FAMU Herní design – Přehled her 1. ročníku (2022)

Miroslav Žák – 29/06/2022

Studenti a studentky prvního ročníku oboru Herní design na FAMU od prezentovali své klauzurní videoherní projekty. Pojďme se na ně podívat! Studentům gratulujeme za dobře odvedenou práci a stejně tak velké gratulace si zaslouží jejich vedoucí Michal Berlinger (Amanita Design, Circus Atos).

 

 

Josef Šmíd – Prisma

PRISMA je 3D izometrická adventura s hororovými prvky a velkým důrazem na atmosféru. Její mechaniky jsou postaveny okolo tmy, světla a skládání jeho barev.

Anotace PRISMA

Ponořený do tmy svět ztrácí své pevné obrysy. Tma pohlcuje objekty i bytosti, zbavuje je smyslu. Povinností vysvětlovače je najít ztracené lidi a přivést je zpět do světla, k rozumu. Nečekaná událost jej ale donutí se vydat na cestu po střechách industriálního města za obnovením stability a naděje.

Kateřina Hanáčková – Požírač

Požírač je počítačová hra z pohledu první osoby, která se odehrává v pustině rozpadajících se znaků abecedy. Zkáza, již lidé napáchali na jazyku, se fyzicky zhmotní v apokalyptickou krajinu obývanou zdivočelými emotikony a živými písmeny, která se lidem mstí za jejich pokleslou mluvu. Hra kombinuje prvky střílečky a adventury. Oněmělý hráč si musí vydobýt zpět řeč, řešit slovní rébusy, najít cestu z labyrintu prázdných frází a vést rozhovory s nepřáteli, jejichž úmyslem je nastolit světu vlastní diktát.

Kryštof Ježek – Yes Serena (itch.io)

Jsou vaši zaměstnanci líní? Nedokáží bez přestávek pracovat více než 10 hodin denně? Společnost Butsubun™ představuje Serenu. Inteligentního domácího asistenta, který zhodnotí každodenní život vašich zaměstnanců a pomůže jim dosáhnout maximální efektivity ve prospěch vaší společnosti!

Martin Hromádka – Obědárium

Anotace: Obědárium

Není nad to, sednout si s rodinkou k obědu, pořádně se najíst, postěžovat si na život, vjet si do vlasů nebo jen přihlížet hádce o tom, jestli a kam se pojede na dovolenou. Obědárium je jednoduchá puzzle hra, ve které se zkrátka snažíte „přežít“ rodinný oběd a nikoho příliš nenaštvat.

Petra Emmerová – Začarovaný čas

Začarovaný čas je atmosférická 2D adventura, ve které hráč ovládá čarodějnici, co se snaží ve skrytu pokojně žít jako obyčejná hokynářka. Její život je narušen, když se při pokusu o konání dobra ocitne v časové smyčce, ze které musí najít cestu ven. Nebude to mít ale jednoduché – v ten den zrovna do vesnice dorazí inkvizice s jediným cílem: Najít a upálit čarodějnici. Čarodějka se během hry vypořádává s morálními dilematy a řeší, jakou cenu má dobro.

Tereza Kotěšovcová – War on Wardrobes (itch.io)

Z jednoduchého úkolu pořídit si konvičku na kávu se stane souboj o přežití, když se rozhodnete pro ni dojít do jednoho nejmenovaného modro-žlutého obchodního domu. Chodby jsou tam postaveny tak, aby člověk bloudil v kruzích, vystavené zboží v akci se probouzí k životu, skáče na vás a tím vás nutí si ho koupit. Můžete se ale vzbouřit, popadnout požární sekeru a bránit se proti nájezdům zlevněného zboží. A možná nakonec i získat tu konvičku.

Vendula Burešová – Therell be gold (itch.io)

Vstupte do role mladého zlatokopa a odcestujte se svým společníkem daleko do divočiny, kde jsou lesy plné zvěře a řeky se třpytí zlatem.

There’ll Be Gold je weird west hororový walking simulátor. Vžijte se do vyprávění svého průvodce a objevte tak, co za lidi byli jeho předchozí společníci a kdo leží v opuštěném hrobě uprostřed divočiny.

Více o herním studiu na FAMU.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články