Typ studia
Komerční studio
Působení studia
2014
Místo působiště
Praha

Popis studia

Společnost Czech Games Edition (CGE) vznikla v roce 2007 jako firma, která se zaměřuje především na vývoj a distribuci deskových her. Do jejího portfolia patří více než 40 her a jejich rozšíření, mezi nimi například hry jako Through the Ages, Ztracený ostrov Arnak, Alchymisté nebo Krycí jména, které se do dnešní doby dočkaly lokalizace do více než 40 jazyků a slaví tak úspěch po celém světě.

V rámci CGE působí také digitální divize firmy, která se zaměřuje na vývoj aplikací pro deskové hry a digitální adaptace populárních deskových her z portfolia CGE. Vůbec první hrou studia se stal Galaxy Trucker designéra Vlaadi Chvátila (Fish Fillets, Original War, Mage Knight, Codenames), ve které se v roli vesmírného truckera snažíte nejdříve co nejrychleji postavit funkční vesmírnou loď, abyste následně na své cestě vesmírem čelili nebezpečným pirátům, meteorickým rojům, a především abyste dovezli do cíle v pořádku nejen sebe, ale i cenný náklad. 

Druhou hrou v digitálním portfoliu CGE se stala adaptace jiné Chvátilovy deskové hry – konkrétně Through the Ages. Tato civilizační karetní hra patří v současnosti mezi nejlepší deskové hry světa (podle žebříčku prestižního BoardGameGeek.com). Její digitální adaptace zachovává všechny populární mechanismy deskové předlohy. Hra je navíc díky automatizaci své obsluhy rychlejší a přístupnější. Digitální verzi Through the Ages můžete hrát jak proti živým spoluhráčům v multiplayeru, tak proti umělé inteligenci v singleplayeru.

V současnosti v CGE mimo jiné pracují na digitální verzi světově nejúspěšnější párty hry Krycí jména (Codenames). 

Primárními platformami jsou mobilní zařízení – ať už jde o Android, nebo iOS. Jejich hry ale najdete i na PC nebo Macu.

Adresa

Czech Games Edition

Za černým mostem 1150/1c, 198 00, Praha

Kontakty

support@czechgames.com

Krátké zprávy

Peníze z prodejů digitálních verzí her Czech Games Edition pomáhají

Studio CGE Digital (Czech Games Edition) se rozhodlo, že veškeré zisky z...

Studio CGE Digital (Czech Games Edition) se rozhodlo, že veškeré zisky z...

Galaxy Trucker: Extended Edition vyšel na pc na steamu

Staň se vesmírným truckerem již dnes! Adaptace cenami ověnčené deskové hry Vládi...

Staň se vesmírným truckerem již dnes! Adaptace cenami ověnčené deskové hry Vládi...

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.