Dig & Fly dojmy z BETA verze

Michael Petr – 20/04/2020

Dig&Fly je nová mobilní free to play hra studia WoodDog Games. Jeho jméno vám možná nic neřekne, ale stojí za ním samí zkušení tvůrci v čele s Viliamem Korbelem, se kterým najdete na našich stránkách rozhovor, kde mimo jiné mluví i o této hře.

Po nainstalování a prvním spuštění se vám ukáže krátké video, které představí základní příběh hry: Slunce žhne natolik, že je na zemi nepředstavitelné horko. Nějakým způsobem to může zvrátit štít ze zlata, který obepne celou zeměkouli. Na zemi bohužel není dost surovin a tak se musíte vydat těžit zlato na další planety. To je v kostce úvod.

Hra pak zajímavým způsobem kombinuje několik žánrů. Idle, strategii a spoj 3.

Asi nejlepší na hře je, že ji můžete hrát jakkoliv dlouho chcete. Hra nemá žádnou „zeď“, na kterou byste každých pár minut hry narazili a museli čekat než se zase něco nabije, postaví, někdo si odpočine… Tady je pořád co dělat, ať už zběsile klikáte na na obrazovku při těžbě zlata, nebo se vydáváte na výpravy, během kterých svádíte souboje s nepřáteli právě pomocí „spoj 3“ hry. Nebo můžete plánovat, co s penězi. Jestli vylepšit něco na své základně, investovat do dalších kolonií, nebo poslat zlato na stavbu štítu planety země. Pořád je co vylepšovat nebo kupovat. V tom je i nejvíce strategického prvku hry.

Musíte pořád přemýšlet, jestli je lepší investovat do dalšího patra těžby nebo do baterií, aby se na těch patrech, které už máte, těžilo déle bez nutnosti nabíjení. Zároveň pak musíte dobře odhadnout kolik investovat do stroje, který rudu zpracovává, tak aby odebíral dost rychle, ale zase ne příliš rychle a nevypínal se tak pro nedostatek surovin. Zkrátka jednotlivé věci na vaší základně jsou spolu propojené a musíte neustále myslet na to, jak je nastavit, aby co nejlépe spolupracovaly a jestli chcete, aby vydržely dlouho těžit i bez vaší aktivní účasti, když třeba máte vypnutý telefon a nebo jestli chcete sami vše řídit zběsilým klikáním na displej.

I když v prvních chvílích vypadá hra přehnaně snadně, tak se velmi rychle dostanete do situace, kdy se musíte na každou výpravu pečlivě připravit, abyste měli šanci ji dokončit. Počet zbraní, které na loď naložíte je omezený jednak počtem slotů a druhak tím, kolik, která zbraň potřebuje energie. Každá planeta má svou kombinaci barev kamenů, které se na ni objevují a proto musíte pečlivě volit zbraně, které na ně budou nejlépe pasovat.

Hra rozhodně vypadá velmi vyladěně a její loop je příjemně návykový. Tím, že vás hra nikdy úplně nezastaví, tak se od ní velmi těžko odchází. Vždycky je to takové to ještě naposled nabiju všechny těžební roboty, ještě zkusím jednu výpravu…

Jedná se v podstatě o plnohodnotnou hru, kterou od běžné prémiovky odlišuje to, že její stažení je zdarma a občas nabídne shlédnutí reklamy, kterým se můžete vykoupit ze smrti na výpravě. Je zde i prémiová měna, díky které můžete obejít sbírání některých materiálů, nebo si rozšířit inventář, což je určitě z dlouhodobého hlediska lepší varianta jak ji utratit. Ale jak jsem již zmiňoval, hra vás nikde nezastaví a prémiovou měnu, k tomu abyste ji mohli hrát celý den, vůbec využít nemusíte.

Pokud vás o hře zajímá víc a nebo se chcete účastnit BETA verzí, tak navštivte Discord Dig&Fly.

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články