Stav hry

Ve vývojicz

Datum vydání

2021 (29. ledna)

Vývojář

Spytihněv

Distributor

Spytihněv

Žánr hry

FPS

Platforma

Windows PC

Typ hry

Předběžný přístup

Multiplayer

Ne


 1 se líbí


Sbírky

Pro přidávaní do sbírek se prosím přihlašte.

Popis hry

Hra je zasazena do alternativního socialistického Československa, konkrétně do Prahy roku 1986. Od podobných retro akcí se liší svou temnou depresivní atmosférou, kterou umocňuje i povedené grafické zpracování a jeho stylizace. Vybočuje také různými detaily, v každé mapě bude nějaký jinde neopakovaný prvek.

Klasická hratelnost i vibrace romerických stříleček z devadesátek s adekvátní hranatou retro estetikou v hnědé paletě. Nechybí brokovnice, samopal vzor 13, tarasnice i přísně tajné experimentální sovětské zbraně na baterky (například vypouštěč kulového blesku). Dojde-li střelivo, vždy je po ruce srp a kladivo. Ručně tvořené levely inspirované skutečnými lokacemi s důrazem na dobové detaily. Každý level obsahuje socialistické krámy, které jsou dnes k vidění už jen v museu nebo u babičky na půdě**. Splachující záchody a zničitelné žárovky. Vlastní engine napsaný v Pascalu zdárně napodobující devadesátkové softwarové renderování s rozkostičkovanými texturami a poskakujícími polygony.

Technická konfigurace
Procesor
2.5 GHz or faster
Paměť
2 GB RAM
Grafická karta
Intel HD Graphics
Pevný disk
100 MB volného místa

Pomozte nám s obsahem

Víte věci, co my ne? Chcete doplnit obsah ve hře? Budeme rádi když nám pomůžete.

Doplnit informace

Logo hry

HROT

Komentáře (3)

  1. viscerální retro FPS akce s hustým uměleckým stylem, jediná stížnost je že když už pistol a samopal potřebují přebít, mohlo by to ukazovat kolik je v zásobniku. Zbraně v build engine hrách co potřebovali nabíjet to tak měli protože by se jim to nevešlo na HUD ale v Hrotu by to bylo fajn

  2. Vážený pane Spytihněve,
    Velmi obdivujeme Vaši hru a chtěli bychom Vám touto formou pomoci. Zde jsou věci, které chybí ve hře nebo mohou být implementovány anebo jsou rozbité. Během hry, kterou se mnou soudruzi hráli, došli k závěru, že ve hře je málo munice a healů(zda je to záměrné netuším). Skákání zvířat je velmi přehnaný až do té hranice kdy začínají létat(stalo se nám že Šemík začal létat po obloze).

    Máte rozbitý lock 100 fps. Při zapnutí locku totiž se kamera začala lagovat. Omezené nastavení rozlišení a malý výběr nastavování vzhledu hry a gameplaye. Uvítal bych určitě ve hře coop režim a multiplayer. I mod support. To je prozatím vše.

  3. Dohráno na nejtěžši obtížnost na jeden zátat a musím rict že takhle jsem se dlouho nebavil. Každopádně pár mých postřehu ze hry na které bych rád upozornil. V prvních levelech je skutečně kriticky nedostatek munice, druhého bosse v tělocvičně jsem musel usekat srpem 🙂 Poté už je to ale lepší a konci hry jsem měl munice dostatek. V epizodě Palác kultury pokud jí dokončíte bez toho aby jste zničily ty dvě turetty úplně na konci, v dalším levelu se spawnete do země a nemůžete se hýbat.
    Jinak jsem byl nadšený a nemůžu se dočkat pokračovaní .

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat

Podobné hry