České hry vydané v roce 2019

Miroslav Žák – 28/01/2020

Přinášíme vám přehledný soupis českých her, které vyšly v roce 2019. Náš archiv eviduje 119 vydaných her napříč všemi platformami. Ovšem abychom udělali soupis přehlednější, rozdělili jsme jej na kategorie: Plné hry (28), DLC (23), Freeware hry (50) a Free to play (20). Také nezapomínáme na hry, které v roce 2019 vstoupily do předběžného přístupu (7). Dnes tedy přinášíme soupis 27 plných her, které vyšly v roce 2019.

Space EngineersKeen Software House

Space Engineers je sandbox hra, která v základu nabízí plně zničitelné prostředí ve kterém můžete dát průchod svojí kreativitě a postavit například měsíční základnu, nebo se svou lodí kolonizovat celý vesmír. Hra nabízí dva módy, oba jsou hratelné buď v singleplayeru, nebo v multiplayeru až pro 16 hráčů naráz. První mód je kreativní, nabízí neomezené suroviny, okamžité stavění a nemožnost smrti. Druhý mód je survival, ten nabízí realistický mikromanagement surovin a inventáře, manuální budování a velmi reálnou šanci na smrt. Hra navíc obsahuje i malé kampaně, které vás provedou přes různé akcí nabité scénáře s lineárním příběhem. Samozřejmě také můžete jen tak navštěvovat světy vytvořené jinými hráči a nechat se inspirovat jejich výtvory.

Planet NomadsCraneballs

Vaše vesmírná loď ztroskotá na neznámé planetě a vaše mise je jasná. Přežít. Planet Nomads je singleplayer hra připomínající například No Mans Sky. Původní Early Access opustila poté co byla dokončena příběhová kampaň. Hra kombinuje survival prvky s prvky budování a objevování. Příběh má několik různých konců. Hra nabízí také sandbox mód ve kterém můžete planetu objevovat nezávisle na příběhu.

AstronTycoon2: RitualANG People

Postav vesnici na svatém místě v době 2000 př. n. l. Starej se o potřeby vesničanů a poutníků, kteří budou chtít navštívit svaté místo. Zajisti dostatek jídla a dalších surovin pro chod vesnice. Postav monumenty různých tvarů z různého typu kamene. Zajisti vesničanům oblečení a nástroje z kamene, kosti nebo bronzu. Hra začíná příchodem prvního šamana na svaté místo. Zanedlouho potom začnou přicházet i první poutníci. Zajisti si věhlas a suroviny pro stavbu dalších chatrčí, oltářů a kamenných menhiru. Nespokojení a hladoví vesničané odejdou jinam, proto se starej o jejich potřeby. Udržuj vesničany najedené, v teple, odpočaté, zdravé a šťastné. Vyráběj šperky a nástroje z různého materiálu a zajisti vesničanům oblečení, které je udrží v teple. Obchoduj s cínem a mědí a vyráběj nástroje a šperky z kostí kamene nebo bronzu. Pošli muže na loveckou výpravu. Ochoč několik zvířat např. pratura, předchůdce dnešní krávy, který může poskytnout mléko a jídlo. Sázej bylinkové keře a stromy. Kněží mohou zkoumat Slunce, Měsíc a hvězdy. Výzkum odemkne další možné rituály a velká shromáždění. Stejně tak nové budovy. Přivolej nové osadníky, jejich ženy a nech děti trénovat se svými otci.

AvoidonKarel Brejcha

Avoidon je jednoduchá a snadno ovladatelná nekonečná hra. Vyhýbej se překážkám změnou směru letu pouze jedním dotykem!

3×64Lightning Soft

Spojuj bloky stejné barvy na stále se měnící herní ploše. Každá ze čtyř gravitací má svou aktivní barvu – ničením bloků této barvy získáš některý z mnoha mocných powerupů. Gravitace se postupně mění stále rychleji a přináší stále větší výzvu!

Dreadborne DriftersLurkers Lair

Dreadborne Drifters je 2D střílečka s prvky RPG. Vašim úkolem je zachránit lidstvo před mutanty a jinou hrozbou. Ve hře se stanete takzvaným Drifterem, který prochází krajinou a likviduje všechny ty potvory. Hned na začátku hry si vybíráte ze tří postav Enforcer, Dronemancer nebo Stalker. Každý má své výhody a schopnosti. Můžete také hrát za ženskou postavu. Hra obsahuje RPG prvky, takže se můžete těšit na pořádné vylepšování zbraní, brnění nebo jiného vybavení. A tím to nekončí.

World of AirportsJakub Kadlec

Ponořte se do fantastického letectví s World of Airport! Vybudujte si leteckou společnost a rozšířte dostupnou síť připojení o nové destinace, upravte nájem vozového parku. Modernizace letištních zařízení a zvýšení efektivity zacházení s ostatními hráči a generickými provozními letadly – na mezinárodních letištích v Praze, Innsbrucku a Bari (více hratelných letišť, která budou uvedena na trh). Rozšiřte svou flotilu z nejmenších vrtulových osobních letadel na velkorozměrové letouny s širokým tělem.

Chameleon Run Deluxe EditionHyperbolic Magnetism, Cinemax

Chameleon Run je jedinečná, rychlá a náročná infinite runner plošinovka. Vaším úkolem je ovládání stále běžícího panáčka, jehož cesta vede prostorem tvořeným náhodnými tvary a segmenty. Dotknout se však můžete pouze objektů stejné barvy, jako je postavička. Tu můžete měnit mezi žlutou a fialovou. Pokročilí hráči se mohou pokoušet změnit barvu co nejpozději, aby získali ještě vyšší rychlost a navzájem si konkurovali na žebříčcích. Sbíráním předmětů v levelu nebo jeho zdoláním beze změny barvy, můžete získávat trofeje.

Song Beater: Quite My Tempo!Playito

VR rytmická hra na steroidy. Porazte náročné písně holými pěstmi ve službě Fit Boxing, ovládejte různé zbraně (čepele, tonfy, phasery, hůl, pilu) ve volném stylu nebo se zaměřte na tok textu v režimu Letter Hunter. Globální a přátelské žebříčky, spálené statistiky kalorií. Podpora vlastních písní a videí.

ArmortaleRPG2 Heaven

Jedná se o 2D pixelart plošinovku v rychlém tempu zasazenou do magického fantasy světa. Hlavní mechanikou hry jsou 4 kouzelná brnění, které hrdina může během běhu měnit podle dané situace.

PilgrimsAmanita Design

Pilgrims vás vezme do pohádkového světa, kde si najdete nové přátelé a budete tímto světem cestovat spolu. K řešení úkolů a hádanek budete využívat desítky předmětů a také svých nových přátel. Hra obsahuje vždy více řešení jednoho problému.

ZeminátorRichard Haraším

Zeminátor prezentuje politickou satiru provedenou synthwave pixel artovým vizuálním stylem a hudbou. Bere si z žánru endless runner to největší klišé a převádí to do jednodušších herník mechanik. Hráč, hrající za postavu se skutečnou inspirací Zeminátora, má za úkol pozabíjet všechny novináře a stát se tak spasitelem Českých zemí. Má k dispozici spoustu zbraní s různým využitím, procházkovou hůl a speciální zbraně. Je potřeba se překonat přes hordu novinářů a 7 specifických bossů také z české politiky, kteří vlastní několik specifických herních mechanik, kterým Zeminátor čelí. Pomůžete mu?

Ninja Pirate Assassin Hero 6 : Caribbean Ship WarHGames-ArtWorks

V této násilné 3D akční hře hrajete jako naštvaný ninja Pirate. Sbírejte magické šipky, aby se vaše mise snadněji odstranila ve vaší cestě. Unaware od vašich žoldnéřských nepřátel můžete dokončit úroveň jako japonský stoupající neviditelný lovec, aniž byste museli lovit a bojovat proti zločinu.

The PrisonRunning Pillow

The Prison je lokální multiplayerová hra, kde se hráči snaží dosáhnout cílů, aniž by na ně upozornili.

Jim is Moving Out!Cinemax

Nová hra od studia Cinemax, kterou dělali ve spolupráci s Bohdan Taraba. Jedná se o plošinovku s prvky logické hry. Hra nabízí co-po režim a zavede vás do světa plného dobrodružství, hádanek a vážné muziky.

