Úspěšná 4X strategie Imperiums, představuje nové DLC Rome vs Carthage

Michael Petr – 20/01/2022

Pražské studio Kube Games letos naváže na svou úspěšnou tahovou 4X strategii Imperiums: Greek Wars novým DLC.

Imperiums: Rome vs Carthage se po Troy a Age of Alexander stane již třetím rozšířením této již v základu obrovské hry.

 

Nová kampaň prozkoumává jedno z nejzajímavějších období antické historie. Vzestup Římské republiky, Samnitské války, války s Etrusky, období Punských válek a změny celého kontinentu po rozpadu Alexandrijské říše a migračních vlnách.

Celá mapa má 5000 polí na kterých je rozloženo celkem 25 států a hrát můžete za kterýkoliv z nich.

Imperiums: Rome vs Carthage

Nové DLC ale přináší mnohem více než jen novou mapu. Imperiums: Rome vs Carthage přímo navazuje na minulé DLC Age of Alexander a má tak v sobě všechna vylepšení a nové mechaniky, které minulé DLC do základní hry přineslo.

Imperiums: Rome vs Carthage

Navíc přinese i vlastní nové mechaniky. Vývojáři si však podle vlastních slov sami uvědomují, že hra je už teď hodně komplexní a dále ji komplikovat by nemuselo být pro hráče úplně zábavné. Proto nové mechaniky spíše rozšiřují některé staré nápady ze hry, bez toho aby přidávali další velké tutoriály. Patří mezi ně například: Migrování kočovných kmenů, specifické události založené na historických faktech (mory, rebélie atd..), které nyní trvají i několik tahů a jejich vývoj závisí na vašich rozhodnutích. Přidají se také povinné úkoly, kdy si budete muset zvolit nějaký závazek vůči vašim lidem. Jeho nesplnění pak nemusí vzít populace vaší země zrovna dobře.

Imperiums: Rome vs Carthage si můžete přidat na svůj wishlist už nyní. K jeho hraní je potřeba základní hra Imperiums: Greek Wars, která je nyní ve velké slevě.

Imperiums: Rome vs Carthage

 

Michael Petr

Otec dvou dětí přes den a hráč přes noc.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články