Update Arma Reforger 1.2: Reinforcements přináší vylepšenou umělou inteligenci a zcela novou dynamiku virtuálního bojiště

Miroslav Žák – 26/06/2024

Vývojáři z Bohemia Interactive stojící za kritiky oceňovanou herní sérií Arma s potěšením oznamují příchod aktualizace Arma Reforger 1.2: Reinforcements. Hráči netrpělivě očekávaný update oblíbeného mil-sim titulu nabízí řadu nového obsahu, herních mechanik a vylepšení včetně nových zbraní, ozbrojených vrtulníků, světlic nebo schopnosti AI řídit vozidla.

Ať už hráči velí jednotkám s umělou inteligencí, zapojují se sami do pěchotního boje s využitím nových zbraní nebo naopak dění prožívají v kokpitu nových vrtulníků, aktualizace Reinforcements významně transformuje celou dynamiku bojiště. Update dále zvyšuje realismus a strategickou hloubku a zcela mění způsob, jakým hráči Arma Reforger virtuální válku prožívají.

 

Revoluce v umělé inteligenci: řízení vozidel, velení a boj

Vojáci s umělou inteligencí mohou nyní poprvé ovládat pozemní vozidla, pohybovat se po silniční síti a efektivně se vyhýbat překážkám. To otevírá nové možnosti jak pro kooperativní hru, tak pro PvP režimy. Umělá inteligence zvládá využívat potlačovací palbu, efektivně vojákům přiřazovat zbraně nebo rozdělovat členy posádek vozidel. Kromě toho mohou hráči nyní do svého týmu rekrutovat spolubojovníky s umělou inteligencí a zadávat jim příkazy k přesunu, zastavení, potlačení, léčení, následování nebo obraně místa.

Vylepšený vzdušný boj: Ozbrojené vrtulníky a co-piloti

Arma Reforger

Primárně transportní vrtulníky UH-1H a Mi-8MT jsou nyní vybaveny několika střeleckými pozicemi, což výrazně zlepšuje jejich obranné schopnosti a mění dynamiku vzdušného boje.

Rozšířený arzenál: světlice, výbušniny, bajonety a další

Do arzenálu soupeřících frakcí bylo rovněž přidáno nové vybavení. Ke zlepšení viditelnosti během nočních bojů mohou hráči nyní využít světlice. Dále byly představeny nové autentické overaly a rukavice pro piloty. Mezi nové zbraně patří AKS-74U, tedy lehká varianta AK-74 pro CQB boj. Jak americká, tak sovětská frakce byly dále vybaveny výbušnými náložemi, které umožňují provádět sabotáže a přepady nepřátel. A konečně, vojáci nyní mohou na vybrané zbraně připevnit bajonety pro efektivní boj zblízka.

Další vylepšení: Vozidla, inventář a funkce v módu Game Master

  • Převrácení vozidel: Umožňuje hráčům obrátit převrácená vozidla zpět na kola.
  • Ovládání co-pilota: Umožňuje co-pilotům převzít řízení vrtulníku, pokud je první pilot zraněn nebo vyřazen z boje.
  • Civilní frakce: Civilisté jsou k dispozici v režimu Game Master s randomizovanou výzbrojí.
  • Refaktoring pro nastupování/vystupování: Samostatné příkazy pro otevírání dveří a nastupování/vystupování z vozidel.
  • Cyklické waypointy: Hráči mohou vytvářet cyklické hlídkové trasy pro vojáky s umělou inteligencí.
  • Nové typy waypointů: Umožňují přiřadit umělou inteligenci ke konkrétním vozidlům nebo cílům pro propracovanější tvorbu uživatelských misí.
  • Vylepšení inventáře: Kompletní aktualizace UX/UI pro pohodlnější a intuitivnější práci s inventářem postavy.

Arma Reforger

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články