Survival DayZ se v největším letošním updatu dočkal kontaminovaných zón

Miroslav Žák – 30/09/2021

Vývojáři ze studia Bohemia Interactive oznamují vydání aktualizace 1.14 pro kultovní multiplayerovou survival akci DayZ na PlayStation, Xbox a PC. Nejvýraznější novinkou jsou smrtící kontaminované zóny, které do hry vnáší zcela novou dynamiku. Nechybí také nové pasti, zbraně, vybavení, plynulejší animace a desítky drobných vylepšení.

Kontaminované zóny představují zcela novou herní mechaniku. Ty statické slouží pro oddělení oblastí s nejhodnotnějším lootem. Jejich náhodně spawnovaná varianta zase přinese do hry novou dynamiku. V kontaminované zóně mohou hráči přežívat díky protichemickému vybavení v podobě obleků a plynových masek.

 

Hráče, kteří se specializují na přežití v odlehlých končinách, potěší 3 varianty nových pastí – konkrétně malá a velká pas na ryby a oko na chytání zvěře. Pokládat lze také nové nástražné výbušné zařízení „tripwire“.

Update 1.14 do hry přináší také brusu novou útočnou pušku typu bullpup s označením LE-MAS používající náboje 5.56x45mm s módy střelby single, auto a dávka. Pracuje se také na technologické stránce DayZ. Byla vylepšena dohlednost, kvalita částicových efektů, plynulost animací, hráči na PlayStation 5 si mohou DayZ užívat v 60 fps. Do experimentální fáze vývoje vstupuje také serverová distribuce pro Linux.

Nejdůležitější změny v DayZ 1.14 přehledně
Dynamické a statické kontaminované zóny způsobující otravu.
Filtry do plynové masky.
Útočná puška LE-MAS se zásobníky.
Puškohled pro noční vidění NV-PVS4.
3 druhy pastí pro lov ryb a zvěře.
Nástražné výbušné zařízení „tripwire“.
Nové animace a vizuální efekty

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Zdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.