Článek

Bohemia Interactive vybrala přes 3,5 milionu z prodeje charitativního DLC Art of War pro Arma 3

Vývojáři z největšího českého herního studia Bohemia Interactive věnují 100 % příjmů (po zdanění) z prodeje charitativního DLC Arma 3 Art of War Mezinárodnímu výboru Červeného kříže (MVČK). Celková vybraná částka činí 155.783 USD – tedy přes 3,5 milionu korun. Sbírka byla ukončena a od dnešního dne je charitativní balíček Art of War trvale k dispozici zdarma všem hráčům Arma 3.

Charitativní balíček Art of War přidal do Arma 3 výstavu herního umění. Návštěvníci si v rámci ní mohli prohlédnout nejlepší umělecká díla a screenshoty vytvořené komunitou. DLC obsahuje také nový singleplayerový scénář, ve kterém jsou hráči vysláni na misi s cílem získat zpět cenné obrazy ukradené ve válečné zóně. Dalšími přídavky jsou společenský oblek, přehlídková uniforma, nový batoh, speciální trička a několik rekvizit souvisejících s uměleckými galeriemi a památníky.

DLC Art of War bylo na Steamu k dispozici 9 měsíců za standardní cenu 1,99 EUR. Pokud chtěli hráči na dobrou věc přispět více, mohli si DLC pořídit ve vyšších cenových úrovních za 4,99 EUR, potažmo 9,99 EUR. Nakonec si DLC koupilo přibližně 85 % lidí za standardní cenu, 5 % si DLC pořídilo ve střední cenové úrovni a 10 % si Art of War zakoupilo za 9,99 USD. Děkujeme!

Dar ve výši 155.783 USD podpoří poslání MVČK zajišťovat humanitární činnosti a pomoc obětem ozbrojených konfliktů.

„Jsme velmi vděční studiu Bohemia Interactive a všem hráčům, kteří přispěli na MVČK. Naše dlouholetá spolupráce je silným příkladem synergie, kterou lze rozvíjet napříč komunitami, offline i online. Tento dar jednoznačně změní k lepšímu životy tisíců lidí,“ uvedl Marek Resich z oddělení pro mobilizaci zdrojů MVČK.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat