Slovenská hra roku 2018 zná svého vítěze

Pavel Skoták – 04/06/2019

Česko v nedávné době žilo především velkým festivalem a konferencí Game Access, ale rušno bylo i na sousedním Slovensku. Kromě pořádání Game Days Trnava byla v rámci festivalu vyhlášena také Slovenská hra roku, která putovala do Košic.

Pokud se na slovenské herní scéně orientujete, víte dobře, že Slováci letos ocenili duchovního nástupce Shadows: Heretic Kingdoms. Hlavní cenu si odnesli členové studia Games Farm a asi jen těžko můžeme pochybovat o tom, že v nastoleném trendu isometrických RPG budou pokračovat. Pozitivní ohlas sbírali jak starší Vikings: Wolves of Midgard, tak i oceněné Shadows: Awakening. Pro košické studio jde navíc o druhý úspěch v řadě. “Je pre nás veľkou poctou, že sa nám podarilo nadviazať na minuloročný úspech a opäť sme po roku získali toto významné ocenenie v rastúcej kvalite konkurenčných titulov, ktoré odzrkadľujú radikálny posun celého herného priemyslu na Slovensku,” řekl pro sgda.sk Peter Nagy z Games Farm.

O vítězích letos rozhodovala odborná porota složená z herních vývojářů, novinářů, ale i dalších figur herního průmyslu. Předseda slovenské herní organizace Marián Ferko byl velmi spokojený nejen s festivalem, ale i s tím, kolik toho vyhlášení hry roku vypovídá o slovenské herní scéně. “Festival Game Days Trnava aj ocenenie Slovenská hra roka opäť ukázali, že na Slovensku máme množstvo talentovaných štúdií a tvorcov, ktorí dokážu tvoriť kvalitné hry rôznych žánrov,” uvádí pro sgda.sk.

Kromě Shadows: Awakening zabodovala také HELLMUT: The Badass from Hell, The Flood nebo debutující Loria. Která slovenská hra to vyhrála u vás?

 

Kompletní přehled oceněných:

Slovenská hra roka:

Shadows: Awakening (Games Farm)

Cena hráčov Sector.sk:

Shadows: Awakening (Games Farm)

Najlepší vizuálny dizajn:

HELLMUT: The Badass from Hell (Volcanicc)

Čestné uznanie za najlepší vizuálny dizajn:

The Flood (Simple Ghost)

Najlepší game dizajn:

HELLMUT: The Badass from Hell (Volcanicc)

Najlepší debut:

HELLMUT: The Badass from Hell (Volcanicc)

Čestné uznanie za najlepší debut:

Loria (Erik Vinclav)

Najlepšia PC/konzolová hra:

Shadows: Awakening (Games Farm)

Najlepšia mobilná hra:

Car Puzzler (Boris Zápotocký)

Čestné uznanie za najlepšiu mobilnú hru:

The Legend of Janosik (Black Deer Games)

 

Fotky převzaty z sgda.sk

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články