Český a slovenský týden her se vrací už počtvrté, tentokrát přináší ještě bohatší nabídku titulů

Miroslav Žák – 13/11/2023

Český a slovenský týden her je tu! Už od 13. listopadu probíhá akce, která oslavuje lokální tvorbu počítačových her, s názvem Czech & Slovak Games Week. Letošní čtvrtý ročník nabízí více než 270 titulů a slevy až 80 %.

Hlavními platformami akce jsou opět Steam a GOG, na kterých budou hráči moci využít atraktivní slevy na lokální hry. Streamy jednotlivých her, připravené pořady a autorské hraní budou k dispozici na stránce Steamu a umožní tak fanouškům nahlédnout do zákulisí tvorby.

Akce oficiálně odstartuje v pondělí 13. listopadu v 19:00, následovat bude živé vysílání Direct Showcase od 20:00 na Steamu. Tato show bude představovat nejen nové a aktualizované hry, ale také světové premiéry a dosud nepublikované informace a novinky.

„Czech & Slovak Games Week se stává nejen významnou událostí pro hráče, ale i pro malá a střední studia, která se snaží zviditelnit na globálním trhu. Jsme pyšní, že můžeme tuto událost pořádat a podporovat tak naše talentované vývojáře,“ uvedl Pavel Barák, předseda Asociace českých herních vývojářů a člen představenstva Hospodářské komory ČR.

Navzdory pandemii i všem nepřízním herní průmysl v Česku stále roste a stává se významným odvětvím. Pro malá a střední studia je ale náročné dostat své hry na světový trh a získat pozornost zahraničních hráčů. „S radostí sledujeme, jak se zájem o naši akci s každým rokem zvyšuje. Letos se zapojilo 115 studií a celkem se přihlásilo přes 270 titulů, což je fantastické číslo, které ukazuje, jak bohatá a rozmanitá je naše herní scéna,“ dodal Pavel Barák.

Celý týden bude nabízet nejen slevy na hry, ale také příležitost dozvědět se více o tvorbě her od samotných autorů. Seznam zapojených titulů a další informace najdete na oficiálním webu akce Gamesweek.net.

Herní týden organizují Asociace českých herních vývojářů (GDACZ) a Slovenská herní asociace (SGDA) za pomoci partnerů Arkance Systems, produkce pořadu Indian a herního archivu Visiongame.cz.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články