Vývojářské studio
Kube Games
Vydáno
15. února 2024
Distributor
Kube Games

Popis hry

Římská republika prochází turbulentním obdobím. Boj o moc mezi senátem a uzurpátory nabývá na síle a Římané mají oprávněný strach, že by mohla vypuknout občanská válka. A právě v této době se na scéně objevuje jedna z nejznámějších postav Římské historie – Julius Caesar.

V novém DLC máte možnost v roli Caesara velet římským legiím na severu a získat tak pro Řím další provincie a pro sebe tolik žádanou politickou moc. Dobytí Galie a případné vkročení na tajemné Britské ostrovy je prvořadým cílem celé kampaně.
Máte ale možnost také otočit kormidlo dějin a převzít odpovědnost za obranu Galských kmenu a zabránění jejich zotročení. Takový úspěch by uštědřil Římu zdrcující porážku a zastavil tak jeho dobyvačné ambice nadobro.

To vše se odehrává na dvou propojených kampaňových mapách s novými mechanikami, které maximálně otestují vaše taktické schopnosti a vedení armády.
Obě mapy jsou skvělé jak pro zábavu na několik večerů proti počítačovému hráči, tak především ideální pro multiplayer hru s jinými hráči.

Caesar ve hře

Ve hře máte možnost ovládat samotného Caesara, který byl přidán jako speciální jednotka. Ve své podstatě funguje podobně jako ostatní generálové, ale jeho přítomnost u armády má daleko pozitivnější vliv stejně tak jako jeho schopnost jednotky povzbudit. Na druhou stranu, pokud se nepříteli podaří Caesara zabít, tak přestože hra nekončí a je nadále možné ji vyhrát, dopad této události otřese celým římským světem.

Počasí a roční období

Každý tah ve hře je na kampaňové mapě jeden týden a díky této časové škále bylo do hry, jakožto nový faktor zásadně ovlivňující vojenské operace, zařazeno počasí a roční období. Vysoké teploty nebo déšť ztěžují přesuny vojsk a naopak velmi nízké teploty mohou způsobovat armádě nemalé újmy.S příchodem zimy je pak potřeba počítat se sněhem, který snižuje mobilitu vojsk a komplikuje zásobování.

Obyvatelstvo jako klíčový zdroj

S ohledem na časovou škálu kampaní byly upraveny některé klíčové mechaniky:

  • Nárůst počtu obyvatel ve městech je řádově nižší a to dělá z každé jednotky důležitou součást hry. Zničení každé legie citelně zasahuje hráče, protože není snadné ji nahradit.
  • Stavba cest je časově náročným a dlouhým procesem a zásobovací linie se tak prodlužují pomalu.

Limitované verbování nových jednotek

Nové jednotky není možné naverbovat jen tak v kterémkoliv městě. Caesar má k dispozici jen omezený počet legií a právo sestavit další musí být posvěceno buď senátem nebo splněním předem daného úkolu. Lehčí vojenské jednotky je možné verbovat stejně jako v předchozích rozšířeních, ale takové jednotky nejsou schopny proniknout hlouběji do nepřátelských území bez vysokých ztrát.

Přechod z jedné mapy na druhou

Jakožto Caesar máte možnost, pokud úspěšně vyhrajete galské tažení, pokračovat z jedné kampaňové mapy na druhou. Na druhé mapě tak máte možnost překročit Lamanšský průliv a vylodit své legie na tajemných britských ostrovech. Během přechodu z jedné mapy na druhou se stav původní mapy částečně přenáší do druhé a je tak možné pokračovat tam, kde jste v Galii předtím skončili.

Politika v Římě

Vynálezecký strom byl nahrazen stromem „politických rozhodnutí“. Díky němu máte možnost ovlivňovat aktuální politiku v Římě (město samotné ale není součást ani jedné mapy). Ta zásadně ovlivňuje celou kampaň a je třeba promyšlených rozhodnutí, abyste si neudělali v samém centru republiky vlivné nepřátele.

Ke stažení

Zatím žádné recenze, buď první!

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.