Článek

TOP 10 mobilní hry podle VisionGame

V tomto článku se pokusíme shrnout 10 nejlepších mobilních her, které jsou aktuálně dostupné. Seznam budeme postupně upravovat podle toho, jaké nové hry budou vycházet.

Mobilní hry jsou docela těžká kategorie, protože v Česku a na Slovensku je spousta studií, které se zaměřují na tuto platformu. Každoročně tak vyjde opravdu velké množství her, které stojí za vyzkoušení. Toto je seznam deseti, které jsme si oblíbili my. Pokud máte jiné favority, tak na ně neváhejte upozornit v komentářích.

Hry jsou řazené podle data vydání od nejnovější po nejstarší.

Dig & Fly (2020, WoodDog Games)

Tato hra je zatím dostupná jen jako BETA, ale už teď je vidět, že si místo v tomto seznamu zaslouží. Preview tohoto originálního mixu idle, strategie a match 3 najdete zde.

Dig & Fly
Shadowgun War Games (2020, Madfinger Games)

Nejnovější hra studia Madfinger Games je 5v5 PvP střílečka, která cílí na hráče zajímající se o esport a rychlé akce. Velmi vyladěná hratelnost a jako vždy v případě Madfingeru také parádní grafika. To jsou hlavní devízy téhle akční pecky.

Monolisk (2019, Trickster Arts)

Monolisk ze začátku trochu připomíná Bastion. Hlavním tahákem není jen pod nohama se objevující svět, ale výborná hratelnost a nespočet levelů, které můžete i sami vytvářet a zpřístupňovat ostatním hráčům.

Pilgrims (2019, Amanita Design)

Pilgrims vás vezme do pohádkového světa. Abyste v něm necestovali sami, tak si v něm můžete najít i několik přátel. Krásná adventura od studia Amanita by vám rozhodně neměla ujít. I když herní doba jedné výpravy je docela krátká, tak díky velkému množství rozuzlení různých situací můžete tuto výpravu podnikat stále dokola. Pokaždé pobaví.

Type II (2019, Scorch Game Studio)

Originální mix FPS a tower defense hry. Kromě klasických kolon nepřátel ve hře najdete i několik bossů. Jako hráč se pohybujete na předem vytyčené dráze a podporujete své automatizované věže. Jedná se o prémiovou hru, ale před nákupem můžete vyzkoušet DEMO.

Dungeon Faster (2018, Old Oak Den)

Dungeon Faster je originální hybrid mezi karetní, RPG a logickou hrou. Na našich stránkách najdete její recenzi, ve které Pavel Skoták píše:  „Do Dungeon Faster jsem se zažral a na tabletu se hraní věnuji kdykoliv mám volnou chvíli. Kombinace šikovnosti a náhody nabízí hráčům dostatečnou výzvu a díky grindu a krátkému času strávenému v jednotlivých místnostech je Dungeon Faster ideální na vyplnění volných chvilek.“

Chameleon Run (2015, Hyperbolic Magnetism)

Před tím než Beat Games vydali hru Beat Saber a koupil je Facebook, tak ještě jako Hyperbolic Magnetism vydali mobilní hru Chameleon Run.  Ta získala v roce 2016 prestižní ocenění Apple Design Award. Stejně jako později Beat Saber je i Chameleon Run hra s jednoduchými pravidly a velmi návykovou hratelností. Můžete si ji koupit za necelé dva dolary. Hra se dočkala i PC předělávky, kterou najdete na Steamu.

Monzo (2015, Madfinger Games)

Trochu pozapomenutá netradiční puzzle hra od studia Madfinger Games. Trochu doplatila na svůj přístup, kdy si hráči musí dokupovat jednotlivé modely. Díky tomu se nenašlo úplně tolik hráčů, aby mohlo studio vytvářet nové modely dodnes. Každopádně to, co ve hře je, rozhodně stojí za vyzkoušení. Jedná se o pohodovou hru, ve které si můžete v klidu stavět bez toho, abyste měli všude po stole lepidlo a hledali všude po podlaze ztracené dílky. Obzvláště vhodné je to pak pro modeláře a stavitele s malými dětmi, které dokážou lecjakou stavbu překazit.

Diggy’s Adventure (2012, Pixel Federation)

Tato legendární logická hra je jeden z prvních velkých hitů od slovenských Pixel Federation a rozhodně stojí za to si hru zahrát i dnes.

Samurai II: Vengeance (2010, Madfinger Games)

Legendární pokračování hry, kterou rozjelo studio Madfinger Games. Krásná grafika stylizovaná do komiksů včetně komiksových cutscén. Zvuky a hudba odkazující na staré samurajské filmy. Tahle pecka může být vaše za pár korun. Jedná se o prémiovou hru bez mikrotransakcí.

 

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat