Bohemia Interactive představují obnovený Bohemia Incubator a ním novou hru Silica

Michael Petr – 06/04/2023

Značka Bohemia Interactive je historicky spojena nejen s vývojem her, ale také s vydavatelskou činností. Bohemia úspěšně pomohla uvést na trh tituly menších studií a nezávislých vývojářů, kteří se díky této spolupráci následně prosadili i v globálním měřítku. Exkluzivní Video s Markem Španělem můžete shlédnout níže.

 

 

V tomto ohledu se vlastně vracíme ke kořenům. Rozhodli jsme se transformovat náš stávající projekt s názvem Bohemia Inkubátor, který doposud sloužil pro interní projekty Bohemia Interactive. Zkoumali jsme v rámci něj zajímavé koncepty a nové technologie a vyvíjeli hry mimo naše hlavní série. V jeho nové podobě nyní otevíráme Bohemia Inkubátor i třetím stranám, tedy nezávislým vývojářům, kteří pracují na zajímavých herních projektech, ale chybí jim potřebné lidské, technologické a finanční zdroje. Indie vývojářům a studiím, která chtějí spojit síly a do Bohemia Inkubátoru vstoupit, můžeme nabídnout více než 20 let zkušeností v oblasti vývoje her a špičkové know-how, stejně jako pomoc s QA, marketingem či publishingem. Pomůžeme dokončit a připravit jejich tituly pro uvedení na stále více kompetitivní trh. Podmínkou však je, že tyto projekty musí být minimálně ve fázi hratelného prototypu,“ říká Marek Španěl, zakladatel a CEO Bohemia Interactive.

Bohemia Incubator si klade za cíl rozvíjet a kultivovat nezávislou herní vývojářskou scénu v České republice a pomoci talentovaným vývojářům prezentovat jejich hry světu.

Prvním titulem, který z Bohemia Inkubátoru v jeho inovované podobě vychází je hra Silica.

 

Silica – hybridní RTS/FPS hry odehrávající se na fiktivní planetě Baltarus tisíce světelných let od Země. Silica hráčům nabídne zároveň roli velitele týmu v režimu RTS nebo pěšáka s řadou dostupných zbraní a vozidel v režimu FPS. Mise na zdánlivě pusté planetě je jednoduchá: najít a těžit Balterium, prvek s obřím potenciálem, který může poskytovat zdroj energie lidské civilizaci celé příští generace. Silica je prvním titulem zrozeným v Bohemia Inkubátoru – novém labelu Bohemia Interactive, jehož cílem je pomáhat nezávislým tvůrcům vyvíjet a představovat jejich vysněné hry globálnímu publiku. Silica již brzy vstoupí do předběžného přístupu na platformě Steam.

Titul Silica vyvinul Martin „Dram“ Melichárek, jehož jméno může znít fanouškům her Bohemia Interactive povědomě – Martin byl rovněž hlavním vývojářem hry Take On Mars. Jeho prvotní myšlenka konceptu Silica se datuje do roku 2008 a nyní se, i díky podpoře v rámci Bohemia Inkubátoru, jeho sen o vydání hry konečně stává skutečností.

Silica bude již brzy k dispozici v programu Steam Early Access. V předběžném přístupu pak zůstane po dobu 9-12 měsíců, během kterých přibude řada významných rozšíření.

V hlavních rolích: mazaný velitel, neohrožený mariňák a hmyzí alien

Silica je strhujícím mixem střílečky z pohledu první osoby a strategie v reálném čase, která je v obou herních módech věrná svému žánru. Hra přitom dává hráčům svobodu volby a nenutí je hrát v obou těchto módech. Pokud dáváte přednost botám plným písku, střelám svištícím nad hlavou a hrozivým čelistem nelítostných alienů, je role pěchoty určena právě vám. Silica se přitom neomezuje pouze na ovládání jednotlivých pěšáků, hráč se může ujmout také všech dostupných vozidel, například kolosálního harvesteru, rychlé lehké čtyřkolky nebo destruktivního obléhacího tanku. Pokud je vaším stylem boj ze zálohy, bude vaší volbou frakce hmyzích mimozemšťanů, například plíživého Kraba, hbitého Lovce nebo obrněného Goliáše. Na ty, kteří raději velí svým silám na dálku, čeká v relativním bezpečí oběžné dráhy role ostříleného velitele. Navigujte Harvestery na těžební pole Balteria, budujte obrovské struktury vaší základny, abyste mohli vyrábět a vysílat jednotky, které ovládnou bojiště.

Tři rozmanité herní režimy

Hra nabízí různorodost také pokud jde o herní módy. Strategy je vlajkovou lodí herního světa Silica. V tomto režimu hráči bojují o nadvládu prostřednictvím budování základny, těžby a bojů s nepřítelem. Strategický režim plynule kombinuje prvky RTS a FPS a je hratelný v jakékoli kombinaci frakcí, včetně 3 bojujících týmů na jedné mapě. Režim Prospector funguje zároveň jako tutorial. Hraje se jako klasický FPS v režimu pro jednoho nebo více hráčů. Hráči začínají poblíž přistávacího modulu, mají za úkol prozkoumat mapu a hledat oblasti vhodné pro těžbu Balteria. Cesty jim však brzy zkříží nepřátelské síly. Hráči musí splnit všechny cíle, aby se z nehostinného prostředí dostali živí. Režim Arena pak představuje zábavný mód, ve kterém si hráči vyberou svou oblíbenou jednotku a utkají se v asymetrické akci „všichni proti všem“.

Silica v bodech

  • First/third-person střílečka s vozidly
  • 6 herních lokací
  • 3 herní módy
  • Možnost hraní v single a multiplayeru
  • 5 hratelných pěchotních tříd
  • 11 ovladatelných vozidel
  • 8 jednotek hmyzích “alienů”
  • AI schopná velet I ovládat jednotlivé jednotky

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články