Slovenské hry vydané v roce 2021

Miroslav Žák – 11/01/2022

Dnes Vám přinášíme seznam 46 slovenských her, které byly vydány v roce 2021. Hry jsou řazeny podle data vydání napříč všemi typy platforem. Na konci seznamu najdete 8 her, které vyšli v předběžném přístupu. Pokud zde nějaká hra chybí prosím napište doplníme!

LEDEN

Mimi a LízaDarkvision Games

Vydajte sa do sveta dvoch nerozlučných kamarátiek s rozprávkou atmosférou a magickou hudbou. Hra je určená všetkým rodičom, ktorým záleží na vzdelávaní svojich detí od útleho veku. Deti nájdu v hre nielen zábavu a mnohé hádanky, ale začnú vnímať aj kúzlo kamarátstva dvoch sympatických postavičiek.

Atomix 3DCooking Witch Games

Jde o vzdělávací hru kde skládáte molekuly z atomu.

Island Of The DamnedStruct9

Vžijte se do role námořníka ztraceného na ostrově plném záhad a tajemství. Sledujte svůj kompas a najděte všechny skryté poklady a deníky pozůstatků, přežijte den a noc na neznámém ostrově a odhalte pravdu!

FonoFono Labs

Fono je logická plošinovka, která zkoumá otázku „Co kdyby všechno bylo z částic?“. Nejen, že každý vizuální prvek ve hře je vytvořen z částicových efektů, všechny herní mechaniky a hádanky jsou postaveny na principiálním využití částicových systémů a jejich interakci se světem. Od základů, jako je rozhlížení a navigace ve vašem okolí, přes interakci s objekty, až po spouštění jednoduchých mechanismů.

Project: NitroAlexander Žolnai

Project: Nitro je hra, kde hráte s vozidlami a pomocou rôznych schopností vyhrávate. Môžete hrať proti AI v režime deathmatch a capture the flag. V Project: Nitro nájdete dve vozidlá, tri schopnosti a jednu mapu SDW15 kde môžete hrať režimy deathmatch a capture the flag. Hra sa nachádza v stave Early Access (Predbežný prístup). Predpokladaná doba predbežného prístupu je do marca 2021. Hráči sa môžu tešiť na rôzne aktualizácie, nové vozidlá, schopnosti a režimy hry. Každý kto si zakúpi hru v Early Access, tak získa zadarmo 3 špeciálne farby na vozidlá + špeciálny achievement na Steame.. po ukončení stavu Early Access sa tieto doplnky nebudú dať získať.

ÚNOR

Crazy StackTIKS s.r.o.

Skládejte tvary bez pádu!

VIP Trip TriviaHipstersaurus Rex Apps

Hra VIP Trip Trivia je inspirována cestováním. Nejedná se jen o jednoduchou kvízovou hru – jde o hru, kde kvízové úlohy, úkoly na styl oběšence, asociační pexeso, krásná paralaxová grafika či různorodost herních světů dotvářejí zážitek hráče a vylepšují nebo ověřují jeho znalosti a všeobecný přehled.

Urtuk: The DesolationMad Sheep Studios

Urtuk: The Desolation je temná, taktická tahová RPG. Urtuk žije na staré, zničené zemi-podobné planetě. Hra se primárně zaměřuje na tahové bitvy v náhodně, generovaných, interaktivních mapách. Druhou částí hry je kampaň na procedurálně vytvořené mapě světa.

Ekonomovič: atomovka na depehačkuMONDAY Studio

Unikátna a zábavná hra, ktorá vznikla inšpiráciou aktuálnej situácie na Slovensku. Tieto slová vystihujú našu novú 2d arkáda s názvom „Testovič: Atomovka na hnusobu“. Hráč sa v tejto hre zhostí role „ Testoviča“, ktorý sa snaží poraziť „hnusobu“, pričom mu v ceste bráni mnoho mocných nepriateľov. Hra je z prostredia budúcnosti, kedy už „Testovič“ konečne vzdal svoje testovacie úsilie a rozhodol sa čeliť hrozbe sám a vlastnými rukami zničiť túto „hnusobu“ ako správny hrdina nádora, pardon národa. Atmosféru hry vám spríjemní hlas nášho premiéra v zremixovanej hudbe. Áno práve sme použili spojenie spríjemní a hlas nášho premiéra, čo nám nevychádza. V každom prípade neváhajte a pomôžte „Testovičovi“ s porazením „hnusoby“! Hra vznikla ako satira, jej účelom nie je uraziť, ale pobaviť.

QUATTROMONDAY Studio

Začněte dole a spravujte si cestu na vrchol pivní říše. Dávejte pozor na své patrony, šťastní lidé utrácejí více. Uvaříte si vlastní nebo se stanete mistrem distribuce?

Brew StoryTater Games

Jednoduchá arkáda QUATTRO vás pobaví během nudného čekání, které nikdo nemá rád. Musíte být pouze přesní a sladit barvu střely s létajícím objektem. Vyberte nejrychlejší směr otáčení barev střel, abyste mohli střílet na stále se zrychlující padající objekty. Vyberte si nejlepší strategii, která vám vyhovuje, a použijte esa v rukávu – výhody, jako je zpomalení času nebo přidání života. Tyto výhody fungují na principu investování do aktuálního skóre. Cílem hry je získat co nejvyšší možné skóre. Bavte se a vyhrajte!

