Článek

ALTAR Interactive – vzestup a pád?

Prvním počinem ALTAR Interactive byla logická hra Fish Fillets, kterou doposud až do konce vyřešila pouze hrstka hráčů. Další hrou se stala netradiční strategie Original War. Po tomto, troufám si napsat, kultovním kousku následoval projekt, jenž určitě nemusím ani představovat! Jde o UFO:Aftermath a jeho datadisk UFO:Aftershock. Nový projekt Vision by se k nim mohl zařadit – což je ovšem nyní dost nepravděpodobné. Historie této firmy ovšem nebyla tak růžová jak vypadá. Po vydání strategie Original War došlo k problémům, jejichž vina leží na bedrech jejich distributora Virgin Interactive, který v době kdy hra vycházela krachoval. Proto se nepostaral o její dostatečnou propagaci, jakou by měla řádná distribuční firma udělat. Poté dostal Altar nabídku k sérii UFO. Brněnští vývojáři se projektu ujali po svém. Ovšem i u tohoto titulu byly potíže vedoucí k tomu, že se UFO vydalo později a mělo spíše průměrné hodnocení. Po dokončení této hry firmu opustili někteří členové týmu, jmenovitě například Tomáš Kačerovský, David Spáčil atd. Oba dva a ještě Jan Krátký si založili vlastní grafické studio „studio cabinet“. AI si musel půjčit peníze a proto se zadlužil. V minulém roce na něj byla vyměřena soudní exekuce pro vymožení pohledávky na 3,5 milionu korun českých za neplacení sociálního a zdravotního pojištění. A posledních pár měsíců firma krachovala, naštěstí stihla vydat UFO:Aftershock. Do nové firmy ALTAR Games přestoupily hlavní vedoucí osobnosti – kupříkladu Martin Klíma a Robert Hoffmann. Jak je známo, ALTAR měl vždycky blíže spíše k RPG, a proto začal vyvíjet VISION, ovšem nově vzniklé vývojářské studio už zřejmě nebude mít takovou volnost. Je to těžká rána pro fanoušky Visionu a RPG her vůbec. Situace na naší herní scéně není dobrá.

Uvidíme, co se tu bude dít dál …

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat