Přehled her, které aktuálně vznikají na Slovensku

Miroslav Žák – 09/09/2021

Vyšel aktualizovaný katalog Slovak Game Industry 2021, který každý rok vydává SGDA. A kromě informací o studiích a jak si vedla minulý rok se zde objevují i první informace o nových připravovaných hrách, které nebyly dosud představeny. Pojďme se podívat na ty nejzajímavější. V našem archivu evidujeme celkem 50 slovenských her ve vývoji.

Age of Pyramids / Cassa Game Industry

Jde o 3D budovatelskou strategii, ve které budete budovat rozsáhlá Egyptská města. Hra má nabídnout kromě budovaní a správy měst také simulaci z oblasti egyptského života. Budete muset shromažďovat materiály a lidské zdroje.

Co víme o projektu?

The Age of Pyramids získal grant od Slovenského fondu na podporu umění ve výši 40 tis. EUR. Hra má být hotová do konce roku 2022, aktuálně na něm pracuje 15 vývojářů a vyjde na platformu PC.

Age of Pyramids

Brew Story / Tater Games

Máte rádi pivo? Začněte dole a spravujte si cestu na vrchol pivní říše. Dávejte pozor na své patrony, šťastní lidé utrácejí více. Uvaříte si vlastní nebo se stanete mistrem distribuce?

Co víme o projektu?

Hra vyjde na platformy iOS a Android.

Brew Story

QUEEDO / Fatbot Games

QUEEDO je rychlá střílečka z pohledu první osoby v duchu Doom, Quake a všeho velkého
klasika z 90. let minulého století.

Co víme o projektu?

Hra vyjde na platformy PC, Playstation, Xbox a Nintendo Switch. Hra je zatím v produkci.

QUEEDO

Squabble / Atomic Realm

Squabble je 2D platformová bojová hra, ve které bojujete se svým sourozencem ve světě, který mohou vidět pouze děti.

Co víme o projektu?

Hra je ve vývoji od roku 2019. Vycházet by měla do konce roku 2021. Squabble získala grant od Slovenského fondu na podporu umění ve výši 30 tis. EUR.

Squabble

RandoMine / Bitmap Galaxy

Prokopejte si cestu náhodnými jeskyněmi plnými příšer a pokladů. Překonávejte pasti a sbírejte vzácné artefakty.

Co víme o projektu?

Hra vyjde na platformy PC, Xbox, Nintendo Switch a Playstation. Hra je ve stavu alpha verze. RandoMine získala grant od Slovenského fondu na podporu umění ve výši 24.240 EUR.

RandoMine

Gomo 2 / Fishcow Studio

Gomo 2 je nepřímým pokračováním dobrodružství komicky nevinného a neohrabaného hrdiny Goma a jeho věrného psa Dinga.

Co víme o projektu?

Hra je ve vývoji od roku 2018, kdy získala grant od Slovenského fondu na podporu umění ve výši 20 tis. EUR. Hra vyjde na platformy PC a mobilní zařízení.

Gomo 2

Grayton the Detective / Incidental Minds

Vetvená 2D Adventúra o Graytonovi, detektívovi bez domova pochádzajúcom pôvodne z bohatej rodiny, a o jeho tŕnistej ceste za lepším životom. Hra obsahuje hádanky/prekážky (puzzles) s viacerými riešeniami, vetvený príbeh, jedinečnú odpočúvaciu mechaniku a detektívny systém.

Co víme o projektu?

Hra ještě nemá stanovené datum vydaní.

Grayton the Detective

HeistGeist / Doublequote Studio

HeistGeist je 2D sci-fi RPG pro jednoho hráče. Odehrává se ve střední Evropě v ne tak vzdálené budoucnosti. Hra bude o infiltraci, firemní špionáži a vysoce sofistikovaných loupeží.

Co víme o projektu?

Hra vyjde na platformy PC a Nintendo Switch. Plánované vydaní v roce 2022.

HeistGeist

Medieval / Cypronia

Medieval je akční adventura z pohledu třetí osoby inspirována životem Jana Žižky z Trocnova. Než se stal jedním ze sedmi generálů, nikdy v historii neprohrát žádnou bitvu. Hra je adaptací filmu Petera Jakla – Jan Žižka / Středověké historické drama inspirované skutečnými událostmi.

Medieval

Sacred Fire / poetic

Svatý oheň je vyprávěcí RPG, ve kterém vaše lidstvo a emoce ovlivňují váš boj o přežití a vnitřní svobodu. Inspirovaný starodávnou Caledonií. Příběh sleduje skupinu odporových bojovníků a jejich vzestup k moci. Výběr motivů, nápadů a pocitů je stejně důležitý jako výběr vašich činností. Rozvíjejte svou osobnost a soutěžte o vliv, abyste změnili příběh a odvrátili tragický konec.

Sacred Fire

Die by the Blade / Triple Hill Interactive

Die by the blade čerpá inspiraci z legendárních her jako Bushido Blade, Way of the Samurai a Dark Souls. Jeho cílem je spojit bojový styl „1vs1“ s akčním dobrodružstvím. Systém „one hit kill“ a důraz na odrazy a obranu nenechávají místo pro chyby.

Co víme o projektu?

Slovenské studio na hře pracuje společně s japonským studiem Toko Midori.

Die by the Blade

Yarnboy & Sneezy / Four Cats

Yarnboy & Sneezy je 2D side-scrolling platformovka na mobilné zariadenia. Hra vznikla na letnej škole tvorby videohier Summer Game Dev 2020 tímom Five cats. Projekt bol od začiatku ponímaný ako spojenie vizuálne príťažlivej a príjemnej stránky s akčným herným zážitkom pohrávajúcim sa s kolísaním adrenlínu úžívateľa.

Co víme o projektu?

Hra by měla vyjít pro platformy Android a iOS a získala grant od Slovenského fondu na podporu umění ve výši 5460 EUR.

Yarnboy & Sneezy

Near The Fear / Boris Kudlač

Závodná hra s prvkami roguelike, odohrávajúca sa v surrealistickom prostredí ľudského podvedomia. Temný trip do miest, ktoré si nikdy nechcel navštíviť. Snová jazda opakujúca sa ako nočná mora. Niečo nie je v poriadku. Dopravné značky sa ti smejú za chrbtom. Cesta je úzky most, no ty sa nesmieš báť. Nasleduj svetlo. Začiatok býva najťažší.

Co víme o projektu?

Hra by měla vyjít pro platformu PC a získala grant od Slovenského fondu na podporu umění ve výši 13.104 EUR.

Near the Fear

Loot River / straka.studio

Prozkoumejte procedurálně generované labyrinty v akčním roguelike procházení dungeonů, které kombinuje napjatý boj v reálném čase s prostorovým posunem bloků – pohybujte bloky starověkých ruin, bojujte s bestiálními ohavnostmi, sbírejte kořist, prozkoumávejte, vylepšujte, využívejte strategii, sesílejte mocná kouzla, umírejte a znovu se probouzejte.

Loot River

Tendril: Echo Received / Eldritch Pixels

Tendril: Echo Received je stealth 2D plošinovka inšpirovaná Alienom Ridleyho Scotta. Staň sa démonickým stvorením bažiacim po krvi svojich vydesených obetí. Loz po stenách, schovávaj sa do vetracích šácht a využívaj strach tvojich obeti proti ním samým. Existuje mnoho spôsobov, ako splniť svoje ciele, takže plánuj opatrne, pretože jediná guľka môže ukončiť tvoje krvavé besnenie.

Tendril: Echo Received

Galaxy Highways / Nanopike

Galaxy Highways je 2D top-down twin-stick shooter akčná hra vo vesmíre, kde hráte ako pirát, ktorý robí nájazdy so svojou vesmírnou loďou do rôznych solárnych systémov, kradnete zdroje, vyvíjate nové technológie, zbrane a snažíte sa prežit bojom proti civilizáciám, ktoré takmer vyhubili tú vašu. Ste jedným z pár tisíc preživších, ktorí prežili poslednú bitku a teraz sa skrývajú v tieni na okraji galaxie. Je na vás a pár ďalších, aby ste ukázali, že ste stále tu a tak skoro nepadnete do zabudnutia.

