Czech & Slovak Games Week: které slevy se nejvíce vyplatí?

Miroslav Žák – 16/11/2021

Týden akcí a slev v rámci Czech & Slovak Games Week běží na plné obrátky. Slev je opravdu mnoho, celkově přes 261 her. Dnes se ale podíváme na ty, které mají historicky největší slevu a tudíž jde od jejich vydaní o nejlepší příležitost, jak hru koupit. Jdeme na to!

CreaksAmanita Design
Sleva -55% 8,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

Creaks od tvůrců oceňovaných českých adventur Machinarium a Samorost si hraje s tématem představivosti a skrze ručně kreslená pozadí, precizní animace, přízračné zvuky a originální hudbu od Hidden Orchestra tě přenese do tajuplného světa plného logických hádanek a zvláštních úkazů. Pusť se do řešení desítek pečlivě navržených puzzlů, najdi všechny ukryté obrazy a odhal ono velké tajemství!

Mafia: Definitive EditionHangar 13   
Sleva -50% 19,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

Mafia: Definitive Edition je od základu přepracovaný první díl asi nejlegendárnější herní série u nás. Na hře pracuje mnoho veteránů z vývoje původní hry i jejích pokračování, takže o tom, že odvedou dobrou práci a převedou tento opus na moderní hardware se ctí není pochyb. Dostaňte se na vrchol mafie v rámci organizovaného zločinu v období prohibice. Po náhodné potyčce s mafií se taxikář Tommy Angelo ocitá v nebezpečném podsvětí. Zpočátku má kvůli spolupráci se zločinnou rodinou Salieri rozpaky, ale odměny začnou být tak lákavé, že jim nedokáže odolat.

VaporumFatbot Games   
Sleva -75% 4,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

Vaporum je krokovací RPG dungeon v originálním steampunkovém prostředí, inspirovaný klasikami žánru. Po svém ztroskotání se hrdina ocitá kdesi uprostřed oceánu, před podivnou gigantickou věží, a nezbývá mu, než se vydat dovnitř a hledat odpovědi na otázku, co se tady stalo, a hlavně, kým vlastně je.

Someday You’ll ReturnCBE Software   
Sleva -65% 5,87€ – Nejlevněji v historii Steamu

Příběh hry přináší transformovanou českou historii a její folklór. Vžijete se do role otce Daniela, kterému se ztratila dcera Stela. A budete nuceni se vydat ji hledat na místa hlubokých lesů na Moravě. Tam narazíte na podivné lidi, díky kterým snad dokážete pochopit, proč Stela utekla a co se s ní stalo. Celý příběh má silné hororové prvky. Ale nejen to, budete třeba řešit věci, které odkazují na příchod Cyrila a Metoděje na velkou Moravu. Ve hře narazíte také na skautský tábor a budete si moci zahrát typické hry, které patří právě skautům. Celá hra má realistickou grafiku takže zážitek s přírody bude opravdu intenzivní.

MachizzleiNFINITE production   
Sleva -45% 4,94€ – Nejlevněji v historii Steamu

Logická hra založená na fyzice postavená výhradně pro VR. Musíte si vytvořit cestu, aby se váš míč dostal bezpečně k cíli a porazil řadu překážek, které vám vrhnou do cesty. Použijte cihly s různými funkcemi, jako jsou posilovače, ke zvýšení rychlosti míče nebo silových polí, které ji odrazí v přesném úhlu 90 stupňů. Sbírejte klíče a odemkněte poslední bránu. Čekají na vás také gravitační změny power-upů nebo portálových bran, abyste je mohli využívat.

Sacred FirePoetic Studio   
Sleva -15% 14,44€ – Nejlevněji v historii Steamu

Svatý oheň je vyprávěcí RPG, ve kterém vaše lidstvo a emoce ovlivňují váš boj o přežití a vnitřní svobodu. Inspirovaný starodávnou Caledonií, příběh sleduje skupinu odporových bojovníků a jejich vzestup k moci. Výběr motivů, nápadů a pocitů je stejně důležitý jako výběr vašich činností. Rozvíjejte svou osobnost a soutěžit o vliv, abyste změnili příběh a odvrátili tragický konec.

Vaporum: LockdownFatbot Games   
Sleva -50% 8,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

Hra se rozšiřuje o vše, co udělalo první hru dobrou, včetně více hrozivých typů nepřátel, rozšířených stromů dovedností, nových pomůcek, spousty nových jedinečných předmětů a originálních hádanek a mechanik. Hra sleduje příběh Lisy Tellerové, operátora teleportu a vědce, který se snaží přežít následky strašlivé události.

Dark CryptDaisy Games   
Sleva -15% 4,83€ – Nejlevněji v historii Steamu

Dark Crypt je tahový hlavolam s hororovou tématikou. Plížte se starou kryptou, kde dřímá prastaré zlo. Jeho stín kazí hrob a kdysi pohřbená těla nyní straší v sálech. Toto zlo musí být za každou cenu zpečetěno!

MinimalGammosaur   
Sleva -83% 0,40€ – Nejlevněji v historii Steamu

Unikátní česká logická hra s jednoduchým ovládáním a návykovou hratelností. Není zde žádný příběh, ani žádná akce – vše je jednoduché – minimalistické. Hráč se soustředí na jeden jediný úkol, a to složit tvar dle vyobrazené předlohy.

HadrAteliér Duchů   
Sleva -50% 1,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

Hadr je krátká atmosférická hra, v které ovládáte poletující látku. Vše co s ní dokážete zakrýt zmizí. Objekty, hádanky i příběh mají v Hadru své místo. Mizí skutečné věci nebo jen vzpomínky na ně?

MimpiSilicon Jelly   
Sleva -90% 0,39€ – Nejlevněji v historii Steamu

Prozkoumejte podivné nové světy a vychutnejte si jedinečné dobrodružství v Mimpi! Mimpi je fantastické nové dobrodružství, puzzle a plošinovka. Hra je jako psychedelická ilustrace oživení. Mimpi pes vyhledává svého pána v osmi různých světech.

Drive 4 SurvivalM3M Games   
Sleva -50% 8,49€ – Nejlevněji v historii Steamu

Drive 4 Survival je boj o přežití v zamrzlé divočině, kde se musíte spoléhat pouze na sebe a na své auto. Pokuste se přežít a najít poslední zbytky nezmrzlého světa.

ChronostationManfromstars   
Sleva -50% 4,09€ – Nejlevněji v historii Steamu

Sci-fi Tower Defense real-time strategie s příjemnou adaptivní hudbou. Vžijte se do role velitele vesmírné stanice, která se dostala do časové anomálie.

ChronostationManfromstars   
Sleva -50% 4,09€ – Nejlevněji v historii Steamu

Sci-fi Tower Defense real-time strategie s příjemnou adaptivní hudbou. Vžijte se do role velitele vesmírné stanice, která se dostala do časové anomálie.

NebuchadnezzarNepos Games   
Sleva -35% 12,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

Nebuchadnezzar je klasická izometrická budovatelská strategie umožňující prožít historii a kulturu starověké Mezopotámie. Během kampaně se hráč ujme správy mnoha významných a historický měst včetně mnoha nádherných monumentů.

CybershiftSZEINER Software Company   
Sleva -85% 1,61€ – Nejlevněji v historii Steamu

Cybershift přináší neonově osvětlený nový svět, nápadně připomínající legendární sérii Tron, maximálně otestujte své reflexy a schopnosti, porazte všechny protivníky, vyřešte všechny hádanky a vyhrajte v této jedinečné logické hře.

YesterMorrowBitmap Galaxy   
Sleva -50% 8,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

2D plošinovka – mix Super Maria a Legendy o Zeldě s příměsí akce, puzzle a adventury. To vše okořeněno poutavým příběhem s několika možnými příchutěmi konce.

TrianguluvAtara Games   
Sleva -75% 0,39€ – Nejlevněji v historii Steamu

Trianguluv je stará arkádová hra umístěná ve vesmíru, kde i trojúhelníky mohou mít pocity!

Dark TrainPaperash Studio   
Sleva -90% 0,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

Dark Train je 2D sci-fi/industrial atmosférická adventura vyrobená z papíru! Chopte se role mechanické krakatice ANN2.35f spoutané s nepředvídatelným železničním tamagotchi a doručte záhadnou objednávku za zesnulého D. W. Tagrezbunga, slavného vynálezce z Hraničního města.

Tactical Combat DepartmentnRender System   
Sleva -15% 8,49€ – Nejlevněji v historii Steamu

Tactical Combat Department je taktická tahová strategická hra. Řídíte speciální zásahovou jednotku, která zasahuje v různých situacích a prostředích.

The PillarPaper Bunker   
Sleva -50% 4,09€ – Nejlevněji v historii Steamu

Escape Room Game vedoucí k tajemnému ostrovu.

Dark BlocksDark Beast Game   
Sleva -50% 0,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

PC hra s 2D grafikou. Hráč ovládá pálku a pomocí míčku, který nesmí minout, musí odstranit všechny bloky z úrovně. Každá z 60 úrovní obsahuje jeden verš motivačních básní. Podaří se ti vyčistit všechny bloky a získat všechny básně?

Azulgar Star CommandersSZEINER Software Company    Sleva -85% 2,51€ – Nejlevněji v historii Steamu

Legends of Azulgar je 3D objevitelské sci-fi RPG, kde se hráč ujímá své lodě v procedurálně generovaném vesmíru. Vydává se prozkoumávat záhady, odhalovat tajemství a čelit nebezpečím, která neprozkoumané části vesmíru představují.

Knightczech: The beginningFridolinSlehacka   
Sleva -70% 3,74€ – Nejlevněji v historii Steamu

Knightczech je dobrodružná 2D plošinovka, ve které hráč postupně prozkoumává jednotlivá zákoutí království v Euritii – od sluncem zalitých lesů přes válkou zdevastované kraje až po temné podsvětí.

NEO: CommandersSZEINER Software Company   
Sleva -85% 0,59€ – Nejlevněji v historii Steamu

NEO: Commanders je 2D strategická hra s prvky RPG, které rozšiřují strategický herní zážitek. Úkolem hráče je jednoduše vybudovat silnou armádu a dobýt nepřátelské území.

Dark AsteroidsDark Beast Game   
Sleva -50% 0,99€ – Nejlevněji v historii Steamu

Akční PC hra s vesmírnou lodí. Hráč má za úkol bránit planetu Zemi před hrozbou přilétající z pásu asteroidů mezi Marsem a Jupiterem. Podaří se lidstvu odhalit nepřátelskou základnu a zničit ji? Výběr dostupných misí před startem lodě z orbitální plošiny. Herní výzva v bravurním ovládání svěřené lodě. Čtyři druhy obtížností. Vylepšení vesmírné lodě i plošiny. 2D grafika pro dva druhy misí. Ovládání hry WASD + myš nebo Steam Controller.

Splash CarsPaper Bunker   
Sleva -20% 3,19€ – Nejlevněji v historii Steamu

Přineste barvu a styl do šedých čtvrtí v této arkádové závodní hře. Vyhýbejte se policajtům a obarvěte co nejvíce z každé úrovně.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články