Creative Hill College

Vývoj her a multimediálních aplikací

Nový obor
Nový obor
Creative Hill College
Střední škola
Creative Hill College
Město
Zlín
Typ studia
Středoškolské

Filmová 174, Zlín, 760 01

Tel.: +420 725 878 303

E-mail: info@creativehill.cz


Jazyk studia
Česky
Délka studia
4 roky
Creative Hill College

Cíl studia

Při studiu Vývoje počítačových her a multimediálních aplikací se seznámíš s technologiemi, jejichž výběr je odvozen z aktuálního stavu poptávky IT firem. Systém výuky je nastaven tak, aby sis jednotlivé technologie osvojil natolik, že je budeš schopen samostatně a plnohodnotně používat v praxi. U ničeho se navíc nemusíš omezovat technikou. Na vše máme profesionální vybavení.

Studijní plán

Mezi základní dovednosti, které se u nás naučíš patří schopnost porozumět a vytvářet vlastní algoritmy, tvorba webových stránek pomocí HTML 5 a CSS 3, orientace v hardwarovém a softwarovém vybavení počítače a v neposlední řadě i základní znalost počítačových sítí.

Pro tvorbu složitějších a náročnějších projektů je však nutné znát i jiné technologie. Proto tě seznámíme i s možnostmi oživení webových stránek pomocí programovacích jazyků JavaScript a PHP. S tím souvisí i znalost aktuálních možností ukládání dat pomocí databázových systémů, které jsou rovněž součástí studijního plánu; konkrétně v současnosti ještě stále nejvíce využívaný jazyk SQL a jeho aktuálně největší konkurent mongoDB. Desktopové aplikace se naučíš vyvíjet v jazycích Java a C++ a u mobilních aplikací pak v operačním systému Android.

Objev svět počítačových her

Dostaneš se ale i do světa řady současných herních hitů, jako je např. Hearthstone: Heroes of Warcraft, Cities: Skyline nebo Angry Birds. Budeš totiž programovat 2D i 3D počítačové hry v prostředí Unity, ve kterém jsou tyto hry vytvořeny. Vývoj her je doplněn virtuální realitou.

Profil absolventa

Jako absolvent budeš odcházet s velkým množství převážně praktických zkušeností. Ty získáš v rámci průběžných úkolů, klauzur, projektových dní i praxe. O uplatnění v praxi nemusíš mít starost. Svou vysněnou práci najdeš jak v Česku, tak po celém světě. Otevřené dveře taky budeš mít i na výšku. Spolupracujeme s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně nebo Masarykovou univerzitou v Brně. Pořádáme workshopy s pedagogy z těchto škol i s odborníky z praxe, kteří ti předají know-how z reálného světa.