Článek

Reportáže ze slovenských studii – Game Days

Již je to nějaký čas, co proběhl online slovenský herní festival GAME DAYS  2020. Konal 26.-28. listopadu a přinesl spoustu přednášek, rozhovorů a hlavně reportáží přímo ze slovenských studií. V tomto článku shrneme ty nejzajímavější.

Reportáže ze slovenských herních studií

První reportáž je ze studia ARTillery, které bylo založeno v roce 2004 v Bratislavě. Aktuálně pracuje na Catie in Meowmeowland. Více než 20 let zkušeností mají členové studia, kteří pracovali na titulech jako Chameleon (code,enviroments), Chaser (code and characters design), FeverFrenzy (art), KeepCoolin SunshineCity (code and art), Mafia 3 (conceptart) or Niboera (code and art).

 

Druhá reportáž je ze studia Bitmap Galaxy založené v roce 2013 v Bratislavě. V roce 2020 vydali svoji platformouvou 2D plošinovku YesterMorrow.

 

Třetí reportáž je ze studia Doublequote Studio, které bylo založeno dvěma bratry v roce 2014 v Bratislavě. V roce 2019 vydali svou první hru jménem Blood will be Spilled. Můžete se podívat i na náš video rozhovor s Ivanem Kozmonem, jedním z bratrů.

 

Čtvrtá reportáž je ze studia Fatbot Games, které bylo založeno v roce 2015 v Bratislavě. Studio vydalo již dvě hry: Vaporum a Vaporum: Lockdown.

 

Pátá a poslední reportáž je ze slovenského studia Games Farm, které bylo založeno v roce 2001 v Košicích. Dříve se studio jmenovalo 3D People. Na svém kontě má spoustu úspěšných her: Shadows: Awakening nebo Vikings: Wolves of Midgard.

České a slovenské hry sbírám od roku 2001. Více než o samotné hraní se zajímám o vývoj a archivaci. Mojí hlavní zbraní je motivace.

Komentáře(0)

Nemáte účet?

Jako registrovaný a přihlášený uživatel můžete tuto hru nejen ohodnotit, ale také k ní napsat komentář, diskutovat o ní, nebo ji zařadit do některého ze seznamů.

Přihlásit/Registrovat