BŘEZEN

Plane vs monsterMONDAY Studio

Hra je vhodná pro všechny věkové kategorie. Pro děti je hra zábavnou výzvou pro dospělé, naopak příjemným odpočinkovým zážitkem. Můžete si vybrat z několika strojů i jejich vylepšení. Hra nabízí až 4 herní režimy: Classic, Speed, Defense, Flappy. Hráči mohou hraním vydělávat všechny herní měny. Hra tedy neobsahuje žádné mikrotransakce.

Towards The StarsPeter Tkačov

Jste kapitánem těžařské lodi a sledujete, jak váš domovský svět ničí velký asteroid. Vaší jedinou nadějí je shromáždit zdroje, vytvořit nové technologie a vydat se na dlouhou cestu do hlubokého vesmíru hledat nový domov.

CasowatchMONDAY Studio

Casowatch je akční arkáda o vědci Wookyovi, který pracoval na vylepšení umělé inteligence. Pomocí urychlovače částic, negativního techionu-12 a umělé inteligence chtěl zlepšit inteligenci strojů a přivést jejich myšlení na úroveň lidí, ale místo toho nešťastnou náhodou vytvořil katastrofu nebývalých rozměrů. Celá jeho laboratoř se zbláznila a teď se snaží katastrofu zvrátit. Musí se probojovat do experimentální sekce cestování časem, aby se mohl vrátit v čase a vyhnout se chybám, které udělal. Aby splnil tento úkol, bude se muset spojit prostřednictvím strojů, robotů a překážek, které pro něj připravila jeho vlastní laboratoř.

TREMONDAY Studio

Zabijte čas při čekání!

DUBEN

Happy EggTIKS s.r.o.

Dostaňte své vejce na vrchol věže skokem v sítích.

KVĚTEN

Puzzle AdventurePixel Federation

Nová 3D tajemná dobrodružná hra plná unikátních hlavolamů a logických hádanek. Hledej skryté magické artefakty, poklady a krystaly, prozkoumávej nadpřirozený svět plný stvůr, bestií, paranormálních bytostí a skrytých očarovaných objektů. Odhaluj děsivá tajemství, unikej stvůrám a řeš vraždy a zločiny.

Restaurant Inc.Mad Cookies Games

Obsluhujte co nejvíce zákazníků! Spravujte svou vlastní restauraci a staňte se nejlepším majitelem restaurace a číšníkem na světě!

Doge Moon LaunchSekip Games

Držte se pevně a užívejte si cestu na Měsíc s doge a jeho raketou! S touto hrou si můžete vytvořit vlastní predikci hodnoty, které dogecoin dosáhne.

ČERVEN

Path of EvilTINYSOFT

Path of Evil: Immortal Hunter je akční RPG hack and slash inspirovaná největšími oldschoolovými hrami.

Zombie City Escape TDPixel Federation

Tower Defense hra.

Pirate AdventurePixel Federation

Projeďte své pirátské lodě v tomto nádherném nekonečně generovaném plném 3D světě. Budete součástí příběhu a setkáte se s různými interakcemi a místy, kde můžete drancovat, obchodovat, sbírat lodě, plnit úkoly, získávat reputaci pirátských cechů a mnohem více!

I Suck At MathPixel Federation

Pociťte jedinečnou kombinaci tower.

Apocalypse Zombie Defense Last Stand No AdsPixel Federation

Vyčistěte každý stát v USA a pokračujte v záchraně světa.

Last Wave TDPixel Federation

Zombie tower defense hra.

Office WarsPixel Federation

Tower Defense hra.

Pirate MergePixel Federation

Tower Defense hra.

Space Impact WatchGrumpy Bull Games

Pamatujete si ty časy, kdy jsme hráli během školních hodin pod lavicemi na těch objemných nezničitelných starých mobilech? Proč tedy nejslavnější retro arkádovou střílečku nemít přímo na zápěstí? Nyní můžete tyto chvíle znovu prožít pod kancelářským stolem. Na hodinkách.

POP JumperMONDAY Studio

Jedná se o hru se snadnou hratelností. Obtížnost hry se od odemčených úrovní postupně zvyšuje. Procházení hry je náročné, ale možné. Můžete si to představit jako takovou arkádovou hru duší. Přeji vám hodně zábavy. Hra Btw neobsahuje žádné mikrotransakce.

PolygoniaAdam Šín

Posuňte se v tomto nekonečném výběru výběrem správných geometrických tvarů.

ČERVENEC

Candy, IncPixel Federation

Vytvořte mimořádné sladkosti.

Off StageIncidental Minds

Krátka naratívna hra zobrazúca cestu hudobníka po psychickom zrútení, strate motivácie a radosti z hudby, k jeho novému začiatku.

