České freeware a free to play hry vydané v roce 2019

Miroslav Žák – 25/01/2020

Přinášíme vám přehledný soupis českých free-to-play (20) a freeware (50) her, které vyšli v roce 2019.

VigorBohemia Interactive Studio

Civilizace leží v troskách. Skandinávie, většinou nedotčená spádem války, zůstává poslední bezpečnou zónou v post apokalyptické Evropě. Nová hra od Bohemia Interactive vytvořena Brněnskou pobočkou na enginu Unreal engine. Bude v předběžném přístupu již v roce 2018 pro Xbox One.

Shadow Deck: Bitvy magických karet TCGNOXGAMES

Zahraj si online bitvy v PvP aréně nebo v kampaních s různými obtížnostmi. Vytvoř si svůj vlastní klan s přáteli nebo se připoj k již vytvořenému a užij si více zábavy. Získej truhly a nové hrdiny, přidej je do své sbírky a vyvíjej je do vyšších úrovní.

Battle Car TycoonNOXGAMES

Staň se majitelem závodního týmu, kupuj nová auta, spojuj letadla, auta nebo autobusy a vydělávej peníze. Zrenovuj si celou garáž – vylepšená auta získají na okruhu více peněz. Můžeš take expandovat – odemkni nová parkovací místa a měj více aut.

Gnomy RummyCybernautica Games

První hráč bez karet vyhrává hru! Pokud máte rádi klasické karetní hry jako solitaire, gin rummy a blackjack, stáhněte si nyní Gnomy Rummy a hrajte karty online s ostatními hráči z celého světa.

Merge TruckNOXGAMES

Truck Merger je volnočasová hra. Staň se podnikatelem a spravuj svůj vozový park. Transport a merging ti vydělají peníze. Cesta k bohatství je velmi jednoduchá: nakupuj, merge vše, spravuj a staň se miliardářem.

Merge SandwichNOXGAMES

Zahraj si hru Merge Sandwich a udělej nejlepší sendvič s různými omáčkami a ingrediencemi. Prozkoumej jedinečný svět restaurace s kočičím šéfkuchařem. Merge sendviče a kup nové recepty pro objevení nových chutí a vydělání peněz.

Merge Puppet SoccerNOXGAMES

Merge loutkový fotbal.

Merge PizzaNOXGAMES

Najměte si kuchaře a podávejte chutnou pizzu.

Merge Neon CarNOXGAMES

Užij si jednoduchou hru s auty, sbírej a slučuj všechna neonová auta.

Merge Muscle CarNOXGAMES

Merge Muscle Cars patří mezi nejnávykovější hry a je pokračováním merge hry Merge Battle Car. Tady se nemerguje letadlo, pes, drak či vše okolo. Tato hra je auto merger.

Merge Battle CarNOXGAMES

Zahraj si nejlepší merge hry: Merge Battle Cars. Přál sis někdy mít garáž a v ní bojová auta? Tak si zahraj náš auto merger.

Merge BurgerNOXGAMES

Servíruj burger zákazníkům a vydělávej peníze. Využij tajnou omáčku pro speciální výkon, kolo štěstí nebo denní odměny. Užij si hry: merge sushi, merge pizza, merge sendvič.

Merge Cute Animals: Cat & DogNOXGAMES

Miluješ zvířátka? Tato merger hra je tu pro tebe. Stáhni a začni své zvířecí dobrodružství. Nakupuj, pečuj a sbírej domácí zvířata – hady, ptáky nebo dokonce kočky a psy. Každý mazlíček je jedinečný a má vlastní pelíšek.

World War PolygonAlda Games

World War Polygon je ww2 FPS pro mobilní zařízení.

The Walking Zombie 2Alda Games

Svět zničený zombie apokalypsou je neveselé místo. Ty ses do něj narodil, takže teď musíš každý den bojovoat o život proti zombie, banditům a nebezpečným boss monstrům. Budeš plnit důležité příběhové questy a spoustu vedlejších úkolů, levelovat svoje skilly a perky, prodávat a nakupovat vybavení a komunikovat s NPC.

Ritual: Sorcerer AngelHexage

Stanete se Andělem zkázy! Chtěli nás obětovat, ale neuspěli. Teď je čeká trest! Zabijte jejich odporného Boha a spalte jim svět!

Flippy Friends AR MultiplayerBeresnev Games

Flippy Friends AR Multiplayer používá ARKit 2 a je kompatibilní s iPhone 6 a novějšími.

Gallery: Coloring Book & DecorBeresnev Games

Mia je vášnivá malířka, která zanechala svou nudnou práci dělat to, co se jí líbí – kreslit obrázky bok po boku se svým přítelem Leo! Připojte se k nim v úžasné barevné dobrodružství: barva krásné mistrovská díla, dostat hvězdy na renovaci starého domu a opuštěné galerie umění!

