Aktivní
Slovensko
Aktivní
Slovensko

Slovak Game Developers Association - SGDA

Typ studia
Asociace
Působení studia
2015
Místo působiště
Bratislava

Popis studia

Slovak Game Developers Association (SGDA) je občanské sdružení zaměřené na kultivaci podmínek pro vývoj digitálních her na Slovensku a také na podporu herních vývojářů a start-upů. Pomáhá také novým talentům a podporuje vzdělávání odborné i laické veřejnosti v oblasti digitálních her. K dosažení těchto cílů sdružení organizuje různorodé aktivity pro komunitu herních vývojářů, jako jsou meetupy a přednášky (v Bratislavě a Košicích) a spolupořádá konference Art & Tech Days v Košicích a Game Days v Trnavě. SGDA spolupracuje s veřejnými institucemi, jmenovitě Slovenskou uměleckou radou, Slovenským múzeem dizajnu, Národním kulturním centrem a Ministerstvem kultury. Na podporu vývoje digitálních her jako odvětví kreativního průmyslu pomáhá sdružení slovenským vývojářům her zlepšit jejich umělecké,

V roce 2017 SGDA asistovala Slovenské umělecké radě při zahájení prvního veřejného grantového programu zaměřeného speciálně na slovenské multimediální projekty a od té doby neustále spolupracují na zdokonalování tohoto programu. Experti SGDA spolupracovali jako konzultanti se slovenskými kreativními centry na Slovensku, pomáhali Štatistickému úřadu Slovenské republiky připravovat KULT výzkum multimediálního umění a úzce spolupracují se Slovenským múzeem dizajnu na své kolekci digitálních her.

Jedním z hlavních cílů Slovenské asociace herních vývojářů je poskytovat kontinuální vzdělávání herních vývojářů a podporovat jejich networking s profesionály z kreativního průmyslu zabývajícími se vývojem her. Za tímto účelem pořádá SGDA od roku 2012 setkání pro místní herní vývojáře. Cílem těchto komunitních setkání je podpořit výměnu užitečného know-how a povzbudit smysluplné networking v rámci slovenské herní komunity. Asociace také spolupořádá a poskytuje konzultace pro akce zaměřené na propagaci digitálních her, konkrétně Game Days Trnava a Game Days Košice, kde přední mezinárodní herní vývojáři sdílejí své znalosti s místními profesionály.

Adresa

Slovak Game Developers Association - SGDA

Staré grunty 26A, 84104, Bratislava

Kontakty

hello@sgda.sk

Přehled her

Související články

Krátké zprávy

Stále je možné hlásit své hry do akce Czech & Slovak Games Week

Akce se bude konat od 14. listopadu na Steamu a dalších platformách....

Akce se bude konat od 14. listopadu na Steamu a dalších platformách....

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.