyšlo pokračování ArmA 2 a série rozšíření. Herní série má velice velkou komunitu hráčů i díky skvělé technické podpoře.

Studio Bohemia Interactive v roce 2010 převzalo členy týmů ALTAR Games, Black Element Software a Centauri Production. V roce 2012 vydává hru Carrier Command: Gaea Mission.

Aktuálně tým vydává rozšíření pro hru ArmA 3, která vyšla v roce 2013. V tomto roce také vydal v rámci předběžného přístupu na platformě Steam hru DayZ a rovněž vyšla ArmA Tactics. Mezi další vydané tituly studia patří kromě série ArmA také hry Take on Mars nebo Ylands. V tuto chvíli jde určitě o největší studio v Česku.

Společnost také v roce 2019 vydala Vigor, survival hru poháněnou Unreal Engine pro konzole Xbox, PlayStation a Nintendo Switch. Na konci roku 2018 byla vydána plná verze hry DayZ. Vývoj hry trval 5 let, celkem se jí prodalo více než 4 miliony kusů. Hra během vývoje přešla na nový engine a vyšla ve verzích pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

V únoru 2021 zakoupila menšinový podíl firmy čínská internetová společnost Tencent.

Po úspěšném vydání hry ArmA Reforger Bohemia Interactive v současné době pracuje na vývoji ArmA 4. I když zatím není stanoveno žádné oficiální datum vydání, velmi očekávaný další díl bude postaven na firemním enginu Enfusion a slibuje, že přinese vzrušující novou éru kritikou uznávané franšízy.

Adresa

Bohemia Interactive Studio

Stříbrná Lhota 747, 252 10, Mníšek pod Brdy
IČ: 27218864

Kontakty

info@bistudio.com

Rozhovory

Související články

Krátké zprávy

Dnes vyšla česká hra Vigor na platformě Steam

Vigor
Bohemia Interactive Studio

Miroslav Žák – 16/05/2024

Objevte herní světy na výstavě Umění v českých videohrách

Dnes v 18 hodin na vernisáži v Olomouci v Galerii Caesar. FB...

Dnes v 18 hodin na vernisáži v Olomouci v Galerii Caesar. FB...

20 let série Arma (stream s Markem Španělem a Ivanem Buchtou)

V úterý 22. června 2021 uplyne přesně 20 let od vydání prvního...

V úterý 22. června 2021 uplyne přesně 20 let od vydání prvního...

ArmA: Armed Assault
Bohemia Interactive Studio

Miroslav Žák – 22/06/2021

Ve Vigoru začíná sedmá sezóna

Vývojáři z největšího českého herní studia Bohemia Interactive oznamují důležitý update pro...

Vývojáři z největšího českého herní studia Bohemia Interactive oznamují důležitý update pro...

Vigor
Bohemia Interactive Studio

Miroslav Žák – 03/02/2021

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.