Vydáno

V archivu Visiongame

Vydáno

V archivu Visiongame

Dicey Rollin'

Vývojářské studio
Easter GameJam FIT
Vydáno
9. dubna 2023
Distributor
Easter GameJam FIT
Země vývoje
Žánr hry
Typ hry
Multiplayer
Ne
Značka hry
Engine

Popis hry

Autoři: Samuel Švalich, Šimon Jajko, Matěj Navrátil

Ovládání:

WASD / Šipky: Pohyb
LMB: Hod do dálky
RMB: Krátký hod

Popis:

Dicey Rollin‘ je akční hra založená na průzkumu. Valíte se jako nově stvořená legie kostek s kolektivní myslí, která se snaží uniknout z kasina. Výzva hry se nachází v omezených smyslech legie. Je jen na vás, abyste našli způsoby, jak pomocí svých kostkových legionářů procházet kasinem podobným bludišti, najít klíče pro různé typy dveří a vyhnout se hlídkujícím strážím.

Příběh:

Jedna kostka, i když je to skutečně mocný artefakt schopný rozhodovat o osudech, má jen velmi omezenou životní podstatu. Skupina kostek se však za správných okolností může spojit a stát se jednou. Přesně to se stalo ve skladišti kasina, kde se z frustrace kostek ze zneužívání zrodila nová entita. Nedaleko se také náhodou nacházela bedna se starožitnými římskými artefakty, a tak se zrodila kostková legie, která se chtěla odkutálet co nejdál od tak zlého místa.

Ingredience:

Legie – Je vás mnoho; dalo by se říci, že je to celá legie kostek. Náhodou jste se také zformovali u bedny se starožitnými římskými artefakty.

Atypické použití kostek – Entita s kolektivní myslí stvořená z kostek, která obětuje části sebe sama, aby rozšířila svůj smysl pro okolí.

Smysl – Kostky nejsou proslulé svým dokonalým zrakem nebo bystrým sluchem. Jejich schopnost vnímat své okolí je velmi omezená. Naštěstí pro vás cítíte vše, co každá z vašich kostek cítí.

Neočekávané spojení – Žádné zásadní spoilery zde. Řekněme, že některé mechaniky fungují trochu jinak, než by člověk od pohledu čekal. Také konečné bodování používá neobvyklou metriku (má něco společného s kostkami).

Assety:

Všechny modely, zvuky a skripty byly vytvořeny během jamu, s výjimkou hudby a animací pro stráže.

Všechny zvukové efekty jsme vytvořili pomocí skutečných kostek (díky @Trampod, opravdu jsme žádnou z nich neztratili, slibujeme!), vrzajících židlí, výtahových dveří a dalších + spousta zábavy.

Jo a ještě jsou tu kostkové hříčky.

Jméno Dicey Rollin‘ zní trochu jako text kultovní klasické písně Ridin‘: „They see me rollin'“. Chápete to? 🙂

Ke stažení

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Podobné hry