Arma Reforger vychází z předběžného přístupu

Michael Petr – 16/11/2023

Titul Arma Reforger byl 17. května 2022 spuštěn do předběžného přístupu. Od té doby tým vývojářů neúnavně pracuje na původním plánu projektu a pozorně naslouchá zpětné vazbě komunity, aby mohl přižpůsobit vývoj hry. Během předběžného přístupu (Early Access) bylo přidáno mnoho nových funkcí a prostředků, včetně ostrova Arland, komplexního lékařského systému, nových zbraní a min a mnoha vylepšení a optimalizací výkonu.

Po dokončení funkcí v milníku Ground Support a přidání vrtulníků a zásobování byly implementovány základní herní prvky hry Arma Reforger a vývojový tým ji považuje za připravenou k opuštění předběžného přístupu.

Ačkoli verze 1.0 představuje oficiální vydání Arma Reforger, vývoj hry bude pokračovat až do dokončení plánu projektu – roadmapa.

 

Hlavní funkce

 • Herní režimy (Game Modes)
  Vydejte se na bojiště v jednom ze dvou herních režimů pro více hráčů hry Arma Reforger. Vyberte si stranu a bojujte o ostrovy Everon nebo Arland ve herním režimu Conflict, nebo upravujte scénáře v Game Masteru a spravujte události v jejich průběhu a veďte hráče válečným chaosem. Herní režim Konflikt byl pro verzi 1.0 zcela přepracován a soustředí se na nový a vylepšený systém zásobování. K dosažení vítězství již nestačí zatlačit protivníka silou zbraní. Zajištění a přerozdělování zásob je nyní stejně důležité, jako je tomu v reálných operacích.Kromě toho mohou hráči hrát sami nebo v kooperaci v režimu Combat Ops, kde se vydávají na mise na Arlandu proti nepřátelům ovladaným umělou inteligencí (AI).
 • Autentické prvky studené války
  Bojujte za americké nebo sovětské ozbrojené síly s ikonickými zbraněmi, vybavením a vozidly z 80. let. Nově ve verzi 1.0 se můžete vznést do oblak a zažít jinou perspektivu s novým sovětským transportním vrtulníkem Mil Mi-8 a americkým užitkovým vrtulníkem UH-1H, které poskytují tolik potřebný taktický rozměr a umožňují větší mobilitu na bojišti. V těchto legendárních vrtulnících můžete obklíčit nepřítele, vysvobodit přátele nebo prostě jen létat na logistických trasách.
 • Komplexní herní systémy
  Arma Reforger obsahuje komplexní herní systémy, které dodávají vojenské simulaci hloubku a realističnost. Komplexní lékařský systém umožňuje hráčům léčit sebe i ostatní a oživovat ostatní hráče. Nový systém zásobování umožňuje budovat podpůrné struktury, opravovat a doplňovat palivo do vozidel a provádět strategické logistické operace a dodává hře celkový rozměr taktické autenticity. Realistické systémy balistiky, balistické ochrany a poškození vozidel navíc poskytují základ pro nespočet hodin strhujícího hraní.
 • Multi-platformní hraní
  Zažijte poprvé v sérii Arma autentické boje na Xboxu i PC.
 • Workbench
  Díky našemu Enfusion enginu může komunita upravovat hru Arma Reforger pomocí stejných nástrojů, které byly použity při její tvorbě. Hráči mohou vytvářet nové mechaniky, prostředky, herní scénáře apod. a nahrávat je do Workshopu, odkud si je mohou stáhnout ostatní.
 • Workshop
  Workshop je vlastní integrovaná služba společnosti Bohemia Interactive, kde si hráči na konzolích i PC mohou stahovat a hrát doplňky vytvořené uživateli PC.
 • Chcete-li se podívat na další novinky ve verzi 1.0, můžete si prohlédnout úplný seznam změn: ZDE

TECHNOLOGIE PRO BUDOUCÍ DESETILETÍ:

Zatímco všechny předchozí tituly Arma byly založeny na enginu Real Virtuality, Arma Reforger byla od základu postavena na zcela novém Enfusion Enginu, společnosti Bohemia Interactive, který do známého vojenského simulátoru přináší další funkce a více pohlcující herní prostředí.

Enfusion Engine představuje 20 let zkušeností s vývojem herních enginů zabalených do výkonné sady nástrojů. Spojuje přehlednou architekturu, přenositelnost a uživatelskou přívětivost enginu Enforce Engine s dalším rozsahem, možnostmi pro více hráčů a hloubkou simulace enginu Real Virtuality Engine.

Budování od nuly souběžně s novým enginem znamená, že funkce nelze jednoduše přenést z předchozích dílů série Arma, a vyžaduje úzkou spolupráci obou týmů Arma Reforger a Enfusion Enginu. To sice vyžaduje větší počáteční časovou investici, ale připravuje to půdu pro mnohem bohatší sadu funkcí s možnostmi daleko přesahujícími ty, které byly k vidění v předchozích dílech Army.

Další novinky a aktualizace můžete sledovat na stránkách Arma Reforger na Facebook, Twitter, YouTube, a Steam.

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články