České hry vydané v roce 2021

Miroslav Žák – 07/01/2022

Dnes vám přinášíme přehled českých her vydaných v roce 2021. Celkem jsme zaznamenali vydaní 101 her. Ty si rozdělíme podle typu: Plná hra = 28, Freeware = 25, Free-to-Play = 32, DLC = 11, Předběžný přístup = 5. Zde je tedy 27 plných her vydaných v roce 2021 českými tvůrci. Řazeny jsou podle měsíce vydání. Pokud zde nějaká hra chybí prosím napište doplníme!
 

LEDEN

MachizzleiNFINITE production

Logická hra založená na fyzice postavená výhradně pro VR. Musíte si vytvořit cestu, aby se váš míč dostal bezpečně k cíli a porazil řadu překážek, které vám vrhnou do cesty. Použijte cihly s různými funkcemi, jako jsou posilovače, ke zvýšení rychlosti míče nebo silových polí, které ji odrazí v přesném úhlu 90 stupňů. Sbírejte klíče a odemkněte poslední bránu. Čekají na vás také gravitační změny power-upů nebo portálových bran, abyste je mohli využívat.

ÚNOR

NebuchadnezzarNepos Games

Nebuchadnezzar je klasická izometrická budovatelská strategie umožňující prožít historii a kulturu starověké Mezopotámie. Během kampaně se hráč ujme správy mnoha významných a historický měst včetně mnoha nádherných monumentů.

Silent SectorRake in Grass

Silent Sector je sci-fi akční dobrodružství z nového vzdáleného divokého západu, kterému dominují silné korporace zamčené v boji o vzácný minerál zvaný Eldorite.

A Knight Never YieldsBread Over Games

A Knight Never Yields je 3D plošinovka kde se vše točí kolem slepoty. Nejprve musíte projít každou úrovní – zapamatovat si každou past a zjistit, jak je překonat. Potom přijde ta těžší část – překonat tu stejnou úroveň poslepu.

Hack GridDaisy Games

Hack Grid je logická hra s hackerskou tematikou a milostný dopis retro kouzlu hraní her v systému DOS, a to jak ve vizuálu, tak i ve zvuku! Ponořte se zpět do 80. let a staňte se hackerem!

BŘEZEN

DUBEN

Hobo: Tough LifePerun Creative

Hobo: Tough Life je survival RPG z městského prostředí, kde se vžijete do role osoby bez domova. Hrajte sami nebo v online co-op režimu. Prozkoumejte ulice Praslavi, schraňujte jídlo a zásoby, žebrejte, kraďte, a vůbec dělejte cokoliv, abyste přežili nadcházející zimu.

Dark SheepDaisy Games

Dark Sheep je hororová logická hra a milostný dopis do hry Commodore 64. Hraje to jako Sokoban. Soundtrack je vytvořen s originální technologií z roku 1989 a bude vás hrou provázet.

KVĚTEN

Cloud CutterJust Two

Cloud Cutter vám přináší klasickou arkádovou střílečku ve špičkové grafice. Užijte si intenzivní rychlou výbušnou akci plnou epického ničení, arkádové power-upy, lasery a samozřejmě obrovské vícestupňové souboje s bossy.

Knights of San FranciscoFilip Hráček

Prozkoumejte, co zbylo ze starověkého města San Francisco, a zažijte dynamický boj v této RPG textové hře.

ČERVEN

UFO2: ExtraterrestrialsChaos Concept

Jedná se o RPG strategickou hru, jejíž pokračováním první díl UFO: Extraterrestrials.

Big Bang WestPavel Tovarys

Zkroťte americký divoký západ! Sbírejte základní zdroje pro stavbu budov, upgradujte své město a prosperujte při osidlování nových, nezmapovaných zemí. Zdokonalte své město vylepšením infrastruktury, abyste přilákali nové občany a bránili je před hordami banditů v této okouzlující a rychlé strategické hře!

ČERVENEC

Impossible PixelsKrystofoxik

Impossible Pixels je vizuálně půvabná bullet-hell pixelková hra s tunou akce a zábavným, ale ne nuceným příběhem. Využij svou myš, trpělivost a rychlé reflexy k vyhýbání se blížícím se nepřátelům a procestuj 14+ unikátními, ručně dělanými úrovněmi.

SRPEN

Svoboda 1945: LiberationCharles Games

Svoboda 1945 vás ponoří do příběhu malého městečka v česko-německém pohraničí. Jeho minulost je poznamenána násilím, které otřáslo regionem v důsledku nacistického ústupu na konci druhé světové války. Přezkoumání temných osobních dějin ve snaze najít smíření v této nové hře od tvůrců Attentat 1942.

Connect The DotsKarel Brejcha

Pro dokončení úrovně je potřeba spojit tečky stejných barev. Velikost herního pole je od snadných 5×5 až po těžké velikosti 10×10. Hra obsahuje editor úrovní a jejich export/import. Můžete vytvořit pole velikosti až 12×12 nebo upravit existující.

ComancheAshborne Games

Comanche je moderní vrtulníková střílečka odehrávající se v alternativní budoucnosti. Bojujte v příběhové kampani pro jednoho hráče, osvojte si pilotní dovednosti v misích Conflicts nebo soutěžte s ostatními hráči ve vzrušujících týmových režimech pro více hráčů.