Hockey Center SuperstarNapoleon Games

Staňte se hokejovou hvězdou! Přejeďte prstem, abyste se vyhnuli soupeřům. Klepnutím střílíte puk do brány.

Love Joy Happiness – Fun With BubblesNapoleon Games

Hra od Jindřich Skeldal.

Freeware hry vydané v roce 2019

CAVEAteliér Duchů

CAVE je hra vytvořená pro Ludum Dare 44 Dominikem Konečným a Filipem Dufkou. Cílem bylo vytvořit hru pro ovladač Gametrak, kterou našli pohřbenou v kabinetu. Původně se používal pro nějaký bizzare starý německý golfový simulátor. Pokud jste o tom nikdy neslyšeli, podívejte se na to.

ProcházkaAteliér Duchů

Procházku lze spíše popsat jako interaktivní animaci než jako hru. Na začátku jsme chtěli zprostředkovat atmosféru relaxační procházky lesem. Odchýlili jsme se od tématu, protože jsme zjistili, že je příliš podobné tématu předchozího Ludum Dare (musí být vyrobeny oběti). Snažili jsme se sledovat téma „Barva mění všechno“, ale nefungovalo to společně s požadovanou atmosférou, mysleli jsme na začátku.

The lesser teeth, the better you’ll breatheAteliér Duchů

Hra byla vytvořena během 72 hodin.

MLHAAteliér Duchů

MLHA je alternativní simulátor chůze. Forma je založena na průzkumu měst. Ilustrace vycházela ze skutečných míst. Celý projekt je výsledkem spolupráce skupiny studentů Fakulty výtvarných umění Ateliéra Duchů – Vysoké učení technické v Brně, Česká republika. Vizuální řešení hry bylo sjednoceno stylizací. Vzhled textur byl dosažen díky použití digitalizovaných materiálů vyrobených klasickými technikami. Vizuální dopad prostředí je velmi složitý díky kombinaci abstraktních forem a konkrétních situací. Atmosféra je podporována použitím originálního záznamu pole a zvukového designu. Unikátní estetika herního světa je výsledkem spojení talentů a kvalit různých umělců.

Dr & DrAteliér Duchů

V dávných dobách, kdy mezi námi byli stále drakové, zapomenutý ostrov vzkvétal životem těch mystických tvorů. Obyvatelé žili v klidu a nikdy nečekali, že budou muset bojovat o přežití se svými nejbližšími přáteli. Poté, co se drakové probudili, si všechny živé bytosti musely vybudovat svou obranu samy.

Give and TakeAteliér Duchů

Hra o strategizaci s penězi. V daleké budoucnosti lidé prodávají své vlastní orgány, aby získali peníze na přežití. Vy, chirurg, který tyto orgány prodává, máte jediný cíl, vydělat 10 000 dolarů za pár dní, aniž byste zabili celkem 10 lidí.

Searching the UnknownAteliér Duchů

Searching the Unknown je dobrodružná hra o hledání pravdy o minulosti neznámého charakteru, který ztratil paměť. Duch si nepamatuje nic, ani jak vypadal, proto začíná své dobrodružství s ničím.

Fruity PeteFandal

Klidná relaxační hra pro platformu atari.

Keep Me BurningAttu Games

Studio Attu Games na letošním Ludum Dare za tři dny vytvořilo tuto hru.

Drunken MileMartin Čičmanec

Je zábavné dělat hloupé věci, když jste opilý. Ale co když byste mohli pít, dělat hloupé věci a sportovat současně? Jako běžet míli! .. nahý .. a opilý.

Raid Area 51Martin Čičmanec

Není čas čekat do září! Raid Area 51 teď, než se přesunou mimozemšťany a Harambe někam jinam!

FearMartin Čičmanec

„Existují tři druhy strachu: Hrubý: pohled na odříznutou hlavu, která spadá po schodech dolů. Hrůza: je to, když světla zhasnou a něco s drápy vás chytí za paži. A poslední a nejhorší: Teror: je to, když světla zhasnou a cítíte něco za sebou, slyšíte to, cítíte jeho dech na uchu, ale když se otočíte, není tam nic … “

Somnia: Fantasy RPGPeter Kováč

Hraj příběh nebo ovládni náhodně vytvořené světy při hledání absolutní moci. Dokážeš přežít v mrazivých tundrách severu a spalujících pouštích jihu? Jsi dost odvážný na to abys vešel do pevností dávno zapomenutých králů?

Magic Vials DeluxeZxRetroSoft

Nové provedení zábavné hry v akčním stylu. Cílem hry je vysbírat v každém levelu co nejvíce ampulek a současně se vypořádat s těmi, kdo je chrání. Fantastický svět doplňuje spousta bonusů, ale i nástrah v podobě dalších skleněných lahviček s předměty. Hra obsahuje sofistikovaný bodový systém. Dosažená score se automaticky ukládají. Hra se ovládá šipkami na klávesnici a mezerníkem (CTRL) pro střelbu.

CihličkyZxRetroSoft

Jednoduchá puzzle hra.

Jezdcova procházkaZxRetroSoft

Cílem hry je dosáhnout pole na druhé straně plochy označené tečkou.

VěžičkyZxRetroSoft

Věž se pohybuje jako věž v šachu, tj. všemi směry o libovolný počet polí (ne šikmo). První tah je možný pouze o 1 pole. Věže u sebe mají hodnoty. Můžete vzít jen věž, která má stejnou nebo menší hodnotu. Při sebrání veže přijde věž o část své síly, o 1 tečku. Cílem hry je vyřadit všechny soupeřovy věže. Remíza nastává při 3x opakování pozice.

LogicenixZxRetroSoft

Jednoduchá puzzle hra.

Skoči MočiHyperbolic Magnetism

Tento prototyp byl vytvořen během Global Game Jam 2019 za 2 dny.

multi10Fandal

Klon Tetris pro více hráčů inspirovaný mobilní hrou 10×10. Code by Fandal, hudba Poison, fonty loga od Conana a Heina. Podporuje multijoy a stereo. V soutěži ABBUC Software Contest 2019 získala 3. místo.

MetaphobiaDigital Mosaic Games

Metafobie je vyšetřovací záhadná hra ve stylu klasických devadesátých let point-and-click adventures. Převezměte kontrolu nad Richardem Elmstatem na jeho cestě k vyřešení vraždy jeho otce.

Indian ArcadeFiolaSoft Studio

Arkádová hra ve vašem prohlížeči.

3Déčko RallyeČeská televize Déčko

3, 2, 1… Déčko rallye je zpátky a lepší než kdy dřív! Vyber si to správné auto a na jednom ze tří jarních okruhů ukaž soupeřům, jak chutná vítězství.

Brrr!Česká televize Déčko

Veverky se zásobovaly na zimu, ale náhodou skryly všechny dárky pro malé chyby. Můžete pomoci mravenci Eeney najít dárky a dát je zpět pod vánoční stromeček?

Bílé VánoceČeská televize Déčko

Vánoce jsou téměř tady a rodina Black potřebuje vaši pomoc. Můžete ozdobit vánoční stromeček, perník a vánoční věnec? Pomozte jim, aby mohli mít magické Vánoce!

Dobrodružství v RudolfinuČeská televize Déčko

Orchestr se chystá na večerní koncert, ale pořád se něco nedaří. Violistovi zmizely kalhoty, houslistka má vypelichaný smyčec – a dirigentovi se ztratila taktovka. Pomůžeš jim dát věci do pořádku, aby si posluchači mohli užít koncert?

DrakobijecČeská televize Déčko

V jeskyni nedaleko města se usadil strašlivý drak, který překazil královskou svatbu a unesl princeznu. Jelikož se král Egon zbaběle schoval, musíš zasáhnout Ty, chrabrý drakobijče!

Déčko MozkovnaČeská televize Déčko

Testy, které rozžhaví tvoje mozkové závity! Dokážeš v paměti udržet neúprosně se zvětšující počet obrázků? Zvládneš potlačit intuici a chovat se při zběsilém náletu šipek jako robot? Najdeš odpovídající tvar, aniž by bylo třeba si stoupat na hlavu? Dokaž, že to dokážeš!

DéčkoledyČeská televize Déčko

Na zasněžených pláních Déčka pod oblohou plnou hvězd se schází pěvecký sbor oveček. Nauč je zadečet nejznámější vánoční koledy!

Frnky frnkČeská televize Déčko

Hejna ptáčat jsou připravena opustit svá hnízda. Potřebují ale tvoji pomoc. Proveď co nejvíce z nich přes nástrahy prvního letu ve hře k pořadu ČT Déčko, Frnk z hnízda.

HmyzoLabČeská televize Déčko

Hraješ prázdninovou hru Rozbzuč Déčko? Své znalosti o hmyzu získané na výletech můžeš s pomocí HmyzoLabu využít k vytváření a posílání těch nejlepších hmyzáků Déčku.

Hubertův rokČeská televize Déčko

Vytvoř si společně s pejskem Hubertem vlastní les a pojď sledovat, tak se to tam hemží! Až se tam nastěhují zvířátka, o každém se můžeš dozvědět spousta zajímavých informací.

Hádej, špunte!Česká televize Déčko

Neklidné zástrčky z Déčka se skvěle baví s legendární stolní hrou.

Kapela snůČeská televize Déčko

Vaše skupina bude na plakátu ve slavném hudebním časopise. Uvolněte svou fantazii a vyzvedněte pro ně ty nejbláznivější oblečení, aby zářily jako diamant!

Kouzelný vláčekČeská televize Déčko

Skřítci z Kouzelné školky mají v pokojíčku strašlivý nepořádek. Pomůžeš jim ho uklidit? Nakládej do vláčku předměty podle toho, co ti řeknou, a pak s mašinkou zamiř přímo do Fanfárie.

Velikonoční zdobeníČeská televize Déčko

Vytvořte velikonoční kuřátko, jarní koš plný květin nebo ozdobte vejce. Jak bude vypadat váš obrázek? Použijte všechny dekorace a vytvořte si vlastní velikonoční stvoření.

Mitzi und MausČeská televize Déčko

Kočička Mitzi a myška Maus pomáhají malým začátečníkům s německými slovíčky.

Nakrm RůženkuČeská televize Déčko

Ropucha Růženka by se ráda uložila k zimnímu spánku, ale nechce to dělat hladová. Pomůžeš jí lovit cvrčky, mouchy, kobylky a pavouky? Jen pozor na čas, který zákeřně rychle utíká. Hra je rozšířením pořadu Terčin zvířecí svět na Déčku.

Poštovní autoČeská televize Déčko

Michal ti ukáže, co znamená být poštovním doručovatelem. Dokážeš rozvézt všechny balíčky a dodržet při tom pravidla bezpečného provozu?

Písmenkové safariČeská televize Déčko

Pojeď s námi na výlet do Afriky a projdi se mezi zvířátky. Krokodýl, zebra i žirafa už na tebe čekají, aby se se tebou seznámili. Podaří se ti najít všechna zvířátka a jejich písmenka?

Rozbité zrcadloČeská televize Déčko

Rozbité zrcadlo, kterým čarodějnice Sebela a čaroděj Bendegůz mohou sledovat Čarovný kamínek se rozbilo. Pomozte najít a poskládat všechny střepy ze zrcadla, aby se vše dalo zpět do pořádku.

Večerníčkovo pexesoČeská televize Déčko

Otestuj svou paměť a najdi všechny páry ve Večerníčkovém pexesu! Různé stupně náročnosti prověří nejen postřeh, kde se který obrázek nachází, ale také znalost českých večerníčků. Poznáš je všechny?

Večerníčku, hop!Česká televize Déčko

Večerníčkova cesta za narozeninovým dortem není jednoduchá! Vede vysoko po úzkých schůdkách a co chvíli na ní překáží nebezpečné hvězdy. Ještě že je po ruce jednokolka, autíčko a houpací koník – s těmi to jde přeci jen snadněji!

Vrána k Vráně sedáČeská televize Déčko

Kriminálka 5.C řeší další zapeklitý případ. Pomoz zvířecím detektivům odhalit pašeráky!

Vybarvené VánoceČeská televize Déčko

Vánoce nemusí být vyloženě bílé. Tady jim můžete dát barvu, jakou chcete. V našich omalovánkách z pískoviště se na vás těší oblíbení zvířecí hrdinové: hroch, lev, slon, zebra a žirafa.

Za devatero sněhulákyČeská televize Déčko

Přišla zima a ovečka Cestovatelka se vydala na dobrodružnou výpravu. Stihne se vrátit do Vánoc? Pomoz ovečce překonat všechny nástrahy a doveď ji domů právě včas, aby uviděla rozsvícený stromeček.

Zpívejte s námi koledyČeská televize Déčko

Vyber si jednu z šesti koled a vyrob si k ní hudební klip úplně podle své fantazie. Bude to ve dne nebo v noci? A kdo tam bude vystupovat? A nezapomeň na lišku! A pak už se jen zaposlouchej – a nebo zpívej s námi!

Ztracená reportážČeská televize Déčko

Kokoška, největší novinářské eso Slepičích listů, má problém. Poztrácel všechny fotografie pro svou reportáž z cesty kolem světa. Kuře Jonáš ale nechce nechat tatínka na holičkách a nabídne, že mu pomůže fotky získat zpátky. Ztracená reportáž, doprovázející premiéru nového večerníčku Kokoškovi na cestách, je hrou pro nejmenší děti i jejich starší sourozence či rodiče, který si ještě vzpomínají na staré dobré arkádové herní hity.

Zvěřinec – Pet DoctorČeská televize Déčko

Mýval, prase, pes a další roztomilá zvířata je třeba léčit a krmit. Co ten had snědl? A proč se mýval mračil? Také se starejte o zvířata a když mají hlad, znovu je nakrmte!

Říkanky paní ZimyČeská televize Déčko

Pomozte paní Zimě poskládat správný slovosled, aby říkanky dávaly smysl.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články