Co víme o projektu?

Hra by měla vyjít pro platformu PC, mac OS a získala grant od Slovenského fondu na podporu umění ve výši 9 tis. EUR.

Galaxy Highways

Last Wolves / Leveland Studios

Last Wolves je FPS hra. Tvůrci na ní momentálně pracují s vizí multiplayerové akce, která by měla obsahovat prvky stavění, střílení a práci s inventářem.

Last Wolves

Catie in Meowmeowland / ARTillery

Catie in MeowmeowLand je krásná adventura point-and-click , zasazená do bizarního světa koček. Pokud jste někdy hráli a milovali hry jako Machinarium, Neverhood, Samorost nebo Gobliiins, Catie in Meowmeowland je pro vás ideální volbou! Je to roztomilé a vtipné dobrodružství, které si jistě užijete.

Catie in MeowmeowLand

Jester’s Quest / Cybernautic

Jester’s Quest je pohádková plošinovka s prvky RPG. Hra využívá Unreal Engine 4. Ovládáte malého šaška v otevřeném světě na více než 50 různých úrovních a řešíte hádanky, bojujete proti nepřátelům a pomáháte vesničanům s jejich problémy.
Co víme o projektu?

Hra by měla vyjít pro platformu PC a získala grant od Slovenského fondu na podporu umění ve výši 6552 EUR.

Jester's Quest

ARTIFICIAL / Ondrej Angelovič

ARTIFICIAL je logická, na fyzice postavená, hra z pohledu první osoby, odehrávající se v podzemní kolonii na asteroidu 2031 XT.

ARTIFICIAL

Juro Jánošík / Black Deer Games

Juro Janosik je 3D low-poly adventura RPG o slovenském legendárním hrdinovi. Jako Juro Janošík vezmete zákon do svých rukou a vydáte se na dobrodružství napříč Slovenskem, vyloupíte nějaké zlato z hradů a rozdáte ho chudým pracovitým lidem.

Juro Jánošík

World Wide Hack / Lotus Innovations

World Wide Hack je hra o realistickém hackování a kybernetické bezpečnosti se silným příběhem zasazeným do světů paralelních realit. Můžete přijímat výzvy, plnit úkoly. Užijte si spolupráci nebo bojujte s ostatními v hackerském prostředí a využijte své schopnosti k prozkoumání této epické herní zkušenosti.

World Wide Hack

Heavy! / Nightcall

Hru s nepřehlédnutelným vizuálem připravuje slovenský umělec eniac ve svém studiu Nightcall.

heavy!

Pagan Grounds / Dire Badger Studio

Přidejte se ke čtyřem slovanským hrdinům na jejich cestě, abyste zachránili a pomstili vesničany před cizími vetřelci v této kreslené RPG s tematikou slovanských temných Dungeon Crawlerů. Pomozte pohanským bohům výměnou za kousek jejich síly, použijte desítky brnění a zbraní a domorodé dovednosti, které vám pomohou sekat protivníky.

Pagan Grounds

Cyberforge: First Light / Tater Games

Cyber ​​Forge je akční adventura, zasazená do dystopické budoucnosti, kdy roboti vyhladili lidstvo. Ovládněte trojici kyberneticky vylepšených trpaslíků, kteří se i přes své rozdíly musí naučit spolupracovat, aby zůstali naživu.

Cyberforge: First Light

Blacksmith Legends / VM Gaming

Blacksmith Legends je RPG strategická hra, ve které zdědíte malou kovářskou dílnu. Vaším úkolem je řídit dílnu i zaměstnance a stát se hrdinou nebo padouchem.

Blacksmith Legends

CyberPink / Superstructure Games

Jedná se o akční RPG běžící na enginu UNREAL.

CyberPink

The Fallen Kings / Struct9

Jde o RPG od slovenského týmu. Fallen Kings je akční bojová hra ve středověku.

The Fallen Kings

Dále víme o dalších čtyřech hrách, o kterých zatím není žádné info, jen se ví, že jsou ve vývoji.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.