Boovie – recenze

Miroslav Žák – 24/06/2017

Už máte dost všech těch českých adventur a dungeonů a rádi byste si zahráli klasickou českou hru jiného žánru? Pak jste tady správně. Tentokrát se budeme věnovat hře Boovie od firmy Future Games, kterou můžeme žánrově zařadit mezi logické. Tato spatřila světlo světa v roce 1998 a nutno říci, že se velmi povedla. Hráč ovládá postavičku Boovieho (vypadá jako nějaká myška nebo medvídek), který má za úkol dotlačit hnědou cihličku na určené místo a tím postoupit do další úrovně. Těch je ve třech stupních obtížnosti 90 a tak se rozhodně nebudete nudit, naopak se vsadím, že to dost potrápí vaše mozkové závity. Říkáte si, proč proboha zrovna tlačit do nějaké hnědé cihly? Inu bylo, nebylo…

Boovie a Lili spolu šťastně žijí v malém domečku na kraji města. Lili každý den připraví Booviemu k snídani jeho oblíbenou směs granulí a medu a láskyplně ho nakrmí. Jejich idylický život však skončí ve chvíli, kdy se místní smetánka rozhodne, že si na sousedním pozemku postaví luxusní vilu. Jednoho rána nešťastnou rodinku vzbudí příjezd velké kolony stavební techniky. Těsně před dokončením honosné stavby dojde stavební materiál. Když vedoucí stavbař zjistí, že chybí jediná cihla do základů záchodku, rozhodne se jednat. Unese Lili a jako výkupné požaduje jednu cihlu. A právě vy jste tu od toho, abyste Booviemu pomohli získat svoji drahou polovičku zpět.

 

Grafika i zvuk se vcelku povedli a jako celek tak vytváří příjemnou podívanou. Do hry jsou implementovány kromě postavičky Boovieho také různé příšerky, které se dají zabíjet buď pomocí nábojů nebo shozením cihličky. Mimo hnědou cihličku hra obsahuje průhledné cihličky (ty se dají rozbíjet), různé teleporty, výtahy či jiná posuvná zařízení a mnoho dalších věcí. Na novějších počítačích se systémy NT, 2000 a XP je ke spuštění hry nejlepší použít program Dosbox, který v tomto případě funguje naprosto bez chyby. Stáhnout si jej můžete ve stejnojmenné rubrice.

Tak na co ještě čekáte? Přece v tom chudáka Boovieho nenecháte samotného…

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.