Arma 3: Contact preview

Kristýna Hrabalová – 30/06/2019

 Mimozemská entita pronikla zemskou atmosférou. Co jsou zač? Co chtějí? Hlavou nám problikává nad sto scénářů nejrůznějších science fiction děl. Jak dopadne první kontakt s novou, potencionálně vyspělejší civilizací? 

To zjistíme v novém spin off rozšíření Army 3, které nám představí seriózní vojenský simulátor v netradičním Akta X kabátku. Je to poprvé, kdy se vývojáři zodpovědní za Armu rozhodli přinést do své tvorby prvky sci-fi . Tímto tahem ukazují, že jsou schopni pracovat s širším spektrem možností a dát nový směr své sérii v jejich zajetých kolejích.

Na oficiální youtube kanál hry byl 23. června vypuštěn announcement trailer, který napovídá, že si pro hráče vývojáři z Bohemia Interactive nachystali záhadami opředený děj plný napětí a neznáma. Statický šum vysílaček, glitching, zvuky jaksi mimo lidské chápání i s celkovou lokací, vytváří tu správnou atmosféru. Vidíme interakce s charaktery, potencionální herní mechaniky, nástin hlavního příběhu za doprovodu žánrově charakteristické epické hudby.

 Jako Aiden Rudwell pracujete pro Severoatlantickou alianci a jste nasazeni do východní Evropy kvůli vojenskému cvičení. Broušení dovedností a smyslů vám z ničeho nic zpestří mimozemská vesmírná loď takovým způsobem, o kterém si operátor dronu mohl nechat jen zdát. V příběhovém rozšíření můžete čekat konflikt s akčními částmi, které vám zvednou hladinu adrenalinu, ale také si vyzkoušíte roli výzkumníka. Budete používat technologii, s jejíž pomocí lze studovat mimozemské anomálie. Zároveň vám bude pomocníkem zařízení zvané Spectrum Device pro více taktické úkony.

 Livonie, země rozmanitá

Hráčům je společně se záhadnou příběhovou linkou nabídnuta i zcela nová oblast k prozkoumání. Region Nadbór v polsky mluvícím státu Livonie. Letní mapa s téměř 200 kilometry čtverečními plná rozmanitých lesů, polí, měst, bunkrů z dob druhé světové války a dalších zajímavých lokací. 

S novou oblastí přichází nové frakce:  Livonianská obranná jednotka a ruská Spetsnaz s jejich vlastní unikátní výbavou i s trochu jinak pozměněnými zbraněmi z původní Army 3. Ty poslouží jako hlavní lákadlo pro hodiny strávené v malebných krajinkách.

Na hráče tedy čeká tradiční rozšíření o nové zbraně, výbavu, vozidla a v neposlední řadě také možnosti v multiplayer módu.

Arma 3: Contact má trošku nečekaně i vlastní sběratelskou edici. Napěchovaný kufřík, ve kterém najdete steelcase, mapy, samolepky, plakát, vysílačky, ale zároveň nejpodstatnější výbavu jako ochranu před myslí manipulativními signály v podobě čepičky z alobalu. Jednu pro vás a druhou pro vašeho bližního.

Rozšíření by mělo spatřit světlo světa 25. července. Na Steamu jej najdete jako DLC pro Armu 3 a prozatím si jej můžete předobjednat s 10% slevou do týdne před vydáním. S předobjednávkou dostanete i malý dárek v podobě nakouknutí do nové oblasti Livonie. 

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články