Článek

Tým Hra01 spolupracuje s producentem Sunflowers

Píše se 29. prosince 2003
Zdeněk Mezihorák, bývalý designer firmy Pterodon (hry Vietcong, Flying Heroes), založil v listopadu v Brně spolu se svým bratrem novou herní vývojářskou firmu Hra01 s.r.o.

Založení předcházelo roční studium trhu, shromažďování kontaktů pro personální obsazení firmy a vytvoření základu pro návrh první AAA hry. Hra01 je nyní v předprodučkní fázi a na první polovinu roku 2004 plánuje zahájení vývoje.

Vedoucí projektu a hlavní návrhář Zdeněk Mezihorák to komentuje slovy: „Máme několik cílů – chceme vybudovat stabilní vývojářské studio, udělat originální a zábavnou hru a dostat ji na světový trh. V ČR je na co navazovat a od ostatních firem se, mimo jiné, chceme lišit kladením důrazu na profesionální řízení projektu. Chceme tvrdě pracovat a zároveň se u toho dobře bavit.“

10.dubna 2006
S potěšením si Vám dovolujeme oznámit, že již 4 měsíce pracujeme spolu s předním německým producentem Sunflowers na novém původním titulu. Oznámil tým Hra01.

Kdo je Sunflowers?
Sunflowers Interactive Entertainment Software GmbH se profiluje jako producent inovativních titulů, nabízející intenzivní herní zábavu pro německý a světový trh. Jejich nejznámějším titulem je série budovatelských strategií ANNO, které se celkově prodalo více jak 4,2 mil. kusů. Jedná se o nejúspěšnější hru v německy mluvících zemích vůbec. Uvedení třetího pokračování této série, ANNO 1701, je plánováno na konec tohoto roku. O pár měsíců dříve bude uvolněn další titul, prehistorická RTS Paraworld. Společný rozpočet na obě hry, který číní více jak 20mil. USD, je řadí mezi jedny z největších evropských produkcí. Předchozí hry Sunflowers byly distribuovány známým světovým gigantem Electronic Arts.

Co na to Hra01?
Hlavní návrhář a spoluzakladatel Hra01, Zdeněk Mezihorák, komentuje spolupráci se Sunflowers takto: “Pro vývojáře je vždy skvělé, když pracuje s někým, kdo je silně zaměřen na kvalitu a nebojí se neotřelých nápadů, tak jako je tomu v případě Sunflowers. Jsme rádi, že Hra01 je dalším z českých týmů, jejichž hra může dobýt světové žebříčky svým originálním nápadem.”

Historie firmy Hra01 s.r.o.

Hra01 s.r.o. byla založena v Brně v červenci 2003 bratry Zdeňkem a Pavlem Mezihoráky. Po úvodních měsících budování vývojového týmu, se od listopadu 2003 do září 2004 pracovalo na vývoji prezentačních materiálů původního herního projektu a firmy. Následující jednání s vydavateli a investory, která trvala více jak rok, byla završena v listopadu 2005 smlouvou s předním německým producentem Sunflowers.

Čím se liší tým Hra01

Jádro je tvořeno zkušenými vývojáři z brněnských herních týmů.

Od ostatních studií se chceme lišit tím, že část týmu bude složeno z osobností s profesionálními zkušenostmi z filmu, literatury nebo výtvarného umění a zároveň také vášnivými hráči. Věříme, že toto odlišné intelektuální zázemí nám pomůže dělat hry zábavné a originální.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nejsou k dispozici žádné komentáře.

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat