Souhrn novinek 42. týdne

Michael Petr – 20/10/2019

Tento týden byl relativně bohatý na počet her, které vyšli. O víkendu navíc proběhlo předávání cen CEEGA.

Vyšla mobilní verze hry BonVoyage! i s AR funkcemi

Hledáte ideální hru na cesty? Mobilní verze hry BonVoyage! je tu pro vás. Recenzi hry najdete zde. Pro Android koupíte hru za 49,99,- kč. Jedná se o prémiovou aplikaci, takže nemusíte mít strach s dalších mikrotransakcí. Hra je vhodná i pro děti.

Vyšel American Truck Simulator: West Coast Bundle

Jedná se o speciální edici, kterou 17. října vydala společnost Comgad. Kromě základní hry, obsahuje také tyto DLC: Kalifornie, Oregon, Washington a lesní technika.

Pro konzole vyšla krabicová verze DayZ

Českou hru DayZ si aktuálně mohou hráči koupit také v krabicové verzi pro konzole. Hra je lokalizována českými titulky a stojí 999,-Kč.

Vyšla hra Monolisk od Trickster Arts

15. října vyšla akční rubanice pro mobilní zařízení s názvem Monolisk.

Oficiálně vyšel také OST hry Monolisk

Za kterým stojí Matúš Široký. Ten ve videoherních OST není žádný nováček. Podílel se například i na OST pro hry Mafia II nebo Top Spin 4. Poslechnout a digitálně zakoupit OST je možné zde.

Machinarium slavilo 10 let 
Tvůrci z Amanita Design oslavili desetileté výročí od vydání hry Machinarium vydáním remixovaného OST. Ten vyšel jednak digitálně a jednak fyzicky v limitované edici jako LP. Jen jediný den pak stačil na to aby se celý náklad LP vyprodal. Ti kdo to nestihli, se tak musí spokojit, s digitální verzí.
Nová interaktivní mapa Slovenských vývojářů.
Pod záštitou Slovak Game Developer Association vznikla tato interaktivní mapa na které jsou zaneseny všechny momentálně fungující studia na Slovensku. Kromě nich zde také naleznete místa dění herních akcí a podpůrná studia zabývající se například outsourcingem, mocap, nebo publikováním.
Česko je Silicon Valley virtuální reality (Forbes.cz)

Článek v magazínu Forbes popisuje budoucnost ve virtuální realitě. Podle odhadů má do roku 2022 trh s VR nabobtnat na více než 26 miliard dolarů. A díky velké základně firem u nás bude Česká republika hrát prim až k tomu dojde. Více v článku.

Walking Zombie 2 nyní i na PC

Původně mobilní free to play hra Walking Zombie 2 od studia Alda Games, je nyní dostupná i na platformě Steam. PC verze hry se nadále drží modelu free to play, takže si ji můžete zahrát zdarma hned teď. Odkaz na Steam najdete zde.

Vyšla také plná verze hry Song Beater: Quite My Tempo!

VR hra Song Beater: Quite My Tempo! vystoupila z předběžného přístupu a vyšla v plné verzi. Hra hned na první pohled připomene hitovku Beat Saber, ale při bližší ohledání zjistíte, že autoři do prověřeného konceptu přidali spoustu vlastních nápadů.

Z letošního předávání cen CEEGA Čeští a Slovenští tvůrci proměnili tři z osmy nominací

Blood will be Spilled, Space Engineers, Feudal Alloy proměnili své nominace na letošním udílení cen CEEGA.

Výhercům gratulujeme.

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články