ZÁŘÍ

ArtFormer: Ancient StoriesBuffa Software

ArtFormer: Ancient Stories je indie akční plošinovka s prvky RPG vyvíjejícími se v každé kapitole. Čtyři hrdinové se čtyřmi příběhy založenými na pozadí skutečného historického uměleckého stylu.

Battlefield of RagnarokMidDream Studios

Battlefield of Ragnarok je připravovaná rychlá 2D online multiplayerová akční hra odehrávající se ve světě vikingů. Ragnarok přichází. Pomůžete bohům Asgardů a budete bojovat v závěrečné bitvě?

Pomsta KirkéTF Runner

Pomsta Kirké je transformační erotická RPG hra pro dospělé. Vy, jako hlavní hrdina připluje k ostrovu čarodějky Kirké. Dlouho osamělá čarodějka se s vámi lačně pomiluje a za odměnu vás bohatě pohostí kouzelným jídlem. Ostrov není snadné opustit, protože čarodějka seslala kletbu na tvou posádku.

11th DreamBlue Pulsar Games

11th Dream Game je rychlá abstraktní střílečka třetí osoby zaměřená na obtížné nadšence a rychlé běžce.

Pillow BellowVOX design

Přemýšleli jste někdy, proč máte špatný spánek? Ve hře Pillow Bellow budete mít roli polštáře, který musí zachránit lidi před špatným spánkem. Cesta však nebude snadná. Existují jedinečné pasti, tajemství a skiny, které můžete najít. Pojďme zachránit polštářový svět!

ŘÍJEN

InsidersANG People

Vítej do skrytého mikro světa uvnitř lidského těla. Pilotuj vlastní loď krevním řečištěm, doluj minerály, bojuj s mikroby. Vyráběj předměty a zbraně. Buduj základny. Musíš plnit vědecké mise a najít lék na rakovinu. Nenech se sežrat!

Happy GameAmanita Design

Happy Game je psychedelická hororová hra, která se dosavadní, převážně rodinné produkci Amanity, značně vymyká. Tentokrát se hráči ocitnou v roli malého chlapce, který ve strašlivé noční můře prochází třemi unikátními světy. V nich budou řešit různé hádanky a úkoly, setkají se s krvelačnými veselými smajlíky, roztomilými králíčky, občas u toho zemřou, a to vše za doprovodu líbezné hudby od kapely DVA. Hlavním autorem Happy Game je výtvarník, animátor a herní designér Jaromír Plachý, který v předchozích letech zabodoval se svými roztomilými adventurami Botanicula (2012) a CHUCHEL (2018).

LISTOPAD

PROSINEC

Frontier Pilot SimulatorRAZAR

Frontier Pilot Simulátor je simulátor nákladního vesmírného transportéru.Celá hra se odehrává ve vzdálené budoucnosti na různých planetách. Společně s ekonomickou strategií, složitostí řízení transportéru a s doprovodem klimatických změn vás bude čekat zážitek na každé cestě.

NEO: CommandersSZEINER Software Company

NEO: Commanders je 2D strategická hra s prvky RPG, které rozšiřují strategický herní zážitek. Úkolem hráče je jednoduše vybudovat silnou armádu a dobýt nepřátelské území.

Czech Soccer Manager 2022Petr Vašíček

Po comebacku CSM v roce 2020 je tu zbrusu nová verze CSM 22, která přináší přelomové změny do této herní série. Hra změnila po dvaceti letech kabát a dočkala se kompletně nové grafiky, která ji kvalitou posouvá do současné doby. Zároveň si ale zachovává hratelnost starších verzí a řada herních mechanismů zůstala originálních.

Inner LightiNFINITE production

Meditace nad rámec prosté relaxace – aktivní využívání síly VR k přivedení meditujícího do hlubších úrovní relaxace, uvědomění a soustředění.

Snowman ArenaNukeborn Studio

Lokální multiplayer 2D střílečka pro až 4 hráče. Nejrůznější střely a vylepšení, nastavitelná obtížnost pro každého hráče, hra proti škodolibým botům o první místo ve světovém žebříčku, unikátní mapy a několik herních režimů. S gamepady nebo až 3 hráči na jedné klávesnici.

Waxworks: Curse of the Ancestors Went2Play

Jedná se o remake hry z roku 1992, kterou můžete najít na GOG. Původní Waxworks byl RPG dungeon crawler znamý pro svoje brutální a krvavé sekvence. Hra se odehrávala v dolech, na hřbitově, v Egypte a v Londýně.

Nový Waxworks následuje podobny příběh jako původní hra, ale rozšiřuje ho o dříve nevysvětlené pasáže. Je to plnohodnotná 3D FPS RPG mlátička s adventurními prvky. Hra je kompletně překopaná. Má novou grafiku, dabing a hudbu. V tento moment je na Steamu jako Early Access a lze hrát levely: Intro, Museum, Mines a Graveyard. Každým updatem se hra zlepšuje a rozšiřuje. Plánované plné vydáni hry je Červenec/Srpen 2020 na PC a později i na Xbox One.

České free-to-play hry vydané v roce 2021

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články