České vysoké učení technické v Praze

Počítačové hry a grafika

Nový obor
Nový obor
Počítačové hry a grafika
Vysoká škola
České vysoké učení technické v Praze
Obor
FAKULTA ELEKTROTECHNICKÁ
Město
Praha
Typ studia
Bakalářské

Technická 2, Praha, 166 27

Tel.: +420 224 351 111

E-mail: info@fel.cvut.cz


Jazyk studia
Česky
Délka studia
3 roky
Počítačové hry a grafika

Řádné termíny přijímací zkoušky se konají 30. a 31. 5. 2023 v budově fakulty (Thákurova 9, Praha 6).

Cíl studia

Specializace nabízí nevšední kombinaci kreativity a analytik, obor je tak rozkročen od kreativity (storytelling, design, 3D a 2D tvorba) až po efektivitu a komplexni algoritmy použivané v grafice.

Zaměřuje se a absolventovi poskytuje zaměření nejen na samotné vytváření multimediálního obsahu (2D, 3D), a na programování grafických aplikací (OpenGL, Python), ale i na tvorbu zásuvných modulů do klíčových grafických programů (Blender, Gipm, Photoshop).

Obor se zaměřuje na týmovou práci, přičemž studenti sami si mohou vybrat, zda se vydají cestou obecného grafického projektu, nebo se specializují a tvorbu a design her.

Absolvent je seznámen a vyzná se v moderních i hůře dostupných technologiích (např. state-of-the-art VR zařízení, práce s rozličením nad 8K, ale třeba i roboti). Zároveň má teoretické znalosti počítačové grafiky umožnující efektivnějši programování, grafickou tvorbu a dalši vzdělávání v oboru.

Absolventi taktéž umí velmi dobře vytvářet i testovat uživatelské rozhraní pro široké spektrum aplikací.

Studijní plán

Studijní plán oboru Počítačová grafika sestává pěti skupin předmětů.

Poviné předměty oboru (modré) jsou stejný pro všehcny absolventy bakalářského programu na FIT.

Předměty oborové (fialové) jsou to, co definuje grafický obor jako takový.

Předměty povinně volitelné (růžové) je množina předmětů, ze kterých si sám student volí.

Predměty volitelné (žluté) jsou pRĚdmĚty, které si volí student sám. Může jít o předměty, které rozvíjí základní znalosti (3D modeláž, VR, game design, atd.) nebo i o předměty jiných oborů.

Předměty jazykové, přesněji nutná jazyková zkouška.

Profil absolventa

Absolvent je schopen samostatného i týmového vývoje počítačových her. Bude vybaven potřebnými znalostmi z oblasti programování grafiky, umělé inteligence, vytváření 2D i 3D grafického obsahu a implementace uživatelských rozhraní Absolventi oboru budou mít solidní znalosti o technických aspektech vývoje počítačových her a měli by tak být schopni jejich samostatného i týmového vývoje. V České republice existuje několik větších herních studií, kam v minulosti odcházela řada našich absolventů z řad magisterských studentů počítačové grafiky. Věříme, že velká část našich bakalářských studentů se rozhodne pokračovat v magisterském studiu, nicméně absolventi bakalářského studia by neměli mít problém najít uplatnění například právě ve zmiňovaných herních studiích. Velká část našich pedagogů jsou aktivní vědci v oboru počítačové grafiky a studenti tak mají možnost již během studia přijít do styku s výzkumem na světové úrovni. To jim následně otevírá dveře do zahraničí ať už do velkých herních studií nebo jiných zahraničních firem zabývajících se vývojem grafického i negrafického softwaru.

Přehled her

Další obory a kurzy