Aktuálně na archivu VISIONGAME.CZ pracuje zakladatel Miroslav Žák a šéfredaktor Michael Petr. Občas pomohou externisté nebo stážisti. Projekt je neziskový, bez reklam a pro všechny zdarma bez rozdílu. To chceme udržet také do budoucna. Během posledních let jsme zjistili, že toho, co chceme a můžeme udělat pro archivování československé herní historie a průmyslu, je opravdu mnoho. Jediný problém jsou čas a peníze. Máme své pracovní závazky, které nás živí, a rodiny, kterým se věnujeme. Skloubit to s budováním archivu VISIONGAME.CZ je náročné a externí pomoc stojí dost peněz.

Proto jsme se rozhodli, že chceme najít partnery, sponzory (ať už společnosti či jednotlivce), kterým se to, co děláme, líbí, a chtějí vidět, jak tento projekt roste a plní se kvalitním obsahem. A u nás to nekončí jen obsahem, ale také podporou herního vzdělání, studentů, amatérských vývojářů a mapování všeho kolem herního průmyslu v  Česku a Slovensku. A proto vás chceme požádat o vaši investici do nás a VISIONGAME.CZ, ať můžeme společně uchovat herní historii pro budoucnost. Během posledních let jsme dokázali, že to, co děláme, myslíme vážně a chceme v tom pokračovat. Níže si můžete vybrat variantu podpory. A dozvíte se také, co vše ještě plánujeme.

Co možná o našem archivu nevíte:

Investujte a podpořte archiv VISIONGAME.CZ

Pro jednotlivce: Máme HeroHero nebo Patreon.

HeroHero Patreon

Pro jednorázový dar od studia/firmy: Pokud nám chcete poslat jednorázový dar, můžete využít QR kódu, který vás navede na náš bankovní účet. Jakmile prostředky dorazí, připravíme vám fakturu nebo darovací smlouvu.

QR Platba

Pro partnerství a sponzorství s herním studiem: Pokud jste studio a chcete nás pravidelně podporovat, budeme nesmírně hrdí. Podporu lze realizovat na bázi darovací smlouvy, kterou máme připravenou nebo pomocí faktury. Prosím napište na mydla@visiongame.cz a vše domluvíme.

Vize a budoucnost VISIONGAME.CZ

Pokud se nám podaří zajistit financování projektu na takové úrovni, aby nás tato práce živila na plný úvazek, máme v plánu archiv VISIONGAME.CZ rozvíjet jak po obsahové stránce, tak novými funkcemi.

Například:

 • Gamifikace uživatelského prostředí
 • Editace herních karet pro studia a vývojáře
 • Emulátor starých her přímo v prohlížeči
 • Podpora herního vzdělávání a studentů herních oborů
 • Propojovat vývojáře, studenty a hráče (doplníme jména vývojářů pod každou hru)
 • Natočíme dokumenty o legendárních studiích v Česku a Slovensku
 • Statistiky o herním průmyslu pro všechny zdarma (doplníme freeware a shareware hry a dema ke stažení)
 • Vytvoříme překladu titulků k našim rozhovorům
 • Budeme točit rozhovory častěji
 • Rozšíříme uživatelské prostředí o nové chytré funkce
 • Vytvoříme pravidelný informační newsletter o herním průmyslu v Česku a Slovensku

Odměny

Jak už bylo zmíněno, celá vize projektu je založena na tom, že všechny informace a obsah jsou všem dostupné bez jakékoliv platební brány. V tom chceme pokračovat a neplánujeme dělat žádné omezené verze našich rozhovorů pro neplatící a podobně.

I tak bychom však lidem a firmám, které nás podpoří, rádi nabídli něco extra.

Pro firmy:

 • Budete mít možnost mít své logo zviditelnit na VisionGame.
 • Všechny firmy se dostanou do speciální podstránky podporovatelů.
 • Podle výše příspěvku může být logo i v patičce.
 • Zároveň můžete podporovat některou video sérii nebo konkrétní rubriku. (Například mít logo na začátku našich rozhovorů ze série FPI, videí ze série Co je …, být partnerem vývojářských deníků, nebo například psaných mini rozhovorů 5 otázek pro …)

Pro jednotlivce:

 • Jednotlivci, kteří nás budou dlouhodobě podporovat, se mohou těšit na různé odměny odvislé od výše příspěvku a jeho pravidelnosti.
 • Momentální plán je vždy koncem roku kolem vánoc naše patrony, kteří nás v uplynulém roce podpořili, odměnit klíči ke hrám u nižších částek a merchem VisionGame u těch vyšších (bloky, hrníčky, trika …).
 • Pro nejštědřejší dárce z řad fyzických osob připravujeme i speciální edici luxusních mikin s vyšitým logem VisionGame.

Všichni naši aktuální přispěvatelé pak budou v titulcích na konci videí, které půjdou ven v měsíci, ve kterém nás podpořili, s tím, že nejštědřejší budou vyznačeni na začátku titulků, buď logem (firmy), nebo zvýrazněným jménem (jednotlivci).

Projekt VisionGame.cz se dostal do zlomové fáze. Aktuálně je to projekt několika málo lidí, kteří ho dělají ve volném čase bez jakékoliv finanční kompenzace, a za takových podmínek už není možné ho dále posunout. (Vydávat kvalitnější obsah, rychleji zpřesňovat a dále rozvíjet archiv, tvořit nové formy obsahu, jako například dokumenty, které jsou připraveny, ale prostě na ně není čas.)

Prosíme vás proto o podporu, i kdyby to byla jen cca stovka měsíčně na HeroHero.

Jsme hrdí, že nás sponzoruje

Bohemia Interactive Sponzor projektu

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články