Game Art

Nový obor
Nový obor
Game Art
Střední škola
Střední škola umění a designu
Město
Brno
Typ studia
Středoškolské

Francouzská 101, Brno, 602 00

Tel.: 545 125 611

E-mail: gameart@ssudbrno.cz


Jazyk studia
Česky
Délka studia
4 roky
Přijímačky
Ano
Přihláška do Přihlášky do 30. listopadu
Game Art

Cíl studia

Game art je zde pro ty, kteří chtějí hry nejen hrát, ale především je chápat a vytvářet.
Obor umožňuje studentům stát se součástí světa herních vývojářů. Žáci se vzdělávají v herním designu, 2D & 3D grafice a vyprávění.Učí se technické aspekty herního vývoje jako práci v herních enginech, základy programování, tvorbu a design zvuku atd. Všechny tyto znalosti kombinují do tvorby imerzivních ucelených her. Cílem studia je naučit žáky a žákyně vytvářet hry od začátku do konce a umožnit jim vybrat si v herní tvorbě vlastní specializacia a zároveň rozumět všem ostatním profesím v týmu vývojářů.

Studijní plán

Učení probíhá především samotnou tvorbou her, žáci tak ze školy odejdou s portfoliem kvalitních prací využitelných pro vysoké školy i zaměstnavatele. Každé pololetí tvoříme hru se zaměřením na rozvoj konkrétních dovedností z herní tvorby. Začínáme deskovou hrou, na pochopení základů herního designu a pokračujeme 2D adventurou, kde poprvé používáme herní enginy a tvoříme jednoduché interakce. V druhém ročníku 2D akční hrou míříme na rozvoj skriptování a v druhém pololetí vstupujeme do 3D prostoru a vytváříme svět pro walking simulátor. Ve třetím ročníku rozvíjíme herní design na lokálním multiplayeru a v druhém pololetí dokončíme jednu dříve vytvořených her procházíme procem dokončení a vydání. Všechny odborné předměty se řídí potřebami tvorby hry dané hry a vše se učíme proto abychom to mohli do hry hned aplikovat.

Profil absolventa

Ať už je cílem našich žáků a žákyň pokračovat ve studiu, nechat se zaměstnat ve firmě nebo si založit vlastní studio, náš obor se snaží přizpůsobit potřebám každého. Podle toho, čemu věnují svůj čas na tvorbě svých her, mohou od nás odcházet jako herní designéři, specializovaní 3D nebo 2D grafici, herní programátoři, level designéři nebo nezávislí herní vývojáři, kteří umí vše.

Přehled her

Další obory a kurzy