Umění v českých videohrách – Výstava v Olomouci + Video reportáž

Miroslav Žák – 23/06/2022

Herní svět – Umění v českých videohrách. Od 7.7.2022 budete moci nahlédnout do herních světů vytvořených českými studii jako Amanita Design, Bohemia Interactive a Warhorse Studios. To vše v Galerii Caesar v Olomouci.

Naše video reportáž:

Amanita Design

Herní svět – Umění v českých videohrách. Od 7.7.2022 budete moci nahlédnout do herních světů vytvořených českými studii jako Amanita Design, Bohemia Interactive a Warhorse Studios. To vše v Galerii Caesar v Olomouci.

Naše video reportáž:

Amanita Design

V Galerii Caesar se Amanita Design prezentuje jedním ze svých nejnovějších titulů, a to atmosférickou puzzle hrou Creaks. Ta je zasazena do tajuplného podzemního světa, který obývají nejen inteligentní ptakotvorové, ale také nebezpečné příšery, které se však pod světlem lampy mění v neškodný nábytek. Creaks se mimo jiné zabývá fenoménem pareidolie – jevem, při němž dochází k dotváření vnímaných podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie. Jako když například v mracích rozeznáváme lidské tváře.

Skrze práce autorů Radima Jurdy a Jana Chlupa nabízí výstava pohled do procesu tvorby hry, která je z velké části ručně kreslená a malovaná. Na výstavě je možné si prohlédnout prvotní skici a návrhy světa Creaks, originály kreseb pozadí a maleb obrazů i výslednou podobu hry.

Creaks

Bohemia Interactive

Bohemia Interactive v Galerii Caesar představuje titul Arma Reforger, nejnovější hru série Arma a první velký titul postavený na vlastní technologii Enfusion. Reforger se odehrává ve fiktivní alternativní realitě konfliktu supervelmocí v roce 1989. Hráči se v multiplayerovém scénáři stávají aktéry místních bojů na území smyšleného ostrova Everon, jehož prostředí se inspiruje realitou Československa na sklonku Studené války.

Kromě ukázek herní grafiky je možné vidět i vizuální koncepty, které pro podporu vývoje herní grafiky a prostředí vytvořil Josef Surý, a sérii propagačních fotografií, jejichž autorem je Stanislav Petera.

Arma Reforger

Warhorse Studios

Kingdom Come: Deliverance vás zavede na výpravné dobrodružství v Čechách posledních Lucemburků. Na své cestě zažijete porážky i vítězství, šarvátky i velké bitvy, budete mluvit se šlechtici i kmány a zažijete středověk tak zblízka, jak je bez újmy na zdraví možné.

Kingdom Come: Deliverance vyšla v roce 2018 a dočkala se uznání od hráčů i odborné veřejnosti. Celkově se na PC, PlayStation 4 a Xbox One prodalo přes čtyři milióny kusů a hra získala více než třicet světových ocenění, mj. Česká hra roku v kategorii herní design, Cena hráčů v kategorii PC hra roku, Vývojář roku nebo Česká hra dekády.

Na výstavě prezentujeme koncepty, návrhy a screenshoty ze hry Kingdom Come: Deliverance, které vznikaly v týmu Mikuláše Podprockého. Kurátory výstavy za Warhorse jsou Anna Slama a Marek Delong.

Kingdom Come: Deliverance – Band of Bastards

 

Odkaz na Facebook události: https://fb.me/e/1Z9Reiubn

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články