Aaronova dilemaImpact Games

Aaronova dilema je naratívna adventúra postavená na rozhodnutiach a ich dôsledkoch. Aaron je ambiciózny študent medicíny, ktorého konflikt v jeho rodnej Sýrii prinúti vybrať si medzi opustením svojho domova a nebezpečenstvom občianskej vojny. Pomôž Aaronovi s ťažkými rozhodnutiami na jeho strastiplnej ceste plnej prekážok.

SRPEN

Port City: Ship TycoonPixel Federation

Staňte se lodním magnátem.

Project OrbitusMarek Burda

Project Orbitus je online prehliadačová hra, odohrávajúca sa v roku 2130 v hlbokom vesmíre. Obyvateľstvo vesmíra je rozdelené na dve strany, bojujúce za svoje presvedčenie a myšlienku. Staň sa veliteľom základni na novej planéte a rozhodni tak o budúcnosti tvojej civilizácie. Získavaj suroviny potrebné pre vznik a fungovanie tvojej základni, podnikni výpravy do neznámych častí vesmíru a bojuj za tú pravú myšlienku. Pridaj sa už teraz !

ZÁŘÍ

SquabbleAtomic Realm

Squabble je 2D platformová bojová hra, ve které bojujete se svým sourozencem ve světě, který mohou vidět pouze děti.

ŘÍJEN

Juro JánošíkBlack Deer Games

Juro Janosik je 3D low-poly adventura RPG o slovenském legendárním hrdinovi. Jako Juro Janosík vezmete zákon do svých rukou a vydáte se na dobrodružství napříč Slovenskem, vyloupíte nějaké zlato z hradů a rozdáte ho chudým pracovitým lidem.

LISTOPAD

Hero of the Kingdom: The Lost Tales 2Lonely Troops

Jako princezna přestrojená za tulačku si užíváš malé dobrodružství za hradbami města. Domů už se však vrátit nemůžeš. Město je v plamenech a ulice zaplavují hordy neznámých příšer. Lidé v panice opouštějí své domovy a hledají útočiště před jistou zkázou. Ale toto je tvoje město a tvůj lid, nemůžeš jen nečinně přihlížet. Musíš město zachránit a získat spojence, kteří budou po tvém boku bojovat proti velkému zlu. Seber odvahu a staň se hrdinnou princeznou.

PROSINEC

HRY V PŘEDBĚŽNÉM PŘÍSTUPU

CellingsStruct9

Cellings je kreatívna-sandboxová hra odohrávajúca sa v abstraktnom procedurálnom svete plnom rôznych stvorení. Zaži celú evolúciu buniek v troch generáciach, súťaž s inými druhmi a objav dychberúce svety.

Bushfires: Animal RescueFlying Butter Games

Australská divočina je obrovské, krásné a nebezpečné místo – zvláště když jsou lesní požáry zničeny její jedinečnou faunou a flórou. Dokážete uspět v boji s lesními požáry a zachránit strašidelná zvířata před nebezpečím šířícího se pekla?

Blacksmith LegendsVM Gaming

Blacksmith Legends je RPG strategická hra ve které zdědíte malou kovářskou dílnu. Vaším úkolem je řídit dílnu i zaměstnance a stát se hrdinou nebo padouchem.

World Wide HackLotus Innovations

World Wide Hack je MMO simulační hra o realistickém hackování a kybernetické bezpečnosti pro Web, PC a Mac. Nabouráš se do systému společnosti QuanTech, který byl záhadně narušen, a spolu s dalšími hackery odhalíš jejich tajemství při zkoumání experimentálních sítí otevřeného světa. Manipuluj se životy korporací a obyvatel hackováním jejich počítačů, sledujte důsledky svých činů a rozhodni se, zda chceš tento svět chránit nebo využít ve svůj prospěch.

Colonize Rembrosoft

Připravovaná hra Colonize je spolufinancována Slovak Arts Council a získala dotaci 20.000,-EUR. Hra je ve vývoji od roku 2018 a její vydání plánují autoři na konec roku 2019=to so posouvá na dobu neurčitou. O projektu nejsou žádné nové informace (psáno 17.11.2020).

Sacred FirePoetic Studio

Svatý oheň je vyprávěcí RPG, ve kterém vaše lidstvo a emoce ovlivňují váš boj o přežití a vnitřní svobodu. Inspirovaný starodávnou Caledonií, příběh sleduje skupinu odporových bojovníků a jejich vzestup k moci. Výběr motivů, nápadů a pocitů je stejně důležitý jako výběr vašich činností. Rozvíjejte svou osobnost a soutěžit o vliv, abyste změnili příběh a odvrátili tragický konec.

Tactical Combat DepartmentRender System

Tactical Combat Department je taktická tahová strategická hra. Řídíte speciální zásahovou jednotku, která zasahuje v různých situacích a prostředích.

World of SistersSexy Goddess Game Studio

Pracujeme na unikatnom projekte pribehovej 18+ hry (vizualna novela), pod myslienkou – zoberme to najvtipnejsie a najlechtivejsie co pozname a vytvorme hru ktora je jednoducha, prehladna, super perverzna a hlavne zabavna. (Inspiracia je „Ako som spoznal vasu matku“, „Priatelia“, „Teoria velkeho tresku“…)

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.