CBE Software a Bohemia Interactive oznamují vydání rozšířené edice Someday You’ll Return: Director’s Cut

Miroslav Žák – 07/03/2023

Necelé tři roky po svém prvotním vydání se hráči i kritiky oceňovaný titul Someday You’ll Return od českého studia CBE Software dočkal významného vylepšení v podobě verze Director’s Cut. Rozšířená verze hry, kterou v roli vydavatele uvádí Bohemia Interactive, nabídne stovky technických i obsahových vylepšení. Temnou atmosféru a silný příběh zasazený do hloubi moravských lesů si poprvé mohou užít také hráči na konzolích PlayStation. Someday You’ll Return: Director’s Cut je nově k dispozici na platformách Steam za 19.99 USD a PlayStation Store za 24.99 USD. Předchozí majitelé hry obdrží rozšířenou edici zdarma.

Zpátky do lesů se stovkami vylepšeními a nově i na konzolích

Původní hra Someday You’ll Return z roku 2021 je hráči i kritiky oceňovaný psychologický horor od tvůrců z CBE Software. V nejnovější verzi Someday You’ll Return: Director’s Cut byla hra výrazně vylepšena a rozšířena, a kromě PC je nově dostupná také na konzolích PlayStation 4 a 5.

Someday You’ll Return: Director’s Cut

Someday You’ll Return je příběhová hra o pátrání po ztracené dceři Stele v surrealistických lesích jižní Moravy. Hráč se vžívá do postavy Daniela, otce Stely, který je nucen vrátit se do lesa, do kterého se zapřísáhl, že už se nikdy nevrátí. Příběh Someday You’ll Return se zabývá pojmy otcovství, strachu, lží a smířením se s vlastní minulostí. Hra obsahuje prvky fantasy a hororu, i když ne vždy je zřejmé, co je skutečné a co ne a kdo je skutečné monstrum.

Při objevování tajemné krajiny Someday You’ll Return: Director’s Cut musí hráč používat detailní mapu a všudypřítomné typické místní turistické značky, stejně jako využívat veškerý svůj důvtip. Nádherný, ale zrádný herní svět je totiž plný starých vzpomínek, opuštěných táborů, ponurých bažin, strmých skalisek či zřícených bunkrů. V lesích inspirovaných krajinou jižní Moravy čekají tajemné příběhy, hádanky i skrytá nebezpečí. Hra nabízí také rozsáhlý crafting. Sebrané předměty lze dále upravovat, rozebírat, či z nich vyrábět nové artefakty nezbytné k posouvání příběhu hry. Nechybí ani prastaré řemeslo bylinkářství a alchymie. Díky nim lze vyrábět mystické lektvary, které hráčům pomohou vyřešit obtížné hádanky a konečně odhalit pravdu o zmizelé Stelle.

Someday You’ll Return: Director’s Cut je kompendiem vice než dvou let intenzivní práce nad titulem, na který jsme s Lukášem Medkem velmi pyšní. Ačkoliv původní záměr byl pouze portovat hru na konzole, dopracovat pořádnou podporu herních ovladačů a lokalizovat hru do více jazyků, díky spolupráci s Bohemia Interactive nyní Director’s Cut obsahuje jak kvantum nového obsahu a funkcí, tak i úpravy hratelnosti a celkové plynulosti při průchodu hrou. Kromě nových funkcí obsahuje hra přes tisíc oprav a vylepšení, které ze hry dělají nesrovnatelně lepší zážitek. Pevně věřím, že hráči investované úsilí ocení a vrhnou se do prozkoumávání tajů temného příběhu o hledání zmizelé dcery,“ doplňuje Jan Kavan z CBE Software, tvůrce hry.

Hlavní novinky Someday You’ll Return: Director’s Cut:
 • Verze pro PS4 a PS5 (s podporou haptického ovládání).
 • Významná optimalizace pro plynulejší chod hry.
 • Podpora DLSS.
 • Lepší osvětlení scény v mnoha lokacích.
 • Plná podpora ovladačů Xbox a PlayStation.
 • Dynamičtější hratelnost, méně „chodících“ scén.
 • Intenzivnější a děsivější scény.
 • Nové hádanky.
 • Nový skrytý konec hry (pro režim New Game+).
 • Nový interaktivní tutorial pro alchymii a bylinkářství.
 • Fotografický mód.
 • Vylepšené ozvučení a přes 30 minut nové hudby.
 • Lokalizace do 7 nových jazykových verzí.
 • Rozsáhlý bugfixing.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.