Česká a Slovenská herní komunita podporuje boj proti Covid-19

Michael Petr – 01/04/2020

Tento článek budeme postupně doplňovat, protože se skoro každý den objeví nová zpráva o tom, že nějaké studio podpořilo ať už nějaký obecný fond, nebo konkrétní nemocnici. Jejich dobročinnost by neměla být brána jako samozřejmost, proto je všechny sdružíme do tohoto listu dobrodinců.

Pokusím se je řadit podle výše jejich příspěvku, i když někdy není přesné číslo úplně jasné.

1. Jaroslav Beck ze studia Beat Games

Jeden ze zakladatelů studia Beat Games, který má na svědomí původní hudbu pro jejich hru Beat Saber, věnoval 2 miliony korun českým nemocnicím, které bojují s pandemií Covid-19. Více na Forbes.cz

2. CGE Digital (Czech Games Edition)

Toto studio se rozhodlo, že veškeré zisky z prodejů svých digitálních her věnují fondu COVID-19 Solidarity Response Fund. Těžko říct kolik tedy bude finální částka, ale jen na Androidu už takto „vybrali“ 21.000 dolarů, což je samo o sobě přes půl milionu korun. Navíc jsou jejich hry aktuálně ve slevě na SteamGOG a iOS.

3. SCS Software

Toto studio sídlící v Praze není žádným nováčkem co se dobročinnosti týče a pravidelně podporuje nejrůznější charitativní organizace a akce. Ať už to byl boj s rakovinou prsu. Nebo třeba to, že se jejich hry objevily v balíku Humble Bundle, který cílil na podporu Austrálie, která tehdy bojovala s rozsáhlými požáry.

Nyní se rozhodli poskytnout jak finanční, tak i materiální pomoc. Celkově SCS přispěli částkou 400 tis. korun, kterou rozdělili mezi několik institucí a fondů. Navíc Darovali na několika místech i potraviny.

Poslali šek na 50 tis. Kč organizaci CARE International, ale také dovezli paletu nejrůznějších potravin a nápojů přímo Nemocnici Na Bulovce, jejíž personál se stará o pacienty s Covid-19.

Podpořili iniciativu „Vaříme nepostradatelným!„, na kterou přispěli 50.000,- Kč. Přispět můžete i vy na tento transparentní účet.

Dále podpořili částkou 60.000,- projekt #darujmasku, za kterým stojí tým Covmask a ČVUT. Ti společně vyvíjejí celoobličejové masky pro zdravotníky v první linii této pandemie. Podpořit projekt můžete také a to zde.

Také darovali 50.000,- organizaci Adra.cz, která zajišťuje nákupy léků a potravin lidem, kteří se díky věku nebo nějakému postižení nedostanou sami ven.

A nakonec v rámci eventu #TruckAtHome podpořili Nemocnici České Budějovice, Fakultní nemocnici v Motole a iniciativu Pomoc nemocnicím.

4. Bohemia Interactive Studio

Do boje se zapojilo i studio Bohemia Interactive. To ve své hře Vigor momentálně nabízí balíček Stay Safe Charity pack, jehož celý výtěžek bude směrovat k Fakultní nemocnici Brno.

5. Asociace českých herních vývojářů

UPDATE: 28.5.2020 Asociace českých herních vývojářů oznámila výsledek sbírky. Podařilo se nasbírat pěkných 369.345,- kč Největšími dárci jsou studio Geewa (100 tis.) a jeho vedoucí Miloš Endrle (100 tis.)

Původní text: Koncem dubna se přidává i Asociace českých herních vývojářů. Ta zřídila transparentní účet a vyhlásila veřejnou sbírku. Výtěžek veřejné sbírky bude rozdělen mezi dva projekty. Prvním je ochranná maska Covmask laboratoří ČVUT. Druhým je projekt čelních štítů z laboratoří FabLab brněnské VUT. Pro podporu sbírky posílejte příspěvky na transparentní účet 123-0727990287/0100. Stav účtu lze sledovat zde.

 

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články