V únoru vyjde již čtvrté DLC pro úspěšnou strategii Imperiums: Greek Wars

Michael Petr – 25/01/2024

Popularita her ze série Imperiums neustále roste (v současnosti má základní hra 83% pozitivních recenzí na Steamu). Není tedy divu, že ji autoři ze studia KUBE Games neustále rozvíjejí.

Po zápasu o vybudování silné a mocné Makedonie za Filipa Makedonského v Imperiums: Greek Wars, po kterém následoval střet největších mocností starověku v Imperiums: Age of Alexander, se centrem dění stala Itálie a boj Říma s Kartágem (Imperiums: Rome vs Carthage). Nyní dosáhla Římská republika svého vrcholu a vnitřní boj o moc mezi senátem a konzuly neustále hrozí přerůst v občanskou válku. A v tomto bodě na scénu vstupuje ambiciózní Julius Caesar, jehož slavná tažení můžete prožít s ním v Imperiums: Rise of Caesar.

 

 

DLC přináší dvě propojené kampaňové mapy Galie a Británie. Právě tady se snaží mocichtivý generál získat slávu, bohatství a vojenský i politický věhlas díky rychlým triumfálním vítězstvím nad Galy a Kelty. A právě tady bude muset čelit tvrdým podmínkám a nelítostným válečníkům. Zároveň ale musí sledovat a chytře manipulovat dění v Římě.

Veďte římské legie do neznáma, nebo se v čele jednoho z místních kmenů postavte římské válečné mašinérii. Dvě menší taktické mapy umožňují po úspěšném tažení v Galii přejít rovnou k tažení do Británie (samozřejmě obě mapy jdou hrát i samostatně). Díky velikosti jsou mapy ideální pro multiplayer hru.

Imperiums

Nové mechaniky zahrnují Velitele (Ceasar, Vercingetorix, Cassivellaunus), kteří vedou a povzbuzují své muže, Počasí a roční období, které zásadním způsobem ovlivňuje plánování a průběh kampaně, a Politiku v Římě, která ovlivňuje události v Galii i Británii (podrobnosti na stránkách Steamu).

Imperiums: Rise of Caesar DLC bude v prodeji od 15. února s časově omezenou slevou. Neváhejte!

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.