Preview

FISH FILLETS 2 – Preview

Pokračování nejlepší české logické hry, která kdy u nás vznikla, se rychle blíží. Vydání tohoto titulu se k nám žene opravdu sedmimílovými botami. Vždyť FISH FILLETS 2 na svůj vývoj čítá necelý rok. Pod hlavičkou brněnského týmu ALTAR Games, který se zasloužil i o první díl této hry, pracuje hlavní mozek rybiček Vláďa Chvátil, jež v tomto týmu pracuje již řadu let.

Příběh

Tak jako v prvním díle i ve dvojce budete řešit tajné úkoly, kterými vyřešíte většinu podmořských záhad v roli tajných rybích agentů. Příběh se vám ve hře bude prezentovat rozhovory obou rybek, které jsou vtipné a rozhodně vás rozesmějí. Dalším důležitým prvkem jsou renderované sekvence, které se objeví vždy po určité části hry.

Co je cílem hry?

Ovládáte dvě ryby, které musíte použít k přestavění objektů v dané úrovni takovým způsobem, aby mohly ryby bez újmy odplout. Jedna z ryb je větší a může hýbat dokonce i těžkými ocelovými objekty, zatímco ta druhá je menší a může vniknout do děr a chodeb, které jsou pro jejího většího partnera příliš úzké. Později se k vašemu týmu přidají další milá stvoření; budete se setkávat s novými zajímavými herními mechanismy a vyzývavými překážkami. Těchto stvoření bude celkem šest a takový veselý krabík, tomu jen tak těžký předmět neublíží. Také se s pomocí malých podmořských stvoření podíváte nad hladinu vody tam, kam by se vaši rybí agenti nikdy nedostali. Ve hře si můžete zahrát tutoriál a procvičit tak ovládaní hry. Pro hráče jedničky je ovládaní intuitivní, ale i pro nové hráče to není nic složitého a po pár prvních lehčích kolech pochopí vše;o)

Grafika

V prvním díle byla krásná malovaná grafika, která měla svoje osobité kouzlo. Po prvním rozhovoru s Vláďou, kdy mi prozradil, že půjde o renderovanou grafiku, jsem byl trošku nejistý. Moje obavy se rozplynuly hned po přehrání prvního kola. Ve hře je krásné rozmanité prostředí, které opravdu ožívá, neboť vše je krásně animované. V první řadě si všimnete precizně vymodelovaných rybích agentů, kteří jsou v pohybu obzvlášť propracovaní. No a když tohle všechno spojíte? Máte zde hru, která je plnohodnotným nástupcem legendy. A ALTARu můžeme jedním dechem sdělit, že se vydali tou správnou cestou!

Obtížnost

Ve hře se můžete těšit na více jak sto kol, která jsou různě těžká. Postupujete po mapce, kde máte vyznačenou cestu koly, které již máte za sebou nebo vás teprve čekají. Nemusíte se bát, že se někdy zaseknete, vždycky budete mít na výběr z pár možných cest, jenž se různě větví. Všem co by si mysleli, že po dokončení celé hry už je nic nečeká, jsou na omylu. V některých úrovních je jedna nebo více rotujících hvězdic. Seberete je dotykem jakéhokoliv z vašich tvorů. Poté ale budete muset stejně dokončit úroveň obvyklým způsobem. Sbírání hvězdic je mnohem obtížnější, než jen klasické dokončení úrovně. Nicméně úroveň můžete dokončit bez hvězdic a pokusit se je posbírat později. Tímto způsobem hra nabízí dostatečnou výzvu pro více než desítky hodin hraní i po dokončení všech úrovní. Dalším zpestřením hry jsou bonusová kola, která se hráči otevírají během pařby. Zase se vše odvíjí na tom, jakým stylem hru hrajete. Pokud vám jde jen o to překročit kolo, či se opravdu snažíte udělat vše na 100%.

Na co teda můžete těšit?  

Na super grafiku, hru, která je originální a přitom zábavná. Na rozmanitost kol a zajímavé tvorečky, kteří vám v plnění úkolů rádi pomohou. Na desítky hodin zábavy po boku vtipných rybiček. Možnost soutěžit o nejrychlejší nebo nejlepší řešení všech úrovní. FISH FILLETS 2 je ideálním partnerem pro váš počítač. Vzhledem k nízkým nárokům si jej může dovolit zahrát opravdu každý!

Závěrem

Jde o pestrou a vtipnou logickou hru, která se nemusí bát o své místo na slunci. V porovnání s její předchůdkyní obstojí takřka zaručeně, ba právě naopak – otevře oči i hráčům, kteří takové tituly nehrají. A těm co se baví tím, že si trápí mozek podobnými kousky, můžu tento herní počin směle doporučit! Už teď se těším na plnou verzi, které se snad dočkáme na konci roku. Je vidět, že ALTAR Games umí dělat pokračování svých her opravdu dobře. Snad se pokusí i o další.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat