Článek

Výročí vzniku Československa doprovodí speciální akce na Steamu. Přes 160 her od 72 tvůrců.

U příležitosti výročí vzniku Československa proběhne unikátní akce Czech and Slovak Games Week. Na digitální distribuční platformě Steam se mezi 26. říjnem a 2. listopadem 2020 prostřídá na speciální eventové stránce celá plejáda českých a slovenských titulů. Do akce se zapojily desítky tvůrců, někteří nabídnou své hry až s 90% slevou. Jde o první akci tohoto druhu.

Cílem akce je co nejvíce zviditelnit českou a slovenskou herní tvorbu. „Celkově se do akce přihlásilo 165 her od 72 českých a slovenských studií. Máme obrovskou radost z tohoto nevídaného zájmu vývojářů, kteří se rozhodli akci podpořit a připojit se,“ řekl Pavel Barák, předseda Asociace českých herních vývojářů a člen představenstva Hospodářské komory ČR.

Vysoký počet přihlášek nás skutečně překvapil. Dobře to ilustruje, kolik českých a slovenských tvůrců her aktuálně působí na trhu,“ dodal. Svou účast na akci potvrdila studia jako Bohemia Interactive, SCS Software, Warhorse Studios, Amanita Design či CBE Software.

Výročí vzniku Československa doprovodí speciální akce na Steamu. Přes 160 her od 72 tvůrců.

Czech and Slovak Games Week startuje v pondělí 26. října od 18:00 středoevropského času a potrvá celý týden až do 2. listopadu 2020. Každý den se bude měnit struktura eventové stránky Steamu dostupná pod tímto odkazem (https://store.steampowered.com/publisher/SCSsoftware/sale/CZSKGamesWeek), kde se české hry postupně prostřídají na viditelnějších místech. Valná většina titulů bude k dispozici za akční cenu, přičemž někteří tvůrci nabídli až 90% slevu.

Organizátorem a iniciátorem akce je Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) ve spolupráci se Slovak Game Developers Association (SGDA). Pokud bude mít tematický týden na Steamu úspěch, nabízí se myšlenka pořádat podobnou akci každoročně.

 

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat