České a slovenské hry, které vyjdou na začátku roku 2021

Miroslav Žák – 08/01/2021

Přinášíme seznam českých a slovenských her, který mají stanoven datum vydaní v prvním kvartálu roku 2021.

HROTSpytihněv / Datum vydání: 29.1.2021 (CZ / STEAM)

Hra je zasazena do alternativního socialistického Československa, konkrétně do Prahy roku 1986. Od podobných retro akcí se liší svou temnou depresivní atmosférou, kterou umocňuje i povedené grafické zpracování a jeho stylizace. Vybočuje také různými detaily, v každé mapě bude nějaký jinde neopakovaný prvek.

Blacksmith LegendsVM Gaming / Datum vydání: únor 2021 (SK / STEAM)

Blacksmith Legends je RPG strategická hra ve které zdědíte malou kovářskou dílnu. Vaším úkolem je řídit dílnu i zaměstnance a stát se hrdinou nebo padouchem.

A Knight Never YieldsBread Over Games / Datum vydání: 21.1.2021 (CZ / STEAM)

Knight Never Yields je 3D fantasy plošinovka, hrajete však za slepého hrdinu. Nejprve projdete každou úroveň s neporušenou vizí – naučte se umístění pastí a co musíte udělat, abyste je porazili. Potom může začít skutečný úkol – dokončit stejnou úroveň se stejnými pastmi zcela poslepu. Použijte svou paměť a sluch – každá úroveň má svou vlastní odlišnou hudbu a rytmus, který vás povede a varuje vás před nadcházejícími nebezpečími. Poslouchejte, soustřeďte se a buďte připraveni selhat. Mnohokrát.

NebuchadnezzarNepos Games / Datum vydání: 17.2.2021 (CZ / STEAM, GOG)

Nebuchadnezzar je klasická izometrická budovatelská strategie umožňující prožít historii a kulturu starověké Mezopotámie. Během kampaně se hráč ujme správy mnoha významných a historický měst včetně mnoha nádherných monumentů.

MonoliskTrickster Arts / Datum vydání: 4.únor 2021 (CZ / STEAM)
Objev gazilion ručně dělaných úrovní, sbírej karty s vybavením a příšerami a stavěj vlastní mapy pro ostatní! MONOLISK je fantasy akční RPG, sběratelská karetní hra a map editor v jednom balení. Postav vlastní podzemí, pozvi do něj své přítele, vybav si hrdinu a vybíjej mapy, svých přítel.

 

Svoboda 1945: LiberationCharles Games / Datum vydání: 1Q 2021 (CZ / STEAM)

Válka skončila, ale mír nenastal. Historická adventura odehrávající se v českém pohraničí. Odhalte staré křivdy a zapomenuté události. Kde je hranice mezi spravedlností a pomstou? Jak by jste se rozhodovali vy, kdyby šlo o vaši rodinu?

SilicomradesOutside the fox / Datum vydání: 1Q 2021 (CZ / STEAM)

Všemocná robovláda Lawtvie tímto zakazuje hraní hry Silicomrades, protože vyobrazuje náš milovaný režim v nelichotivém, ba chvílemi až zesměšňujícím světle. S okamžitou platností je tedy kdokoli, kdo bude hrát tento pochybný a protivládní kus softwaru, považován za nepřítele Státu a součást Odporu.

Brew StoryTater Games / Datum vydání: 1Q 2021 (SK / Google Play, iOS)

Začněte na dně a budujte si cestu na vrchol pivní říše. Dávejte pozor na své patrony, šťastní lidé utrácejí více. Uvaříte si vlastní pivo, nebo se stanete mistrem distribuce?

Tactical Combat DepartmentRender System / Datum vydání: 18.2.2021 (SK / STEAM)

Tactical Combat Department je taktická tahová strategická hra. Řídíte speciální zásahovou jednotku, která zasahuje v různých situacích a prostředích.

Impossible PixelsKrystofoxik / Datum vydání: 29.1.2021 (CZ / STEAM)

Impossible Pixels je vizuálně půvabná bullet-hell pixelková hra s tunou akce a zábavným, ale ne nuceným příběhem. Využij svou myš, trpělivost a rychlé reflexy k vyhýbání se blížícím se nepřátelům a procestujte 14+ unikátními, ručně dělanými úrovněmi.

 

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články