Aktivní
Československo
Aktivní
Československo

JRC Interactive

Typ studia
Komerční studio
Působení studia
1988

Popis studia

Firmu založil pod hlavičkou Svazarmu Jiří Richter (mimo jiné autor systému Visicopy 3), s nímž začal spolupracovat Slavomír Pavlíček. Ten nakonec partnerství od Jiřího Richtera odkoupil a stal se vlastníkem firmy JRC (Jiří Richter Computers). Od začátku byl její činností dovoz počítačových her. Nejprve dovážela hry pro Atari a Commodore, později pro PC. Později se v 90. letech stala oficiálním partnerem společnosti Sony pro distribuci konzolí PlayStation I.

V srpnu 2008 se stala firma součástí mezinárodní sítě Game Group PLC, jejíž jméno v podobě Game Czech převzala, po jejím rozpadu byla ale prodána firmě Genesis Capital a v září 2012 se vrátila ke svému názvu JRC Czech. Nový majitel Genesis Capital vstoupil s JRC na Slovensko, kde převzal síť prodejen Brloh. Po třech letech se mu splatily úvěry spojené s tímto rozšířením a v tu chvíli prodal svůj stoprocentní podíl novému majiteli, investiční společnosti Hamaga Michala Šnobra. Ten plánuje další expanzi do Polska.

Společnost JRC Interactive vydávala některé tituly českých výrobců počítačových her nebo jejich kompilace. Jediná hra, kterou společnost financovala i vydala pod svou hlavičkou JRC Interactive, byla hra Gooka.

Adresa

JRC Interactive

Kontakty

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.