O projektu

Jmenuji se Miroslav „MYdla“ Žák a v roce 2007 jsem založil server o českých hrách a vývojářích visiongame.cz. Dnes se k tomuto projektu vracím. Chci vytvořit archiv všech vydaných i nevydaných českých a slovenských počítačových her. Snažím se tak uchovat naše audio-vizuální kulturní dědictví přehledně na jednom místě; protože hry ke kultuře bezesporu patří (stejně jako filmy a hudba). A v neposlední řadě chci podporovat vývojářská studia ve své činnosti.

K tomuto archivu je přidružen i magazín a uživatelské prostředí. Chci aby projekt motivoval nové mladé vývojáře a seznámil více hráče s vývojem her.

Můj cíl mít všechna data a informace v jednom archivu, je motivován také možností vytvářet komplexní statistiky, které pak můžeme poskytovat všem návštěvníkům našeho webu. Archivuji velké množství metadat a ty můžeme aplikovat do přehledných a hlavně zajímavých statistik. Věřím, že to ocení jak studenti, tak vývojáři a herní novináři.

Do budoucna mám velké plány kam tento projekt posunout. Doufám, že najdu kolegy a spojence, díky kterým doplníme (a zpřesníme) archiv a budeme publikovat obohacující články. Budu rád za jakoukoliv spolupráci.