Článek

Martin Klíma o konci ALTAR Interactive – (článek LEVEL)

S Martinem Klímou, spoluzakladatelem brněnského „deskového“ Altaru, jsme si povídali o zániku ALTAR Interactive již před Vánocemi. Jako člověk, který vedl vývoj obou dílů UFA, Fish Fillets i Original war, působil Martin v ALTAR Interactive již od samotného založení této sesterské firmy původního ALTARu. Na podzim loňského roku se přestěhoval z Brna do Prahy.

Proč jsi odešel z Brna?

Dostali jsme se do takových problémů, které jsme nebyli schopni překonat. Firma ALTAR Interactive je na své cestě ke zrušení. Náš tým, který měl vlastní technologii a zkušenosti, převzali lidé z Bohemia Interactive, kteří mají společnost, jejíž jméno nechci zatím sdělovat. A ti lidé z Brna se teď budou jmenovat ALTAR Games, nebo ALTAR Entertainment nebo tak nějak.

Ti lidé z BI jsou tíž, pro které pracuješ v Praze?

Ano. To je pravda. Já dělám producenta pro jeden nový projekt a společně s Robertem Hoffmanem jsme součástí firmy IDEA Games, která patří stejným lidem jako Bohemia Interactive. IDEA Games bude servisní firma pro projekty studií, jako ALTAR Games nebo Black Element Software a dalších. Budeme navazovat kontakt mezi našimi vývojáři a zahraničními vydavateli.

Mohl bys okomentovat konec ALTAR interactive?

Není moc co komentovat. Bylo to fajn, hodně jsme se naučil a doufám, že i moji spolupracovníci.

Co dodat je vidět, že z toho Martin nemá dobré pocity to asi nikdo z nás! Ale přece jenom udělali kus dobré práce, která i po letech úspěšně pobaví a zpříjemní chvíle volného času. A proto Díky!!!

(Rozhovor vyšel v časopisu LEVEL).

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat