Kinoškola

Kurz digitální ilustrace

Nový obor
Nový obor
Kurz digitální ilustrace
Kurz
Kinoškola
Město
Brno
Typ studia
Certifikát

Cihlářská 643/19, Brno, 602 00

Tel.: +420 720 211 846

E-mail: kinoskolabrno@gmail.com


Jazyk studia
Česky
Délka studia
9 dvouhodinových lekcí
Kurz digitální ilustrace

Ateliér Duchů společně s Galerií ART a spolkem Grau kollektiv nabízí odpolední kurz digitální ilustrace pro veřejnost. Kurz je určen všem zájemcům o ilustraci a tvorbu za pomoci současných technologií. Účastníci kurzu si osvojí práci s displejovým tabletem (Huion) a softwarem Krita, který je volně dostupný. Osnova témat jednotlivých lekcí zahrnuje figurální, krajinné i architektonické motivy. Důležitou součástí kurzu je seznámení se s použitím, výhodami a nevýhodami digitální ilustrace. Omezený počet účastníků umožňuje důsledný individuální přístup, například pro případné zájemce o studium na střední či vysoké umělecké škole.

Témata budou zaměřena na úvod do digitální ilustrace, barvy, světlo stín, portrét, druhy perspektiv, stylizace, nebo kde hledat inspiraci. Výstupem kurzu bude série ilustrací.

Kurz obsahuje 9 dvouhodinových lekcí vždy od 16:00 do 18:00 (v případě, že se naplní i druhý termín tak od 18:00 do 20:00)

Každý čtvrtek od 20. října do 15. prosince

Kurz je vhodný od 12 let

  • Cena kurzu: 5 000 Kč
  • Max. počet účastníků: 5
  • Místo konání: Kino Art, Cihlářská 643/19, 602 00 Brno
  • Lektorka: BcA. Natálie Sodomková

Cíl studia

Ateliér Duchů spoločne s Galeriou ART a spolkom Grau kollektiv ponúka Kurz hernej tvorby, ktorý prevedie účasntíkov základmi práce s herným enginom Unity. Účastníci vytvoria hratelný prototyp v duchu hry Asteroids. Zameriame sa na rozhranie editora scény, prácu so spritami, 2D grafikou a jednoduché ozvučenie. Účastníci si odnesú hotovú spustiteľnú hru spolu s projektom a poskytnutými materiálmi. Kurz je vhodný pre pre deti aj dospelých od 13 rokov.