Arma Reforger 1.1 Resistance Ops: Partyzánští bojovníci, vylepšení umělé inteligence a nový PvE režim

Miroslav Žák – 14/03/2024

Vývojáři z Bohemia Interactive představili aktualizaci vojenské simulace Arma Reforger na verzi 1.1 s podtitulem Resistance Ops. Tato aktualizace přináší nové zbraně, vybavení, vozidla i řadu dalších technických vylepšení a oprav. Ve verzi 1.1 mohou nyní hráči bojovat za partyzánskou frakci FIA a spolupracovat na osvobození ostrova Everon od sovětských okupantů ve zbrusu novém PvE scénáři Combat Ops: Everon.

 

 
Nový herní režim

Aktualizace 1.1 představuje dynamický PvE scénář Combat Ops: Everon. V tomto herním režimu se hráči připojí k odbojové frakci (FIA) ve snaze osvobodit ostrov Everon od sovětských okupantů. Zatímco doposud se titul Arma Reforger primárně zaměřoval na PvP hratelnost, s novým updatem mohou hráči bojovat proti vylepšené umělé inteligenci v plně dynamickém scénáři, který s každou hrou nabízí různé cíle a spawn pointy. Scénář Combat Ops lze hrát sólo nebo jako kooperativní zážitek až pro 6 hráčů.

Nové zbraně a vybavení

Arma Reforger přináší tři bojující frakce – americkou, sovětskou a odbojáře z FIA. Všechny tři se s updatem 1.1 setkávají s vylepšením svého arsenálu. Konkrétně se jedná o nové americké karabiny M16a2, novou optiku pro americkou i sovětskou frakci, kulomet UK-59L pro FIA, stacionární kulomet NSV a ozbrojený UAZ.

Hratelné frakce mají nyní rovněž k dispozici nové vybavení, včetně kolekce civilního oblečení, nové vzory sovětské kamufláže, rádiové vybavení pro FIA a další. Tyto přídavky mají za cíl prohloubit hratelnost Arma Reforger a v případě nové kamufláže pomohou hráčům lépe se maskovat v lesním terénu.

Vylepšení osvětlení, umělé inteligence a hratelnosti

Ve verzi 1.1 se hráči dočkají široké škály oprav bugů a vylepšení hratelnosti. Přepracovaná obloha a osvětlení přináší ještě realističtější a líbivější prostředí. Úpravy nadále posouvají možnosti enginu Enfusion od Bohemia Interactive.

Protivníci (a spoluhráči) řízení umělou inteligencí působí nyní na virtuálním bojišti uvěřitelněji díky své schopnosti hledat úkryt před palbou a používat kouřové granáty při léčení raněných spolubojovníků. Tyto změny jsou ve hře okamžitě patrné a mnoho hráčů hlásí, že boj proti umělé inteligenci se více než kdy jindy podobá boji s lidskými hráči.

Kromě toho vývojáři vylepšili klasický herní režim Conflict pro ještě zábavnější a férovější PvP střetnutí.

Arma Reforger

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články