Status studia
Aktivnícz
Působení studia
2014
Místo působiště
Praha

Czech Games Edition

Oficiální stránky Facebook Twitter

Popis studia

Společnost Czech Games Edition (CGE) vznikla v roce 2007 jako firma, která se zaměřuje především na vývoj a distribuci deskových her. Do jejího portfolia patří více než 40 her a jejich rozšíření, mezi nimi například hry jako Through the Ages, Ztracený ostrov Arnak, Alchymisté nebo Krycí jména, které se do dnešní doby dočkaly lokalizace do více než 40 jazyků a slaví tak úspěch po celém světě.

V rámci CGE působí také digitální divize firmy, která se zaměřuje na vývoj aplikací pro deskové hry a digitální adaptace populárních deskových her z portfolia CGE. Vůbec první hrou studia se stal Galaxy Trucker designéra Vlaadi Chvátila (Fish Fillets, Original War, Mage Knight, Codenames), ve které se v roli vesmírného truckera snažíte nejdříve co nejrychleji postavit funkční vesmírnou loď, abyste následně na své cestě vesmírem čelili nebezpečným pirátům, meteorickým rojům, a především abyste dovezli do cíle v pořádku nejen sebe, ale i cenný náklad. 

Druhou hrou v digitálním portfoliu CGE se stala adaptace jiné Chvátilovy deskové hry – konkrétně Through the Ages. Tato civilizační karetní hra patří v současnosti mezi nejlepší deskové hry světa (podle žebříčku prestižního BoardGameGeek.com). Její digitální adaptace zachovává všechny populární mechanismy deskové předlohy. Hra je navíc díky automatizaci své obsluhy rychlejší a přístupnější. Digitální verzi Through the Ages můžete hrát jak proti živým spoluhráčům v multiplayeru, tak proti umělé inteligenci v singleplayeru.

V současnosti v CGE mimo jiné pracují na digitální verzi světově nejúspěšnější párty hry Krycí jména (Codenames). 

Primárními platformami jsou mobilní zařízení – ať už jde o Android, nebo iOS. Jejich hry ale najdete i na PC nebo Macu.

Adresa

Za černým mostem 1150/1c, 198 00, Praha

Kontakty

support@czechgames.com

Komentáře (0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat