Temná akční adventura 1428: Shadows over Silesia vyjde ve fyzické podobě

Miroslav Žák – 03/06/2022

V jednočlenném českém herním studiu KUBI Games vzniká nová středověká akční adventura. Na pozadí skutečných historických událostí nabídne hutný fantasy příběh, hádanky, plížení i obtížné souboje. Čeští hráči se mohou těšit na luxusní zážitek díky českému dabingu a sběratelskému fyzickému balení hry v rámci Xzone Edice.

1428: Shadows over Silesia nás v Xzone zaujalo hned po oznámení. Historické zasazení do období husitských spanilých jízd a k tomu temný fantasy příběh? Klasické old-school hádanky a izometrická grafika? Tohle zvládnou jen české ručičky, popisuje Martin Schovanec, spolumajitel Xzone, proč právě tato hra vyjde jako sedmý přírůstek Xzone Edice.

 

Příběh bude vyprávěn z pohledu rovnou dvou hlavních hrdinů – mrzutého husitského hejtmana Hynka a johanitského rytíře Lothara, jejichž osudy se postupně propletou,přibližuje autor Petr Kubíček. I když za hrou stojí jediný člověk, nabídne takřka 30 hodin čisté herní doby.

Xzone Edice si klade za cíl přinášet originální české hry v luxusním balení. I tentokrát se tak sběratelé mohou těšit na zpracování v podobě mini-artbooku s řadou tematických bonusů. Uvnitř balení najdou pražský groš s vyraženým motivem hry, 2 tematické dopisy, samolepky, mapu a také vystřihovánku. 

1428: Shadows over Silesia si už nyní může kdokoliv vyzkoušet v demoverzi.

Předobjednávka fyzické edice na Xzone.cz.

Temná akční adventura 1428: Shadows over Silesia vyjde ve fyzické podobě

Autoři: KUBI Games / Xzone
Distribuce: Xzone
Rozměry: 148×210 mm, 54 stran
DMOC: 799 Kč
Předpokládaný termín: září 2022

Obsah balení
– Steam klíč ke stažení hry
– mini-artbook
– pražský groš
– vystřihovánky
– 2x dopis
– samolepky
– A2 mapu/plakát

Miroslav Žák

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře

Sdělte nám svůj názor

Zatím žádný komentář.

Související články