Článek

Future Games – Historie

Historie a současnost Firmy Future Games, s. r. o.:

Firma Future Games, s. r. o. byla založena 14. června 1999. Hlavní náplní činnosti firmy v té době byl vývoj počítačových her a jejich prodej v České republice a na Slovensku. V prvních letech své existence firma vydala několik titulů z nichž mezi nejznámější a nejlépe hodnocené bezesporu patří logická hra Boovie a adventure „Posel Bohů“, která byla vysoko ceněna nejen díky svému příběhu, ale rovněž i profesionálnímu českému dabingu, pod nějž se podepsali přední čeští herci a dabéři.

V roce 2001 firma zahájila práce na horrorové adventure hře „Posel smrti“ (v zahraničí byla hra vydána pod názvem Black Mirror). Práce na projektu vzhledem k jeho rozsahu trvaly celkem dva roky a hra byla u nás vydána v roce 2003. V Česku se stala nejlepší adventure hrou podle časopisu Level, redakce časopisu Score a čtenářů webu Bonusweb.cz. V létě roku 2003 zahájila činnost distribuční divize společnosti Future Games, jejímž primárním úkolem bylo zajištění celosvětové distribuce hry Black Mirror“ v zahraničí. Hra vyšla téměř ve všech evropských zemích (Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Benelux, Španělsko, Velká Británie, Polsko, Bulharsko, Rusko a všechny země bývalého SSSR, Norsko, Finsko, Dánsko, Švédsko atd.), ale také v USA, Kanadě a Mexiku. Na své konto si hra připsala další ocenění – „Black Mirror byla například v roce 2004 nejlépe prodávanou adventure v Německu (zdroj: Media Control), ale také výborné PR hodnocení – 8,5 z 10 GameLive, francouzské vydání; „Naprosto výjimečná adventura“ o Black Mirror napsal recenzent německého magazínu STERN, který vychází v nákladu vyšším než 1.000.000 výtisků!

Na základě celosvětového úspěchu „Black Mirror“ se distribuční divize společnosti Future Games neorientuje pouze na celosvětovou distribuci vlastních produktů, ale nabízí finanční, produkční a distribuční zázemí všem nadějným herním projektům jak z ČR a SR, tak i ze zemí bývalého východního bloku.

V roce 2005 firma uvedla na trh adventure hru Nibiru, která navázala na předchozí úspěchy „Black Mirror“ na světových trzích. I Nibiru se dostalo vysokého hodnocení z řad herních novinářů, m. j. – Gamingo.de 83%; Gamesduide 78%; Daily game 80%; Tiscali Games 77% apod. Zároveň s vydáním Nibiru byly zahájeny práce na dvou ambiciózních projektech – temné adventuře „ZATRACENCI“ (celosvětově bude distribuována pod názvem „REPROBATES“ a horrorové adventuřě LIMBO. Distribuční divize Future Games pak v roce 2005 zastřešila dva další herní projekty – 3D akční rpg „Bonez Adventures“ od nadějného mladého týmu Bonez Artz a fantasy-pohádkovou adventure „Olaf“.

FG v průběhu roku 2005 rovněž zahájila činnost specializující se na distribuci vybraných her v České republice a na Slovensku. Uzavřela exkluzivní smlouvu s firmou Novyi Disk a v ČR a SR vydá dlouho očekávané RPG „Noční hlídka“ na motivy stejnojmenného románu Sergeje Lukjaněnka. „Noční hlídka vyjde v Česku na přelomu března-dubna 2006. Divize je rovněž partnerem projektu Playseats EE a je výhradním prodejcem herního zařízení Playseats do České republiky a na Slovensko.

Future Games, s. r. o. je:

• nezávislý vývojář počítačových her s vlastní distribuční divizí pro zajištění celosvětové distribuce
• vydavatel PC her v České republice a na Slovensku
• firma založená již v roce 1999
• soukromá, ryze česká společnost

Future Games, s. r. o. se specializuje na:

• Kompletní vývoj PC her od zpracování scénáře, grafické provedení až po výrobu CD-ROM, manuálů, krabic, jejich kompletaci a balení
• Vývoj reklamních počítačových her na zakázku
• Kompletní vývoj multimediálních firemních či produktových prezentací od zpracování vašeho zadání přes návrh, realizaci, grafické řešení, výrobu CD-ROM a doprovodných tiskovin až po kompletaci všech materiálů a jejich balení
• Distribuci vašich her či multimediálních CD-ROM na území ČR a SR, ale i v celosvětovém měřítku.
• Kompletní zpracování, výrobu a umístění vašich www stránek dle vašeho zadání na síti Internet.
• Návrh, realizaci a hodnocení účinnosti reklamní kampaně dle vašeho zadání na podporu především herních a multimediálních produktů.

Ve stručnosti tedy firma Future Games nabízí nezávislým vývojářům z ČR a SR zajištění celosvětové distribuce a marketingu na již hotové produkty, ale také technické i finanční zázemí pro dokončení a následnou celosvětovou distribuci nadějných produktů.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat