Vydáno

V archivu Visiongame

Vydáno

V archivu Visiongame

Dicey Rollin'

Vývojářské studio
Easter GameJam FIT, MG With A Smile
České vysoké učení technické v Praze
Škola
České vysoké učení technické v Praze
Vydáno
9. dubna 2023
Distributor
Easter GameJam FIT
Země vývoje
Žánr hry
Typ hry
Multiplayer
Ne
Značka hry
Engine

Popis hry

Dicey Rollin‘ je akční hra založená na průzkumu. Valíte se jako nově stvořená legie kostek s kolektivní myslí, která se snaží uniknout z kasina. Výzva hry se nachází v omezených smyslech legie. Je jen na vás, abyste našli způsoby, jak pomocí svých kostkových legionářů projí kasinem podobnému bludišti, najít klíče pro různé typy dveří a vyhnout se hlídkujícím strážím.

Příběh:

Jedna kostka, i když je to skutečně mocný artefakt schopný rozhodovat o osudech, má jen velmi omezenou životní podstatu. Skupina kostek se však za správných okolností může spojit a stát se jednou. Přesně to se stalo ve skladišti kasina, kde se z frustrace kostek ze zneužívání zrodila nová entita. Nedaleko se také náhodou nacházela bedna se starožitnými římskými artefakty, a tak se zrodila kostková legie, která se chtěla odkutálet co nejdál od tak zlého místa.

Ingredience:

  • Legie – Je vás mnoho; dalo by se říci, že je to celá legie kostek. Náhodou jste se také zformovali u bedny se starožitnými římskými artefakty.
  • Atypické použití kostek – Entita s kolektivní myslí stvořená z kostek, která obětuje části sebe sama, aby rozšířila svůj smysl pro okolí.
  • Smysl – Kostky nejsou proslulé svým dokonalým zrakem nebo bystrým sluchem. Jejich schopnost vnímat své okolí je velmi omezená. Naštěstí pro vás cítíte vše, co každá z vašich kostek cítí.
  • Neočekávané spojení – Žádné zásadní spoilery zde. Řekněme, že některé mechaniky fungují trochu jinak, než by člověk od pohledu čekal. Také konečné bodování používá neobvyklou metriku (má něco společného s kostkami).

Ovládání:

  • WASD/Šipky – Pohyb
  • Levé tlačítko myši – Hod do dálky
  • Pravé tlačítko myši – Krátký hod

Autoři: Samuel Švalich, Šimon Jajko, Matěj Navrátil

Ke stažení

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.