Type IIScorch Game Studio

Hra se odehrává ve vesmíru na několika vzdálených planetách, jsou tam silné zbraně, obranné věže, mraky nepřátel i pár obřích bossů. Žánrově je to neobvyklý 3D hybrid mezi střílečkou a tower defenzí. Hratelnost tvoří plánování a následná adrenalinová akce v každé misi. Herní čas vychází na šest a víc hodin.

Heroes on TapCharged Monkey

Jedná se o druhou hru týmu. Jde o rozšíření první hry What the Hen.

Flying UFOHGames-ArtWorks

Hrajete se jako invader z vesmíru. Přijeli jste s létajícím plavidlem – běžně známým jako UFO. Vaším cílem je zničit celou planetu, to znamená, že budete muset nasát všechny předměty na povrchu Země – města: auta, budovy, lidé, lodě, psi, kočky, kola, v podstatě vše, co najdete.

Hacker World WarMidDream Studios

Hackerská světová válka je post-apokalyptická strategická hra založená na lokalizaci, kde musíte zachránit svět před virem umělé inteligence.

Little Mouse’s EncyclopediaCircus Atos

Naučná ručně namalovaná hra. V kulisách lesa, rybníku či zahrady se společně seznámíte s nespočtem druhů zvířat a rostlin a dozvíte se, jak se různí živočichové chovají ve svém přirozeném prostředí.

Arachnoid VRDIVR

Odvážné adepty na záchrannou podzemní misi vybavíme VR brýlemi a speciálním backpackem. Každá skupinka až 4 hráčů navíc dostane baterku proto, aby se zvládla lépe orientovat v temných tunelech o rozloze více než 250 m². Ta samotná ale pro úspěšný návrat na povrch nestačí. Všichni členové expedice budou muset během mise prokázat odvahu, postřeh i schopnost týmové práce.

Galaxy Trucker: Extended EditionCGE Digital

Adaptace cenami ověnčené deskové hry Vlaadi Chvátila. Hra už obsahuje rozšíření mimozemské technologie! Buduj vesmírné lodě, uhýbej meteorům a zatoč s padouchy. To vše proto, aby se z tebe na konci hry stal trucker s nejtučnějším kontem kosmických kreditů.

Transport ServicesHammer Games

V dopravních službách převezmete za úkol zajistit přepravu zboží nebo cestujících mezi smluvními městy. Města odhalují, jak hrajete, což přináší nové potřeby cestujícím.

Time, Space and MatterVáclav Hudec

Time, Space and Matter ( TSM ) je akční dobrodružství zaměřené na řešení hádanek pomocí manipulace s gravitací. Zjistěte, co se stalo v laboratoři pro pokročilé technologie a odhalte existenci tajemné umělé inteligence.

Creepy Granny Evil Scream Scary Freddy Horror GameHGames-ArtWorks

Creepy Scream je hrůza, dobrodružná hra. Můžete si vybrat ze dvou zlých přisluhovačů, kteří vás pronásledují – dědeček řezníka s řetězovou pilou nebo strašidelnou babičkou. Hra začínáte v prázdné místnosti po amnézii.

11th DreamBlue Pulsar Games

11th Dream je rychlá abstraktní střílečka třetí osoby zaměřená na obtížné nadšence a rychlé běžce.

YlandsBohemia Interactive Studio

Ylands je unikátní sandboxová survival hra, která vám umožňuje prozkoumat vaši kreativitu. Jedná se také o platformu k tvorbě vlastních her, sahajících od jednoduchých scénářů až k propracovaným herním režimům. Od roku 2017 byla hra v předběžném přístupu a 5. prosince 2019 přešla do plné verze.

Feudal AlloyAttu Games

Netradiční side-scrolling RPG zasazené do středověku, který je plný robotů. Tato 2D hra si bere inspiraci v klasikách jako Metroid, Castlevania, nebo Dark Souls. Feudal Alloy se snaží zaujmout především krásnou grafikou a neobvyklým zasazením. Za robotického zemědělce ovládaného zlatou rybičkou v akváriu si jen tak nezahrajete. Hra byla oceněna jako „Hidden Gem“ na udílení cen CEEGA v roce 2019.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.