Vykupujeme české a slovenské počítačové hry

Miroslav Žák – 31/01/2021

Visiongame je archiv všech českých a slovenských her – jak internetový tak fyzický. Snažíme se mapovat herní historii a všechny získané informace archivovat a publikovat, aby byly uchovány pro budoucí vývojáře, čtenáře a badatele.

Aktuálně se archivaci českých a slovenských her u nás nikdo nevěnuje pro veřejné účely. Většinou se jedná o aktivity soukromých sběratelů, kteří hry pouze skupují. Náš cíl je jiný. Chceme veškerý obsah digitalizovat. Skenujeme obaly, manuály a zálohujeme data z média. Veškeré informace pak zveřejnujeme v našem internetovém archivu Visiongame, který je sám archivován Národní knihovnou ČR. Digitalizované informace uchováváme v několika kopií na různých místech.

Plánujeme do budoucna také fyzický archiv prezentovat na herních akcích a událostech. Jeho fotodokumentaci si můžete prohlédnout zde.

Proto Vás chceme požádat o pomoc. Pokud vlastníte nevyužívané české nebo slovenské hry (a především ty, které stále chybí v našem fyzickém archivu), nabídněte nám je prosím na odkup, či je případně přímo věnujte. Budeme hrdě zveřejnovat naše podporovatele a dárce! Chceme, aby se pro budoucí generace zachovali tuzemské herní klenoty a maximum detailních informací o nich.

Bohužel aktuálně se v České republice neprovádí oficiální herní archivace (jako je tomu třeba u filmové produkce). Považujeme to za velkou chybu a chceme to alespoň touto cestou částečně změnit. Pokud chcete pomoci a máte nějakou hru doma napište na mydla@visiongame.cz

Zde je seznam her, které hledáme prioritně:

Léto s Oskarem (Big Box)
Světák Bob (Big Box)
Stíny noci
Muzeum mrtvol
Leo žhavá čísla
Next Space
Shadow of the Devil
Ramonovo kouzlo (Big Box)
Mavlin: Vesmírný únik
7 dní a 7 nocí (Big Box)
Smrtelná hrozba
Prokletí Eridenu (Big Box)
Lurid Land (Big Box)
Mutation of J.B. (Big Box)
Turbo Speedway (Big Box)
Testament
Magic Island – The Secret Of Stones
Edna (Big Box)
Tajemství Oslího Ostrova (Big Box)
Vietcong 2 (Big Box)
Rytíři Grálu (Big Box)
Necromania: Trap of Darkness (Big Box)
Mise Quadam (Big Box)
DEX ps4 verze

Pokud máte i jiné hry, které tu nemám uvedené klidně napište. Předem děkuji.

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.