Článek

Překlad zprávy z výletu Slaughter and PlacidDragon’s v ČR a návštěvě ALTARu

O Vision, RPG od ALTARu, se toho opravdu moc neví. Je to projekt, který je už léta ve vývoji (teď asi 3) a vše bylo postaveno od základu (engine, herní nástroje, atd.).

Co se ví, je to, že Vision bude hra s velmi silným zaměřením na příběh, ale stále bude nabízet „svobodu“ tradičních RPG (např. zatímco všechny hry musí být nějakým způsobem lineární pro postup v příběhu, nebude zde žádná striktní „běž z A do B do C“ lineárnost).

Vizuálně, což je jediná věc, kterou budu opravdu komentovat, vypadá hra skvěle. Budovy a prostředí jsou nádherně vytvořeny a animace postav je plynulá a jako živá. Pár „mnišských soubojů,“ vytvořených Vladimírem Chvátalem, ukázal bojový systém proti rozdílným tvorům obecně, včetně útoků, odrážení, používání magie a dokonce i odzbrojení nepřítele (po čemž utekli pryč nebo se pokusili sebrat poblíž jinou zbraň).

Toto je určitě hra, kterou by všichni fanoušci RPG měli sledovat! Pořád má sice před sebou ještě dlouhou cestu vývoje, ale to jen umocňuje smysl pro kvalitu, kterou tato hra do vydání bude mít.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat