Rozhovor

Fish Fillets 2 – Rozhovor

Ahoj Vláďo, mohl bys nám něco prozradit o připravovaném pokračování Fish Fillets?

Kdybych odpověděl ne, tak by to byl asi dost krátký rozhovor, že? :o)

Trošku nám přibliž příběh. Půjde opět o dva rybí agenty, kteří se vydají po stopách tajemných podmořských záhad?

Půjde o dva rybí agenty a jejich přátele, kteří se vydají po stopách tajemných podmořských záhad, z nichž největší je… to be continued… :o)

Na internetu se objevila spousta informací o tom, že se budou k rybkám přidávat různí pomocníci, kteří ovládají různé schopnosti. Můžeš nám prozradit o jaké pomocníky půjde a do jaké míry bude tato spolupráce řízena hráčem?

V původních Fillets měl hráč k dispozici v každé místnosti malou a velkou rybku. Pokračování bude mnohem variabilnější – obě ryby budou sice stále hlavními hrdiny a budou součástí většiny místností, ale jakmile hráč získá na svou stranu další tvorečky, dostane se k místnostem, ve kterých bude kromě rybek ovládat např. šneka, kraba či některého z dalších tvorů, nebo ve kterých dokonce rybky vůbec nebudou. V některých pokročilejších místnostech si navíc bude moci zvolit, se kterými tvory se je pokusí vyřešit.

Noví tvorové vnášejí do hry nové prvky… např. třeba takový krab nemůže volně plavat, pouze leze po dně či po předmětech – ale na druhou stranu na rozdíl od rybek může vylézt i nad vodní hladinu.

Jaká bude grafika? V prvním díle byla pěkná malovaná, ve druhém má být renderovaná. Jaké výhody bude mít?

Bude hezká, barevná a pěkně animovaná. Co chceš víc? :o)

Bude mít hráč vždy na výběr z více místností, jako tomu bylo u prvního dílu?

Jasně. Bude to fungovat o trochu jinak, než v jedničce, protože současně s otevíráním nových místností se bude také rozvíjet příběh a hráč bude objevovat nové tvorečky a herní mechanismy, ale vždy bude k dispozici několik místností, které může hráč zkoušet řešit.

Navíc budou v některých místnostech ukryty speciální bonusy, které hráč může a nemusí získat – pokud se mu je získat nepodaří, může se k místnosti kdykoliv vrátit a zkusit to znovu.

Vyhlásí ALTAR opět nějakou soutěž s rozřešením celé hry?

Nechej se překvapit :o)

Na co bys nalákal hráče? Co bys vyzdvihl za novinku?

Oproti minulému dílu jsme se trochu inspirovali ostatními hrami a zavedli jsme do série Fillets novinku, kterou většina her už dlouho používá, ale kterou jsme do prvního dílu nezapojili: že ta hra půjde dohrát :o)

Tedy že nebude hráči v dohrání hry bránit tak pekelná obtížnost, a že s trochou snahy se na konec dostanou i chytří hráči (nejen ti úplně geniální). Ovšem získat všechny bonusy, to už je jiná otázka – věřte, že kdo se o to pokusí, tomu opět Fillets vydrží na dost dlouho :o)

Děkuji za rozhovor, těším se, jaké nové informace nám čas přinese o tomto projektu.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat